1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење за време на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од elenileni, 29 март 2010.

  1. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    A da odes da te bocnat progesteron depo
     
    Последна измена од модератор: 26 јули 2018
  2. anita123

    anita123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Бев од сабајле на гинеколог рече во ред е мало крварење има и навечер да ставам утрогестан од 200 ,од сношти повеќе немав ништо дај боже се во ред да биде и убави работи да пишуваме
     
    На Coco31 и Milaаа991 им се допаѓа ова.
  3. cacikr

    cacikr Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    243
    Здраво мамички Бремена сум 8недели и моментално сум надвор од државата на одмор, но сабајлево прокрварев обилно и одма отидовме на лекар и ми рече дека е од инфекција. Ми даде утрогестан два пати, антибиотик и спазмекс и строго мирување. Крвната слика беше ок и на ехо ме виде исто беше ок. И пишав на матичната не ми врати. Некој совет и искуство?
     
  4. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Оти не се вратите? Што би правела таму со крварење? Не би да те плашам ама бар дома ќе си.
     
  5. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.056
    Допаѓања:
    20.757
    Пол:
    Женски
    Совет, не одете на одмор во толку рана бременост :^)
     
    На elimkd, eli25, Milaаа991 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Lavica2016

    Lavica2016 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    2.084
    Допаѓања:
    3.847
    Пол:
    Женски
    Istoto gi pomisliv!
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    Vtora bremenost prvata uredna bez nikakvi problemi ovaa ushte na pocetok dobiv slabo krvarenje vcere a denes na paloma ima kafeav iscedok. primiv snosti inekcija i dobiv tableti za doma da primam 3 pati po edna i da miruvam na eho nemozese dago vidi bebceto dali e tuka bidejki sum 4 nedela i mi rece utre dase javam kaj maticnata na eho mnogu mie strav dane go zagubam. od kolku nedeli moze da se vidi podobro na eho inaku imam i kako menstrualni bolki
     
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    4 недела е многу рано за ехо. Бар 5 полни да си.
     
  9. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    znaci i da go izgibam nema da mkzat da vidat
     
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Какво губење.. кафен исцедок се јавува често на почеток од бременоста. При вгнездување на плодот често пукаат капилари и тоа често резултира во таков исцедок!
     
  11. malooto

    malooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    640
    Допаѓања:
    380
    sega doagam pak od bolnica dobiv i bolki utre treba da proveram beta vrednosti i doktorot kaza deka mosnone da bide i vonmatericna bremenost posto imam bolki i krvarenje a plod povtorno nemozese da vidi
     
  12. lady.h

    lady.h Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите
    Многу сум загрижена за мојата бременост. Моментално сум во 10 недела ама денес утрото кога се разбудив имав кафеав исцедок. Мојот матичен е на одмор, па пробав да ѕвонам кај неговата замена и не добив никој. Дали некоја била во слична состојба? Дали е опасно? Ве молам за помош
     
  13. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Оди на лекар, не ја чекај матичната. Не мора да значи дека е нешто опасно, но оди веднаш. Државна, Систина, Ремедика.. Небитно каде.
     
  14. anita123

    anita123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Сношти женски кај 3 ч одам во вц и кога се избришав малку како црвена крв и кафена се преплашив стомакот од левата страна ама цел ден ме болеше некако не остра болка ама ме наболуваше ... ставив утрогестан оти сум заспала побрзо и заборавив а секоја вечер ставам... овие три дена и запек ненормален имам реков и од тоа можеби ме боли ... и од болки потоа појдов до вц и од како ми се испразни стомакот прекина да ме боли и потоа немав крварење извинете вака ма изразот не знам како да објаснам... реков ако не помине за еден сат на хитна ќе одев од што може да биде ?:( преплашена сум
     
  15. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Извини ама крварење во бременост нее убава работа можеби е знак за нешто а ти си седиш дома и баташ совет на форум,оди на лекар девојче на хитна нека те видат.
    Крварењето немора да значи дека е лошо ама доктор мора да види ние тука каков совет би ти дале незнам.
     
  16. anita123

    anita123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ми беше од тврдата столица и добив крварење ќе одам секако
     
  17. Milaаа991

    Milaаа991 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    2.915
    Допаѓања:
    11.384
    Пол:
    Женски
    Ако ти е од тврда столица ќе биде од позади и црвена, а не од напред и кафено. Сепак ти најубаво си знаеш како било. Процени си и ако сметаш дека има причина подхитно на лекар. Крварење, особено со свежа крв не е за потценување.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anita123

    anita123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    И напред и назад имав само кога се бришев а инаку не ми потече на гаќичките само еден сат
     
  19. anita123

    anita123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2013
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Бев на хитна и не знам зошто докторот ме прегледа со она како што земаат брисеви многу ме болеше немаше ништо и после тоа пак кафено поќе ми течеше ми вели нормално е само одмарај нема ништо се беше во ред дали е можно од тоа да ми се направи сега после прегледот ?
     
  20. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Која недела си?
    Со спекулунот мора да види дали крвариш од внатре,ти даде ли нешто терапија?