1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крај на светот!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tammy1991, 22 февруари 2010.

  1. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Ако е крај на светот, барем да не се мачам да учам :D :D :D
     
  2. bornthisway

    bornthisway Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    30
    Крај на светот???? хахах имам пријателка која премногу се тормози со такви настани, како земјотреси, цунами, па незнам што уште не.... ..........
    Додека знаеме да се грижиме добро за Планетата Земја, тогаш сметам дека таа ќе ни дозволи мноооооооооооооооогу подолго да живееме на неа од 2012год ;)
     
  3. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    И да знаевме да се грижиме добро за Планетата Земја се ќе беше во ред...почнувам да се сомневам, дали и ќе ја видиме 2012... :D
     
  4. bravegirl

    bravegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    69
    абе што се замарате со крај на светот ако требало да дојде нека дојде сите ќе умреме може не е некаква утеха ама знаеш дека никој жив нема да се извлече
     
  5. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    Некои ќе почнат да си прават куќи на месечината од кај знаеш... :D
    Сериозно, имам читано дека во НАСА подготвуваат нешто такво, демек за кога ќе дојде опасното сите да бегаме. Малку на фантазија ми стои ова... :)
     
  6. bravegirl

    bravegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    69
    може за некои 100 години тоа да се изреализира ама како шо викаат сеа у мај или 2012 крај на светот тешко да се оствари така да нема бегање ;)
     
  7. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    Знаеш...има многу предвидувачи на иднината, а секој од нив има кажано различна дата за пропаѓање на светот. Нели требаше пред неколку години да се случи нешто ама ни трага ни глас. Арно си кажа баба Ванѓа, има време :D
     
    На bravegirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Сега ни е планетава во многу лоша состојба ама ние сме си криви...а за 2012 никој не знае која година ке умрам јас и до кога ке живеам а да не збориме па за ден и месец....
     
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    а јас пак на истата страница читав една статија во врска со крајот на светот во 2012 година, тие всушност го демантираат тоа како и сите наводи дека истоимениот филм се базира на нивни истражувања, според нив во 2012 година се очекува да настане еден феномен, а тоа е поредување на планетите во еден ист ред со сонцето, за планетата Нибуру ги отфрлаат сите тези дека таа се доближила до земјата и во секој момент се очекува да удри, според нив таа да беше толку близу ние ќе ја видевме со голо око како второ сонце,а истата ја нема ни на повидок ,прочитав еден куп деманти од нивна страна на истата страница, а се во врска сок рајот на светот и сите тие страшни катаклизми.


    само едно се прашувам како големите производетели и бизнисмени вложуваат пари во проекти кои треба да бидат реализирани во 2013, 2014 година, ако требаше да биде крајот на светот, кој будала би си ги трошел парите во такви проекти за да тие му пропаднат. :?:

    ако е нкој поупатен нека повели и ги разјасни дилмиве! :D
     
  10. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    Бизнисмените вложуваат со надеж дека ќе успее. Ако не успее, на сите нема да им успее. Тогаш веќе парите нема да бидат важни ;)
     
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    леле немој да се плашиш без потреба бидејќи тоа нема да биде барем сеуште не, случајно на тв гледав декодирање на Библијата, според нив уште не ни на повидок, освен ако нешто утнале :lol:
     
  12. anab

    anab Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    55
    навистина многу ми е смешно ова крај на светот, како не живи глупости. инаку вчера купив туна со рок до 2015г е ај сега :!: некој овде лаже :)
     
    На Abeja и zhap4e им се допаѓа ова.
  13. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    Не се знае со сигурност дека ќе дојде крај на светот до 2012. Што би било доколку на секој производ би пишувало до 2012? Паника меѓу народот. Впрочем, тие добро си напишале. Рокот на туната е до 2015. Доколку светот си постои туната ќе си остане здрава ;)
     
  14. muhamed.01

    muhamed.01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    STVARNO NEVEROVATNO!!!!!!
    Neverovatno da mnogu Narod podlegnuva na vakvi PRIKAZNI!!!!!
    Na nekoj SI stomu padnalo na Um da izdava nekoi si Lazni Datumi za Kraj na Svetot!!!!!!
    Bas me interesira od Koja VERA e toi covek i vo sto VERUVA!!!????? ILI MOZI SE ZAMISLUVA ZA NESTO!!!??
    Na mnogu nesta ja koristat i VERATA a toa nee UBAVO I PRAVO!!!!
    Bas me interesira vo koja VERA go pisuva toa?????? TOI DATUM :^) 21.05.2011
    SLUSAITE LUIGE JAS SO OVA NE SAKAM A I NEMAM NAMERA DA NAVREDUVAM VERA!!!!!
    Jas sum MUSLIMAN I mozam samo ova davigo kazam.......
    NESE PLASITE I TOI DATUM KE POMINI :D .......
    ALLAH E GOLEM!!!!!! SAMO TOI ZNAE KOGA TOI DEN KE DOIDE!!!!!!
     
  15. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас не вервам во вакви работи. :)
     
  16. LostInThePast

    LostInThePast Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    56
    Гледам по интернет,на 21 мај е крајот според библијата :x
     
  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Слушнав за овие проценки на некој човек од Америка ли од каде беше, за крајот на светот,нешто не ме заинтересира многу :D што ги правел врз основа на податоци од Библијата,незнам како протолкувал |( |( сигурно имат грешка човекот во неговите прогнози :D ;)
     
  18. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Не е според Библијата, туку според некои секташи. ;)
     
  19. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Абе каков крај на свет :D

    Сабајлево на една утринска програма тема беше ова "21 Мај крај на светот" и се јавува една ГоспоЖа (така постара по гласот делуваше) :D и вика:
    - " Абе какви се овие глупости, каков крај на свет, јас родена сум на 21, роденден ми е на 21, неможе да е крај на светот тогаш! ( :D ), вика - јадете си, пијте си, уживајте и гледајте си го животот! :D Нема да биде крај на светот на 21! (ме изнасмеа рано сабајлечки) :D


    Е така феминки, јадете си, пијте си, уживајте и гледајте си го животот :D


    Така било тоа, немал друга работа некој па се занимавал со глупости! |( :D
     
    На FBI, Gordana10, Cacy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Дефинитивно се работи за некоја секта :devil: која живее во свој свет и шири гласини кои ги вознемируваат граѓаните. Мислам дека никој не може да педвиди до кога ќе постои светот, а ова за 21-ви мај е тотална глупост и незна како не се казнат тие што ги залепиле билбордите демек незнаат кој ги ставил итн....
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.