Крај (Son) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 22 јуни 2012.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  312
  На renne му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  672
  Аман со турскиве серии !! Едно време го тупееа со шпанските сеа со нив ..Од шпанските барем јазик научивме -.-
   
 3. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  129
  Добра е серијава ќе ја гледам....
   
 4. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Ќе ја гледам првата епизода, колку да се запознаам со серијата. Ако ми се свиѓа, ќе ја гледам, ако не-ништо. :)
   
 5. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.018
  Допаѓања:
  5.968
  Вака изгледа некоја тажна серија ќе биди.Ќе ја гледам.
   
 6. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Ќе ја гледам првата епизода..Ако е со Назли од Зет Домазет значи мислам дека ќе биде убава серија..Ќе видиме :)
   
 7. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  А оваа еднава од главните ликови не е онаа како се викаше, на Езел што и да е - еднаш така ја фатиф на ТВ кога играше Езел.. Мислам - некако БАДУ се викаше??
   
 8. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  129
  Да таа е!!!
   
 9. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  312
  Баде се викаше
   
 10. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.087
  Слична е како Каде е ќерка ми :)
   
 11. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  крај за турските серии за мене :) уште малку и величествениот и бурни времиња ке завршат сезоните и јас не се замарам веке и онака ги отупеа од есен и тие не ги гледам :)
   
 12. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Nehir erdogan е Назли од (Зет Дома Зет)
  Berrak Tuzunatac е Баде од (Езел)
   
 13. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  мислам дека на реклама го видов и џенгиз од езел или не е тој? :?: дека и езел ретко го гледам повеќе од реклами па се помешав.
   
 14. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  312
  тој е
   
 15. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Прво најавата на канал 5 пред да почнат да ја прикажуваат ме одби воопшто да ја погледнам.
  Башка телевизииве ја претераа со турски серии, повеќето утепано досадни :envy: ..ама од што немаше ништо на тв изгледав една епизода и успеа да ме улови :D бидејќи е со поразлична приказна. Али се надевам дека ќе престанат веќе да даваат турски серии. :yawn:
  Оваа серија не е баш класична и има несекојдневна мистична содржина која баш заради тоа ме привлече да ја гледам. :geek: Инаку како и некои други серии е тазе од 2012 ама се надевам дека е целосно снимена.
  Не е за секој бидејќи е посериозна и не верувам дека на секој ќе му се допадне. Испреплетени работи кои мнооогу полека се расплетуваат. Настани кои се одвиваат на повеќе места во различно време, а главното околу кое се води серијата е тоа што маж неколку години води двоен живот. Со една жена е во брак и има дете, а има уште една во Иран и со неа има дете. Бракот со првата навидум му е без проблеми, не се забележува ништо невообичаено во неговото однесување што би ја навело неговата жена да помисли дека ја изневерува. Еден ден се решава без збор да ги напушти и да замине со другата жена и дете. Всушност сите мислат дека заминал службено и дека ќе се врати, но авионот со кој треба да оди паѓа. Тој и онака не се качил во него, а подоцна и при преглед на видео снимките тоа се потврдува и се гледа дека со автомобил заминува со некоја жена и дете што го чекаат...
  Е сега понатаму се расплетуваат причините поради кои се случило тоа. Се навраќаат настаните наназад во 2000 г., 2004 г., 2010г...како ја запознава жена му, па подоцна како ја запознава другата жена во Иран... иии ме држи будна да ја гледам :lol:
   
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Абе не дека ја ггледам ама знам што се случува :D :rofl:
  Ама рекламата ми е малку интересна. :rofl: :rofl: А она кога вика:Океј врати боја :lol: : :rofl:
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
 17. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Почна да се мати ептен работава...Селим според снимките од аеродромот замина со другата жена и дете, па сега излезе дека тој е повреден, не се знае каде е точно, изгледа тотално изгубено како да му се откачила некоја жичка во глава, си се обраќа себеси со името на брат му близнак Омер кој загинал во сообраќајка, а детето на иранката е во Холандија во некој дом.
  Ќе има некој јак пресврт, којзнае што точно ќе излезе на крај кога ќе се одмота клопчето :D
   
 18. brunete

  brunete Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  39
  Серијава ми се свиѓа пошо е многу пораазлична од другите серии,многу е мистериозна и мислам дека ќе биде таква до самиот крај.Со секоја измината епизода се повеќе те копка а што понатака .. Ќе продолжам да ја глеам :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  399
  аххаха.. во право си, барем да не ги синхронизаа овие, да научевме и турски :D Досега немам изгледано ниедна турска серија, почнав со Величенствениот 10тина епизоди, ама не можам да им го поднесам синхронизирањето (посебно тоа што исти гласови/актери слушам на сите серии), а и некако повеќе ми лежат американските серии.
   
 20. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Мора да признаам дека ме заголицка серијава :tmi: ме заголицка бидејќи е мистериозна. Инаку, ми е криво дека не ги фатив првите епизоди ама колку толку мислам дека се вклопив. Лично мразам што сме преплавени со турски серии ама оваа ми го одвлече вниманието... :angel: