1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крвава Мери

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Srckata28, 21 јануари 2013.

 1. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.301
  Допаѓања:
  8.716
  Пол:
  Женски
  -Дали верувате во Крвава Мери ?
  -Дали верувате дека ке ви се појави во повикување ?

  *Јас на многу форуми сум читала за нејзино појавување,и за нивни лични искуства.

  ~Кажете доколку верувате,доколку имате искуство и ако некој го знае точниот ритуал за повикување..

  Поздравени бидете сите ;*
   
 2. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.629
  Еден оф-топик за вистинската приказна:

  Јас правев семинарска пред еден месец за Тјудорови и наидов на Мери.
  Таа е всушност ќерка на Хенри VIII и Кетрин од Арагон. (кој го има гледано The Tudors ќе му текне на девојченцето што го одделија од мајката).
  Читав дека, ако Мери се родила како машко, целата историја на Англија денес ќе била многу поразлична.

  Инаку крвава е оти за време на нејзиното 4 годишно владеење починале 243 протестанти.

  А дали верувам во тие мамбо-џамбо работи? Шур шур. :D ;)
   
  На makedonkamak, 1209 и Gordana10 им се допаѓа ова.
 3. nirvanaholic

  nirvanaholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  147
  Со другарка еднаш ја повикувавме и за чудо ни се појави :tmi:. Многу фина испадна. Си седнавме, си поправивме муабет, кафенце ова она. Супер женче. :rock:
   
  На Ketchup, makedonkamak, crimson и 16 други им се допаѓа ова.
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Јас не верувам во неа
  Но една другарка веруваше и ја повикала (барем така кажуваше) и и се појавила и кажа дека навистина била страшна и дека таа вечер никако не можела да заспие
  Ми го кажуваше и ритуалот ама сум го заборавила
  Не планирам и такви работи да паметам
   
 5. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Воопшто не верувам во нејзе! Глупости живи... :wasntme:
   
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.866
  Допаѓања:
  4.559
  Пол:
  Женски
  не верувам во такви работи,но братучедка ми верува малечка е сеуште а на француски ја вика мадам блонж :rofl:
   
 7. swiftandbieber

  swiftandbieber Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  drugarka mi veruva vo nea hahah i sekoj den me plasese deka ke se pojavi,ama toa porano :D haha
   
 8. LudaDevojka

  LudaDevojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  62
  Jas veruvam i ako imate nekoja prikazna, ;) raskazete be...... :devil:
   
 9. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.359
  Допаѓања:
  2.002
  Пол:
  Женски
  Има и друга верзија, дека била поврзана со некои лоши сили, имала лузна на лицето и останала трудна.... бла бла бла..
  Иначе секако дека не верувам! |(
   
 10. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Мери била кралица на Шкотска, но ги убивала своите мажи, народот се побунил против неа а таа наредила секој што ќе и застане на патот да е убиен. Ама ја фатиле и таа пребегнала кај сестра, кралицата на Англија (не памтам која по име), ама сестра и мислела дека Мери дошла за зло да направи во кралството па ја затворила во затвор, каде Мери и умрела (или ја убиле, најверојатно) Крвава ја викаат поради грозоморните убиства, а во мамбо-џамбо не верувам :rofl: иако ми се имаат фалено дека ја повикале, па на некои им се појавувала, на некои не :D
   
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Порано ме интересираше ова но има 100 приказни за неа |( Една од нив е дека била кралица која што многу убивала ли така некако и неможела да забремени и кога забременила паднала во кома долго време и мислеле дека е мртва и ја закопале, а потоа кај нејзиниот гроб кога поминувале луѓе нешто тропало и гребало, потоа го откопале гробот и имало гребано и крф од ноктите, фактички ја закопале жива па се разбудила од кома па гребала па умрела :^) Лично не верувам и не се замарајте со неа оти како што кажав 100 приказни има :)
   
 12. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  Не, не верувам! :shake: Чисти глупости! ;)
   
 13. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Секако дека не верувам дека ќе се појави ако ја повикам.
   
 14. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Машки
  Ова чисти глупости ми се.
  Кој и да ви раскажувал или сака да биде интересен или се глупира,пробувајки да ве заплаши со некои не реални работи.Па кога ќе си размислите подобро тоа е невозможно. |(
  Искрено,не верувам во тоа и немам намера да стојам пред огледало како забегана и да повикувам некојa си Крвава Мери. |(
   
 15. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  Еднаш ја викавме на роденден во вц..и одеднаш машките упалија светло и на сите косата ни се дигна :rofl:
   
  На elenkata20 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 16. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.069
  Пол:
  Женски
  Еднаш ја викнав, седев сама. :!:

  Рече дека има менструација и многу била нервозна, друг пат ќе намине.
   
  На Izabel95, Mini90, LittlePinky и 7 други им се допаѓа ова.
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
  Не верувам дека вистина било ова,но сепак ми се допаѓаат такви некои легенди :D
   
 18. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  изглеа ист ден сме ја викале. мене истото ми го рече. а може има хормонален дисбаланс па и трае подолго.кој знае. :!:
   
  На leighton23 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Ве излажала бре. :x
  Секој ден е кај мене, стари пријателки сме.
  Деновиве нешто е нервозна па затоа смислува вакви изговори.
  Кога ќе се расположи, ќе ви кажам да ја викнете повторно. :D
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  кажи и ја чекам на кафе у Сити мол. Онака лабаво. :)
   
  На leighton23 му/ѝ се допаѓа ова.