Крварење за време на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од elenileni, 29 март 2010.

 1. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  8.158
  Допаѓања:
  133.937
  Пол:
  Женски
  Кај мене сеуште стои и вториот ембрион. Има сакус, и жолто тело има, има развиено и ембионална структура која одговара на 6+3. А нема срцева акција. Другиот плод одговара на 9+3, си има срцева акција и си расте.
  Докторот рече дека другото само ќе си се ресорбира
   
  На Love&bebe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. meggle

  meggle Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.934
  Не ти дадоа некаква поддршка ?
   
 3. Love&bebe

  Love&bebe Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  pa mi kaza deka nema sto plus da mi dade bidejki imam na sabajle inekcija proluteh na vecer krinon gel,fraksiparin po 1 dnevno i 3pati na den zemam cikloproginova samo beli
   
 4. Love&bebe

  Love&bebe Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  a dali imas krvarenje nesto ,terapijata si ja prodolzi taka ,i uste nesto dali zemas aspirin i fraksiparin bidejki citav ne trebalo da se zemaat zaedno i mn dolgo da se zema aspirinot
   
 5. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  8.158
  Допаѓања:
  133.937
  Пол:
  Женски
  Имав розеви точки на два пати.
  Пијам аспирин наутро, навечер боцкам клексан
  Пролутекс боцкав по 2 на ден до 8ма недела, сега ми намалија на 1 дневно + 2+1 утрогестан
   
  На Love&bebe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Love&bebe

  Love&bebe Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  ok fala ti so uspeh na dvete :*
   
  На Bubce38 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. meggle

  meggle Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.934
  Покриена си значи, ама би можела и на второ мислење да отидеш, не е на одмет.
  Без стрес, само позитивно, се ќе биде во ред <3
   
  На Love&bebe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Love&bebe

  Love&bebe Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  да бев и во државна видоа само 1 сакус,а наредниот ден и кај матичка таа ми кажа дека гледа 3 точки што ме збуни уште повеќе кажа дека можно е едното да биде крв важно едниот сакус е во ред сега за сега
   
 9. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.551
  Допаѓања:
  7.086
  Пол:
  Женски
  Jas bev taka i edniot embrion ostana I ete kerka mi e veke 2 i Pol god
   
  На S.o.F.i и Love&bebe им се допаѓа ова.
 10. Love&bebe

  Love&bebe Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Super da e ziva I zdrava se nadevam I kaj mene ke bide uspesno
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.551
  Допаѓања:
  7.086
  Пол:
  Женски
  Ke bide pokriena si so terapia misli pozitivno
   
 12. Love&bebe

  Love&bebe Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Da mora pozitivno se se bebus, aspirin samo mi prekinaja otkako prokrvariv nz dali e ok
   
 13. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.551
  Допаѓања:
  7.086
  Пол:
  Женски
  Nez jas oti imam trombofilija ne go prekinav
   
 14. Love&bebe

  Love&bebe Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Kako se ispituva toa
   
 15. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  5.551
  Допаѓања:
  7.086
  Пол:
  Женски
  Toa se ispituva na klinikata Za imunologija
   
 16. Love&bebe

  Love&bebe Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2021
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  OK ti blagodaram
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  2.645
   
 18. myau

  myau Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2016
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  ПОМОШ:
  Дали некои лекови ви помогнале да ја задржите бременоста? После 1 спонтан и година дена пауза, повторно забременив и еве вчера во 6та недела прокрварев со темна крв, бев на доктор, со плодот се беше во ред и има срцева акција (како и минатиот пат), но рече дека се појавува распостелување на постелицата. Веднаш примив инекција Прогестерон Депо, но сабајлево е пообилно крварењето заедно со малку слуз (најверојатно постелица). Има ли нешто друго што би можела да направам ???
   
 19. temjanushka123

  temjanushka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  За жал не
   
 20. Bojana.91

  Bojana.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, ако може да ми одговори некоја што имала слично или исто искуство како моето. На 11.06. Имав трансфер (ивф) на 14 ден позитивен резултат, но овие 3 дена имам како исцедок првиот ден беше жолтеникаво кафен, вчера и денес кафен, (не е обилно така по малку ама имам и болка како за добивање на неколку пати која поминува брзо), по цел ден одмарам само за во тоалет станувам, докторката ми рече не е страшно да го прекинам само аспиринот и да одмарам и ако стане црвен исцедокот тогаш пак да се јавам. Многу сум загрижена немаме уште слушнато ни срцева акција треба во петок да проверам бета хцг повторно па после пак да се слушнам со докторката, ама до петок имам многу прашалници, незнам дали е ова во ред пошто сепак е многу рано, а сепак исцедок си е исцедок и мислам дека никој не е мирен кога го има. Извинете на долгиот пост поздрав