1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крај на светот!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tammy1991, 22 февруари 2010.

  1. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Еееее сега нашле па зашле да кажуват крај на свето на 21 Мај, а јас се мажам на 15 Јули... :?:
    Ај нека траат да не земам сите да ги стрелам :D глупи секти, па и новинарите немат си работа за тоа ке дават на ТВ. Народо да го плашат само :)
    Не верувам дека ке има крај на свет, ако треба да има сега за неколку дена сигурноо....и што ке се случе ПУФ адиос земја , не иде тоа така има си правила :D не , нема да има крај на свет. Барем јас мислам или се тешам :) :) :)
     
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Од она што прочитав на сајтот на НАСА се објаснува дека на 21.12 завршувал календарот на Маите, како кај нас што завршува со 31.12 и тоа е тоа. Така што многу е веројатно сите овие муабети да немаат врска со реалноста. А дека нешто гадно почнува да се дешава, тоа да. Мислам секој втор ден земјотреси, што кај нас, што надвор, после случката со реакторот во Јапонија, немирите и конфликтите низ цел свет...ама веројатно за тоа сме си само ние криви.
     
  3. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Не се секирајте ако е така цел свет ќе се кренеше на нозе јас пратам и турски канали таму ништо не пренесуваат. можеби навистина делува на психата ама не мислете на лошо ќе видите се ќе биде во ред на 21-ви мај!
     
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    А бе овие новинариве па си немаат работа, е аман значи. Ме седнува преска свекрва ми и кутрата ми вели со тажен глас: Блоондееее, а бе кажуваат крај на светот. И ајде морав да ја убедувам дека тоа се само онакво рекла-казала.
    За целата оваа паника се највеќе криви новинарите. Да не обрнеа толкаво внимание на овие глупости, немаше толкава фама и страв да има меѓу народот.
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас не верувам баш во овие глупости,но претеруваат навистина, човек ќе се исплаши колку и да не сака! Потсвесно влијае, мислиш на тоа и се плашиш. Инаку и јас мислам дека се ќе биде во ред на 21-ви мај.
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Кога сме за предвидувањата и календарот на Маите ... брат ми беше на шетање во тој дел и баш во Земјата на Маите имале еден ден разгледување, посета. Водичот и за ова им кажувал. Дека нема врска со никаков крај на светот туку според нив доаѓа крај на еден циклус и доаѓање на нов. Значи за некои промени како што е и вообичаено за се што има крај и нов почеток. А не тотален крај на се.
    Не се замарајте со ова, ен е ни прв пат. И порано имало вакви лажни предвидувања.
     
    На wolf4e и interesna им се допаѓа ова.
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    да и јас истото го читав и нивните деманти на тоа дека тие давале информации за филмови и документарци, тогаш увидов дека се работи за една голема лага и измама, со цел за поголем профит, само како добро го искористиле календарот на Маите а? да не ти се верува колку е народот способен да измисли и исценира толкав апокалиптичен настан.

    како и да е, прво со душа чекам 21 мај и верувам дека ќе биде едно убаво сончево утро мислам тоа и следува во овие убави пролетни месеци, а потоа за 21 декември 2012 живи били па доживели. Верувам дека човештвото има уште да весла до крајот.
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ама добро еве и да е крај на светот, зошто да се замараме и потресуваме кога ако дојде во тоа ќе исчезнеме за секунда ко прашинка пуф :)
     
  9. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Luge ne se nervirajte be toa se gluposti kako moze kraj na svetot lugeto si zamisluvaat sto ke se sluci ponatamu imaat zelbi za idninata vie videte sto zboruvate :( Nema vrska toa uzivajte dodeka ste mladi ;)
     
  10. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Еве се ближи 21 мај, во сабота и да ја искористам оваа прилика да се поздравам со сите :hai: .Простете што сум ви зрешила, ви простувам и јас на сите.
    :rofl: :rofl: :rofl:
     
  11. monushka

    monushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
     
  12. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.155
    Допаѓања:
    46.950
    Пол:
    Женски
    http://www.google.com/#hl=mk&source=hp& ... ed5325bc76
    тука има еден куп :x
     
  13. monushka

    monushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    фала anastasijaki
     
  14. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Класично перење на мозкок, ја стварно незнам како им се верува на луѓево во се и сешто. Можеби некокаш за мнооогу години ќе дојде до некаков крај на светот ама дека ете баш на 21 мај и сите ќе не снема е живи глупости мене смешно ми е. Некако слабо им оди со математикиве па секоја година нов датум ни предвидуваат за умирачка ...абе ајде... :) :fubar:
     
  15. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Денес цел ден зборев со колешките од работа на оваа тема :talk: ! Веруваат бре луѓе, не ми се верува колку време ги убедував дека тоа нема врска со реалноста! :yawn:
    Јас не верувам нити се оптеретувам со тоа, да бидам искрена дури ме нервираат тие загрижени фацки кои велат,, аууу доаѓа крај на светото, на 21 мај ќе било,, :doh: Како не бре, ќе биде |( !
     
  16. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.155
    Допаѓања:
    46.950
    Пол:
    Женски
    ;)
     
  17. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    крај на светот ќе има ама никој не знае кога. Кога живееме во еден ваков современ свет со напредна технологија и многу интелект треба д абидеме глупави за да им поверуваме на некои дека тие знаат дека крајот на светот ќе биде баш на 21 мај оваа година. Никој не може да го предвиди тоа точно на која дата ќе биде инаку земјината топка е секојдневно во опасност. На пример може да се случи некој земјотрес на целата земја некои цунами може сонцето да се поремети исто така може некој огромен астероид да ја погоди земјата метори да паднат вонземјани да ја уништат ама никој не може да знае со сигурност дали нешто такво ќе се случис ега или после 100 или посе милијарди години ин дали ќе се уништи дел или цела планета.
     
  18. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Кога го прочитав ова дека на 21 мај било крај на светот, си реков:Брее, зошто немам и јас толку бујна фантазија па да измислувам дати за крај на свет???Ова се само некои глупости, за кои што, колку што знам нема никакви докази, what so ever :rofl: А она со Маите е веќе нешто друго... :^)
     
  19. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Најпрво 2000 беше крајот на светот нејсе преживеавме, ни бубачка милениумска не‘ не полази.
    Потоа за 2012 се правеа сценарија, а и филм излезе што е за право :!: .
    Па, некому му требаше дополнително да стегне паника-фактор копче па ја презакажаа катаклизмата нешто порано :^) ?!
    Катаклизми, ново ледено доба, нова клима - по нешто има во се‘ наброено што има аналогија во реалноста ама што и ако знаеме дека ни останува уште сосема малку - кога воглавно ништо посебно не можеме ни да промениме ни па да изживееме во меѓувреме.
    Така да, ставам темна цвикера и стегам копче игнор на рипит дури трае еуфоријава.
     
    На thatsmysecret му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Крај на светот , нешто што се случува на секои 2-3 години...
     
    На thatsmysecret му/ѝ се допаѓа ова.