1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење за време на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од elenileni, 29 март 2010.

 1. marristovska1

  marristovska1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Бремена сум 5та недела, минатата недела имав кафеав исцедок и матичната ми рече да примам утрогестан. Во вторникот бев на контрола и прокрварев многу, докторката рече дека е хематом и не е страшно.. ми даде дабростон 2х1, магнезиум и фемибион пијам. Ме боцна и прогестерон депо. Вчера бев пак на контрола ме виде пак и ми рече дека уште имам хематом ама сега за сега не е страшно, за понатака само Господ знае што ќе биде. Уште е рано да се слушне срценцето ми рече..Во меѓувреме немав крварење се до денес кога пак ми се појави кафеав исцедок.. Искрено ме фаќа страшна паника, многу се плашам дека на моменти имам менструални болки ама не се јаки само онака од време на време знае да ме здоболи стомак.. нормално е ова и дали има некоја од вас искуство како моето, дали е нормално пак да имам кафеав исцедок и покрај терапијата што ја примам? Иначе вчера пак испитав бета хцг ми беше 1100
   
 2. Butterfly522

  Butterfly522 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2020
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Бремена сум 22 недела, во петокот прокрварив, мислењето на 2 гинеколози беше дека е од аспиринот што го пиев и го прекинав одма, нешто видливо на ехо дека сум прокрварела немаше. Саботата и неделата се беше нормално, денес крем па кафеав исцедок имав. Исто осеќам како менструални болки и болки во половината, некој со слично искуство?
   
 3. Tamssy

  Tamssy Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2024
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki, od sabotata krvarev ne obilno, malku epten samo na brisenje imase krv kafenka, kontaktirav so maticnata mi dade utrogestan, vo neeelatq imav povtorno pojdov na bolnica i doktorkata mi rece se e vo red, ima srceva reakcija, prodolzi utrogestan. Vo ponedelnikot pojdov kaj maticnata i mi rece da teram kako so mi rekla doktorkata na bolnica, DENESKA VTORNIK imam isto krv malku pravev krvna slika vo red mislam deka, pojdov kaj maticnata me pregleda i nema bebeto srceva reakcija. Devet ipol nedeli sum trudna, utre ke odam vo Plodnost za vtoro mislenje i dokolku ima potreba od kiretaza.. dali ima nekoj so slicno iskustvo? Inace imam samo tapi bolki vo stomakot i kako so kazav epten oskudno krvarennje ..
   
 4. Baby warrior

  Baby warrior Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2023
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Веќе мислам нема тема што не ја исчитав има ли некоја друга женска што е со кафен исцедок во втор триместар јас сум 16та недела веќе, таман си помислив се смири се, пак почна сега ептен темно кафено

  веќе не знам што со себе утрогестан два пати дневно, прогестерон депо ме боцкаат секоја недела, хрматомот е скоро исчистен и пак раат да не си.
  Кога ќе ми каже некој бременоста била блажена состојба јас пуста само стресови до сега видов ништо убаво за сега
   
  На Elliana, blackdeath, kamilica994 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Tanja@

  Tanja@ Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Bremena sum 14 nedela so ivf prva bremenost vcera mi se pojavi krvarenje vednas otidov na gak bebe bese vo red si mrdase so racinja i nodzinja imase pozitivna srceva akcija mi dadoa prolutex depo koga prasav od sto e krvarenjeto mi rekoa deka e normalno.No mene ova me plasi.Vo ponedelnik zakazav kaj mojot doktor,dali ima mesto za panika ili stvarno e normalno
   
  На blackdeath му/ѝ се допаѓа ова.
 6. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Мора да има некоја причина за крварење, отиди си кај доктор што има добар апарат, јас мислам на гак апаратите им се ептен крш и ништо не се гледа јас лежев таму 4 дена со крварење секој ден ми правеа ехо и не можеа да го видат хематомот постојано ми вика се е во ред ништо нема а кај матичната и во ремедика одма ми го видоа.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tanja@

  Tanja@ Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Zakazav vo ponedelnik kaj doktorot koj mi go pravese in vitroto sega e na odmor i ne moze da me vidi vcera odma iskontaktirav so nego i so maticnata no od mojata maticna ne sum zadovolna a kaj nea sum vo cetvrtok za exo
   
 8. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Дадена ти е терапија одмарај овије денови, прашај ја матичната дали да земеш и утрогестан како дополнителна поддршка, можеш и магнезијум јас цела бременост го пијев а за крварењето ми дадоја прогрстерон депо на 4 дена и утрогестан три пати по едно, јас ги пијев.
   
 9. Tanja@

  Tanja@ Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  I toa primam i magnezium i utrogestan dve sabajle dve navecr vaginalno
   
 10. deniz333

  deniz333 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  1.570
  Пол:
  Женски
  Ако имаш сеуште крварење подобро е да ги пијеш, кога ке престане пак ставај ги вагинално.
   
 11. Tanja@

  Tanja@ Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Sega ima samo nekoja kafena tocka ama mnogu malku skoro ic
   
  На deniz333 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.812
  Допаѓања:
  122.724
  Прашај дали да ставаш утрогестан
  Ако можеш појди до систина , сепак е викенд не оставај
   
 13. Tanja@

  Tanja@ Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Utrogestan stavav i prethodno i sega samo sto sega gi primam 2*2 vcera taka mi kazaa
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Blond Scorpio

  Blond Scorpio Нов член

  Се зачлени на:
  6 декември 2023
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво женски, би сакала еден совет. Бремена 6та недела, вчера сукрвица при бришење, бев на дежурно ништо не ми дадоа само ми кажаа дека имам некоја инфекција. Сабајле бев кај матичната ми зема брисеви и таа ништо не ми даде. Сега при бришење пак сукрвица како за пред добивање со мали партикли. Дали има простор за паника, има ли некоја членка како мене? Ви благодарам.
   
 15. blackdeath

  blackdeath Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  92
  Здраво што направи се ли е во ред, јас сум исто 13 недела од утре 14 денес има црвена флека на улошка кога станав ми го нема докт. Нз што да правам а ставам утрогестан
   
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.812
  Допаѓања:
  122.724
  Отиди веднаш на дежурен
   
 17. Tanja@

  Tanja@ Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Koga prokrvarev otidov odma vo drzavna fala mu na boga se bese ok iskoci deka e hematom i od nego i krvarenjeto primiv progesteron depo utrogestan i magnezium i strogo miruvanje.Sega e se vo red fala mu na boga i terame 22 nedela
   
  На Martka и blackdeath им се допаѓа ова.
 18. Tanja@

  Tanja@ Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  Odi odma na dezuren
   
 19. snowwhite.24

  snowwhite.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2023
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  ве молам брзо за одговор.
  на бришење на хартијата имав многу малку бледа крв, розева со лигавица, како прв ден на добивање. Мислење? Болки немам.
   
 20. Dodo1

  Dodo1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  726
  Пол:
  Женски
  Еве и јас вчера вечерта истото го имав, после цела ноќ само ма бришење кафеаво. Денес на едно бришење има, на едно нема, ама у кога има е темно кафеаво. Се слушнав со матичната ништо страшно ми рече пиј си магнезиум. 6 +2 сум. Кога бев во 5та недела на преглед ме предупреди и ми рече нормално е да има минимално крвав исцедок ако закачи некој капилар при вгездување, никако паника да не се крева и се додека нема обилно крварење и болки да не се паничи. Јас сепак цел ден сум со страв и мирувам ама еве веќе немам ништо
   
  На snowwhite.24 му/ѝ се допаѓа ова.