1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крај на светот!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од tammy1991, 22 февруари 2010.

  1. moni24

    moni24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    121
    Крај на светот21 Мај сабота ... подсвесно го размислувам овој дадтум :^) , да е така ке има анархија ,но тогаш сум на свадба па што и да биде со музика ќе е (буквално удри бригу на весеље)... :D
     
    На najmilo и stewart им се допаѓа ова.
  2. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    21 Мај, тоа сабота се паѓа. Сите ќе излегуваат, кои пијани, кои ќе им раскинат, на сите крајот ќе им дојде :D
    Каков крај какви приказни :D Рано е за крај.

    Ти дигни паника таму на сред свадба, демек крајот ќе и дојде :rofl:
     
    На moni24 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Како бе некој може да верува во вакви глупости?!?Па и билборди лепат бе луѓе.Баш би сакала да им ги видам фаците на тие што го тврдат и го измислиле ова,на 22ри Мај.Вакви ќе бидат :o живи сме? |(
     
    На ViKtOrIjA21 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    88.484
    Пол:
    Женски
    Таман после концерт ќе има крај на светот :rofl: Барем ќе спијам преморена нема да осетам :rofl:
     
  5. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    A Ако е крај на светот сега на 21 мај..како тоа после во 2012 пак???? Ќе воскреснеме??? А и после пак крај на свет според баба Ванѓа????? Пред некоја година комета не удри ви текнува..кога на интернет одбројуваа 00,01,59 лефт..Абе ај!!!! А не кажаа у колку саат???? Па барем да се спремиме..дотерани..нели еднаш е крај на свет.
     
    На ViKtOrIjA21 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Абе каков 21 мај, па ја резултати од испити чекам :D :D џабе ли се мачев...шала на страна не се потресувајте, ни овој мај ни наредниот декември нема да биде.
     
  7. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Тоа со 21 мај...живи глупости..човекот предвидел и дека во 1996 на земјата ке слегне Исус..и откако не се случи тоа изговор му било грешка во пресметките..
    Крај на светот ке има можеби еден ден..ама јас искрено не го замислувам тоа така АПОКАЛИПСА ајде бам бам или како филмот 2012 туку може ке зачестат земјотресите и др природни непогодби и ете градови ке се уништуваат...населението ке се намалува...така да УЖИВАЈТЕ НА 21 , А НА 22 УТРОТО СИТЕ СРЕЌНИ КЕ СИ СЕ РАЗБУДИМЕ !!! :rofl:
     
  8. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    Еее твоја грешка, ти не си го видела Исус, помина човекот од тука :lol: :lol:
    Како што имам напишано, светот ќе пропадне од природни непогоди (најверојатно), во спротивно, ќе снема ресурси. Има опција и за трета светска војна, тоа би не доближило многу до пропаѓањето. Си прават сега (американците особено) некои проекти демек ќе не иселеле од нашава планета. Тоа се вика „Мижи Асан да ти баам“.
     
    На ViKtOrIjA21 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Крај на светот на 21 Мај...

    Не знам дали ги имате забележано билбордине огромни, со ваква порака :)
    Јас денес ги видов во Прилеп, и Битола и се пресмеав. Еве за вакви билборди се работи како на видеото.
    Според мене срамота, и смешно, ех што прави досадата. Ова го пропагира некој си Кемпинг (пензионерче), кој со години математички ја проучувал библијата, и сега до овој заклучок дошол.
    Исто некој поп, бил гостин на раноден, и кажувал приказни што ке се случело во сабота. Ако гледал некој нека каже да се посмееме.
    http://www.youtube.com/watch?v=ihsbhvJu ... r_embedded
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Крај на светот на 21 Мај...

    Има мислам ваква тема, во Другата наука. Нека се спојат :)
     
  11. kiki6

    kiki6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас сум во Италија и не ми е јасно зошто ове не ги изјавуваат тие глупости ? :^)
    Зошто овде не е кажан „Почетокот на крајот„ .. |(
    А ако не е крај утрото на 22-ри што ќе прават ? Ќе симнуваат билборди .
     
  12. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Јас мислам дека на 22ри може дури и да им биде криво шо не испаднало како шо збореле тие :tmi:
     
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    А сте ги сретнале црнцине низ град што делат флаери за ова?
    Ги сретнале мои пријателки ги фрлиле одма флаерите, битно станува збор за секта која како и секоја секта пере мозок и ги уверува луѓето на глупости.
    Така да не дозволувајте вакви информации да ви влезат во мозокот, доволно сте паметни да не ви го перат секташи и тоа само преку билборд и флаер. Не дај боже да отидете на некое предавање нивно, претпоставувам ќе си откупите парцела во Бутел.
    Ај луѓе смирете се. Ќе има крај на светот. Но никој не знае кој ден и кога, може уште утре, а може и за 1000 години ;)
     
    На tinkerbelll, pink4ever, wolf4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Добро и што им е целта на овие глупаци, што сакаат да постигнат објавувајќи ваква работа да се самоубиеме сите пред време, што? и да биде крај ние нешто можеме да спречиме?

    многу е очигледно дека некој си бара публицитет, ептен се мизерни, нема што.
     
  15. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Bчера со мама за ова преавме муабет и ми вели леле M крај на светот е сабота,овде даваат лепенки,постери не знам што кажа,а овде во Aвстралија ништо не кажаа,и никој не знае дека утре е крај на светот :o :rofl: му кажав на мажот ми и пукна од смеење :D
     
  16. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Ми беше драго што ве познавав , фала за советите

    денес добив 9ка на колоквиум така да утре слободно може да ........... :angel:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Јас на 22-ри мај, би ги спалила живи ваквите мизерии, безделничари, безрбетници...
    Работава ѓаволот немал работа па си ги тит децата...
    Абе ајде, на кој што му текнало ќе дрнда, и ај нека дрнда, ама дома, по комшии, по роднини, нека ги плаши навечер во темница, ама за вакви сериозни постапки, и те како би ги казнила...
     
    На anima му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    [​IMG] ;)
     
    На ViKtOrIjA21, easyyyyy, interesna и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Имам некое лошо претчувство :emo: Но тоа е најверојатно мојата темна страна наречена РЕАЛНО ПЕСИМИСТИЧКА! :|
    Премногу сум суеверна и неможам да си помогнам. Гледајки ги работите од токму таа перспектива и животот често ми оди по надолна линија...
    Имав повторно некој лош сон кој ме натера добро да се замислам за она што ќе биде утре, и дојдов до заклучок дена ниту едно предвидување не е залудно. Можеби нема да биде крај на светот но можеби ќе се случи некоја катастрофа, како што беше примерот со приближувањето на Супермесечината во кое ,,драгите'' експерти тврдеа дека е тоа само прекрасен феномен :fubar: Кој подоцна секако си донесе свои последици |(
    Како и да е, една мисла постојано ми минува низ глава ,,Не се плашам!'' бидејки знам дека има некој кој ме чека таму :)
     
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Крај на светот!
    На чиј свет? :^)
    Кога ЈАС ќе решам - тогаш ќе дојде крајот на мојот свет. А бидејќи го обликувам мојот свет на мали временски интервали, не планира до 22.05 да ми цркне, освен ако не платам сметки. |(

    А тие дебилните фацијални експресии ако ги загледате и заслушате како мимикуваат, за кратко време ќе живеете исклучиво на лекарства и ќе се сончате голи, качени на централните палми, за богот на стомакот ваш, името негово да ви го испише, зашто само вие имате привилегија да го знаете.
    Ох, со што ли ги хранат нив? |(

    Повеќе се заинтересирав кога споменаа на вести дека Фејсбук ке загинел неславно, отколку дека светов ке завршел. |(
    Нека биде еднаш. Едно гајле помалце. :wasntme:
     
    На pink4ever и Fearless им се допаѓа ова.