1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење за време на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од elenileni, 29 март 2010.

 1. ivani30

  ivani30 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Женски
  Ме наежи.....
   
  На Bebe2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  5.425
  жал ми е
  тешка случка..
   
  На Bebe2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bebe2021

  Bebe2021 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2021
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  1.482
  Пол:
  Женски
  Da za zal mnogu losho pominav, no eve sega od tret pat uspeav i se nadevam Gospod ke me chuva do kraj i konechno posle 10 godini ke me izraduva. Samo cheshti kontroli i odenje na kontrola so spisok i na nego site prasanja i nedoumici oti ako ostavime taka go izedovme hahaha,
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bebe2021

  Bebe2021 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2021
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  1.482
  Пол:
  Женски
  Da bash teshko ispadna, zatoa neka ne pretpostavuva doktorot tuku neka prevzeme neshto, ima eho neka proveri po jajovodite neka gleda ubavo neka ispituva bhcg da vidi dali opagja, neka ispitaat krv nekolku pati da vidat dali ima vnatresno krvarenje, no ne bi trebalo bidejki nemate bolku a i rana bremenost e, neka fatat stomak da vidat tvrd li e kako e, bozee zarem neznaat shto da pravat tuku taka ke te cuvaat 2 dena, vo drzavna li si ili na privatno? Imas li nekoe info ili ostana na toa ke vidime i tolku? Ako ne e puknat jajovodot nema shto da ti go otstranuvaat, ako e veke vanmatericno toa moze samo da si se pushti i da se isfrli dodeka e uste rano, kaj mene bese mnoogu golemo 9-10 nedeli, obicno do 5ta-6ta nedela sami se isfrlaat ama jas srekjnik golem 1 vo 40.000 slucai taka do pukanje jajovod
   
 5. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  77.337
  Како си?
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  5.425
  Рекоа не си бремена
  можеш дома
  по 5 часа в болница,чекајќи в соба рез. од крв
  и не ни е јасно како кажа на маж ми бремена е
  и потоа не е

  и 2 дена крварев или имав менс нз веќе
  и в пон. контрола
   
 7. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  77.337
  Не знам што да кажам и за доктори и за дијагнози и за сѐ.
  Ајде, не се разочарувај, види што ќе ти кажат во понеделник.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Женски
  Тестот личеше на позитивен, веројатно си имала многу ран спонтан, затоа и имаше таква болка. Истата ја имав при спонтан во петта недела. Уште кога ти кажаа некни дека не се гледало на ехо, а ти ако беше, беше три дена бремена, многу се воздржав да не ти сугерирам да одиш и кај друг, амаа... А сé што треба толку рано е да се следи бхцг.
  Ајде, само ти биди добра и ќе биде кога треба да биде.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.585
  Допаѓања:
  7.119
  Пол:
  Женски
  Ke bide mila gospod e golem I mene me naezi
   
  На Bebe2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bebe2021

  Bebe2021 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2021
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  1.482
  Пол:
  Женски
  Daj boze kaj site pa i kaj mene, samo na Gospod se molam ovoj pat da mi se smiluva i da mi pomogne. Na site od srce posakuvam shto poskoro da se izraduvaat i da im se napolnat racinjata
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.585
  Допаѓања:
  7.119
  Пол:
  Женски
  Ke bide Mila se ke bide ok
   
  На Bebe2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  5.425
  и мене ми кажаа 5 недела, ама ќе видам в пон. што ќе кажат..

  Ќе се обидуваме пак ;)
  Тоа останува

  Поздрав
  <3

  П.С. дали ти беше в болница и дали ти дадоа некакваа терапија потоа?
   
  Последна измена: 6 мај 2021
 13. Daniwl

  Daniwl Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
  Zdravo feminki bremena sum 13 nedela vcera na dolniot ves imav 2 kapki krv denes nemam nisto denes bev na ginekolog mi rece da zemam brisevi i d-demiri na oxo bebeto e dobro samo nesto kako mal pritisok na matkata primav utrogestan od pocetokot na bremenosta do pred 5 dena mi gi prekina i od denes povtorno pocnav so vaginalni utrogestan.
   
 14. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Женски
  Заради болката отидов на ехо. Измерија бхцг беше веќе ниско, ама јас си знаев веќе, оти тестовите станаа побледи од претходно, почна крварењето и само се исчисти. Не примав никаква терапија.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Женски
  Беше ли на контрола?
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  5.425
  Да
  кажа нема бррменост
  да се ободуваме и за 3 месеца на контрола..
   
  На Saba08 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kate_anx

  kate_anx Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  20
  Здраво.Дали на некој му се случило да има кафеав исцедок неколку дена.6 недела,кога почна кафеавото,на 2 контроли еден ден по друг (од паника)и на двете имаше срцева акција.примив инекција си ставам утрогестан,примам аспирин и метилирана,али еве си продужува кафеавово и ужасно ме нервира незнам што ќе начекам на следната контрола.до денес 4 ден со кафеаво,и на 2 пати розевко на бришење,значи малер.ова ми почна одма по прегледот во петокот баш кога се израдував дека има срцева акција
   
 18. Elen@

  Elen@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Терапијата е таа плус многу мирување јас лежев по цел ден на грб само за во тоалет и за јадење станувам во 21недела прокрварев свежа крв исто утрогестан користам само и многу лежење мислам покрај терапијата тоа најмн ми помогна со лесно
   
 19. kate_anx

  kate_anx Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  20
  Јас лежам иако ми рекоа не морало али читав на форумов и земав денови.неможам на грб цело време бидејќи работам од дома па потпрена на јастук работам во полуседечка некогаш.искрено ме стегна мускул од лежење ке се пореметам ме врти на секоја секунда едноставно неможам а и незнам дали помага имам и конци кафеави сега и се повеќе и потемно кафеаво.не верувам дека ќе биде успешно.бидејќи да беше на подобро ќе намалеше а не на полошо.едноставно незнам од што е ништо не видоа на ехо
   
 20. ivani30

  ivani30 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Женски
  Јас крварев од 6 та до 10 недела секој втор ден, во 9 та како мензис еден ден. Одев секој 2 ден те н аматичен, те на дежурен. Ми го редуцираа аспиринот. Зад себе имам 2 спонтани во паники плачење не ми се живееше. Денес сум 17 недела. Последниве 7 недели не сум имала ништо и дја боже да е така. Ете не секое крварење е поврзано со најлошото. Да те охрабрам, биди позитивна