1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крвава Мери

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Srckata28, 21 јануари 2013.

  1. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Обавезно ќе и пренесам. :D
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Stefiks

    Stefiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    47
    Абе глупости живи.. Нормално дека НЕверувам :^) Па овие брат ми и сестра ми напнуваат со нејзе :tmi: Сестра ми некни сакала да ме плаши и косата ја префрлила на страната од лицето и ја влегувам, ја отварам вратата таа пред мене и вика БАААА :yawn: Ооо Боже :D И вика што се глупираш бе? вика па Крвавата Мери сум.. А па брат ми кога зборува во сон и неа ја спомнува :tmi: :lol:
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  3. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Не,ама молци ме лазат кога ќе прочитам нешто за неа и нон-стоп се вртам :?: :| .
     
  4. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Не верувам во крвавата Мери, ама сепак да фанам да ја повикувам, никогаш! Тоа ми е страшно, ако ми искочи со ножот? А не не, не бирам смрт. :x
     
  5. ivchee.ivche

    ivchee.ivche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    хахаххахахах, не верувам во неа, ама некогаш навечер сите кога ќе се легнати и дека се изгасено и ги палам сите светла си викам што ако ми искочи од темнициве, бегај поубаво да си запалам хахахахахах :lol: :rofl:
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека тоа е само мит, приказна која ја раскажувале многу одамна. Добро смислена.
     
  7. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Имам слушнато за неа и за тоа деκа си го соκривала идентитетот и носела периκа се додеκа, не се посомневале деκа се работи за женсκа идивидуа. Κога ја фатиле таа била веќе мртва и за да бидат уште посигурни, тргајќи ја им останала црвената периκа во рацете. Κој знае дали е само приκазна.
     
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Вчера пиевме кафе со Мери :D . Кој ве плашел вас , баш си е кул Мери :D . А тек кога ќе ги извади ноктите да ви го покаже маникирот .. :inlove:

    Сериозно .. не верувам во Крвавата Мери од проста причина што има многу верзии која била и што била .. Можеби некогаш постоела жена со име Мери , веројатно по нешто била запаметена меѓу народот , па врз основа на тоа почнале да се редат урбаните легенди .
     
    На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    Блади Мери била англиска кралица, постарата сестра на Елизабета I, најстара ќерка на Хенри VIII ( тој со неколкуте жени ). Неа ја поддржувала католичката црква и останала запамтена по убиствата на протестантите за време на нејзиното кратко владение. После неа Англија станува земја на протестанти, нејзината кауза е поразена, а луѓето шо ги убила стануваат маченици. Не знам дали има врска таа со страшилото или легендата е постара од неа? Треба да истражам.
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Мери-κралицата на Шκотсκа.
     
  11. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    Не, таа е друга. Не е истата.
     
    На Sahlene му/ѝ се допаѓа ова.
  12. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Да сега пред 10 минутки ја викнав. Ве поздравува.
     
  13. Istata od vcera

    Istata od vcera Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2020
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    97
    za edna od tie dve meri(kralica na skotska i drugata xd) bese neznam koja tocno,imam slusano deka ocajno posakuvala da zabremeni ama nemozela i koa najposle mislela deka e bremena izleglo deka e bolna od neznam sto bese,i i oteklo teloto pokazuvajki znaci na bremenost i umrela vo gnev i ljubomora kon elizabeta sto i go ukrala mazot i kralot i moze od toa poteknuva legendata moze pogresno imam cueno neznam