1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење за време на однос

Дискусија во 'Секс' започната од sonique, 30 декември 2009.

 1. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  Ова ми се случува прв пат. Сексуално сум активна скоро година. Првиот пат имаше крв, секако. Меѓутоа и за време на последниот однос забележав крв. Премногу се исплашив, му кажав на дечко ми и тој ми рече да не се плашам (секако), дека е можно тоа, било кому да се случи. Но јас неможам да се смирам. Помислив да не е предвремена менструација, но бев во средината на циклусот а немав ни ПМС. Кажете ми ве молам во што би можел да биде проблемот, многу се плашам да одам на гинеколог или да кажам некому..... :? :? :(
   
 2. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Драга sonique, ова ми се има случено и мене и тоа не еднаш, туку повеќе пати. Бев на гинеколог, пап тестот беше одличен, немав ништо а гинекологот ми кажа дека тоа немора да е знак за некоја инфекција или било што, но сепак мислам најдобро ќе биде да отидеш на гинеколог и да си се прегледаш. Немој ова да те охрабри и да не преземеш ништо, зашто тоа може да е и предзнак за некоја инфекција. Секој организам е различен. Мојот совет е проверка кај гинеколог. Стискам палци и се ќе биде во ред. Позз*
   
 3. seksimala

  seksimala Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Lele isto i na mene mi se desi.Aktivna sum vo seks veke tri godini i mi se nema deseno ova.Najikreno i jas se iplasiv mnogu zastoova prv pat mi se desava da krvaram za vreme na odnos,isto i na mene mi e strav da idam na ginokolog se plasam od rezulatot :( :( :( :( :( :( :( pozz seksi mala
   
 4. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Нема ништо страшно од одењето на гинеколог. Првиот пат и мене ми беше така, мислев ќе испуштам душа на столицата ама сега ми е сосема нормално, како да одам на обичен преглед, диши диши :lol: Секако мораш да отидеш што поскоро, сексуално активна си веќе подолго време и мораш да го направиш тој ФАМОЗЕН преглед и верувај после тоа помирно ќе спиеш и ќе се смееш зашто залудно си се плашела. :P Поздрав и секое добро*
   
 5. seksimala

  seksimala Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ne mi e prv pat da idam na ginokolog.sum bila poveke pati,ne se plasam od pregledot,se plasam od rezultatot zasto da krvaram za vreme na odnos posto mi se nema deseno do sega mislam deka e nesto strasno :oops: fala za ohrabruvanjeto pozzz
   
 6. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  200
  Секси мала...ми се има случено истово и тоа неколку пати.... И јас бев на сред циклус и бев сигурна дека нема шанси да е менструација, и премногу се уплашив.... Бев на гинеколог и исто како и тебе умирав од страф дека нешто лошо ќе ми кажат...Резултатите ми беа одлични. Самиот гинеколог ми кажа дека тоа се случува на многу девојќи и дека нема место за паника.... Затоа, оди си ти на контрола за да си олесниш, а и во случај да е некоја инфекција, ни тоа не е страшно. Поздрав
   
 7. seksimala

  seksimala Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Veke bev na ginokolog i mnogu mi olesna koga napraviv kompleten preglet nema mesto za panika i strav nemam nisto citsa sum :),sum prokrvarila za vreme na odnosot radi grup seks :)))))) nisto strasno sepak fala na odgovorot :))) pozzz
   
 8. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  200
  Супе, баш ми е мило!
   
 9. Severina

  Severina Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  ee neznaev deka ima vakva tema a jas bas prasuvav vo intimni prasanja temata:) da znaev ke procitav tuka i nemase da zamaram inace i mene mi se sluci a ne bese bas grup seksot ama mi rekoja deka e normlno na forumov i ne se zamaram poso ete na mn devojki im se slucva krvarenje za vreme na odnos,a najverojatno ako imas jadez ili da te pece tamu dolu togas treba da mu se mislis poseriozno za moznost za infekcija :wasntme:
   
 10. AnNnNiI

  AnNnNiI Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  1
  krv posle odnos normalno ili ne

  so seckomi imame odnosi skoro 1 mesec (toj mi bese prv) i poslem seksot mi teci krv dali e to normalno ili ne ??????
   
 11. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.748
  Па ако бил погруб сексот може затоа ти течело :!:
   
 12. Dimana

  Dimana Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ne toa voopsto ne e vo red ti sovetuvam da posetis ginekolog :)
   
 13. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  22
  Луѓе вчера разговарав со дечко ми за сексот.Ја сум сеуште невина,он не е невин,меѓутоа договорено е да чека бидејќи сеуште не сум спремна.Разговаравме отворено за првиот пат и ја се праев мутава и реков дека незнам како може во текот на сексот да видиш дали девојката е скината или не.Тој ми кажа за првиот пат дека кај девојките тече крв. Јас разговарав со мајка ми,разгледав и низ некои теми на странава и видов дека не крвари секоја девојка на првиот секс.А мајка ми не крварела што можеби може да значи дека и јас нема да крварам. Тој ми рече дека коа ќе се случи првиот пат он ќе видел дали ми е прв пат или не.Што ако не крварам? Што ако не ми верува дека сум невина и дека ми е прв? :( Ве молам помогнете ми и поучете ме нешто ;(
   
 14. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  Дечко ти и како да не е баш искусен..не мора да значи дека ќе крвариш...Кога беше мојот прв сексуален однос јас немав ниту капка крв,но сепак ако дечко ти е искусен мислам дека би го почувствувал тоа.Од каде излезе дека при првиот одмос мора да крвариш?
   
 15. Severina

  Severina Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  i jas imam drugarka koja ne krvaese na prviot odnos, i mn se so ne krvarat na prviot odnos.da ne pocnuvam sega so standard muabetite ama ako te saka ke ti veruva deka si nevina , nema potreba da se nerviras zs jas mislam deka nevinosta po mn dr raboti mozi da se prepoznaj a ne po krvta, se gleda devojka nevina ima otpor se plasi ...i 300 raboti za vreme na prviot pat takaso i bez mn da mu objasnuvas ke svati samiot. inace i mojot decko taka mi imase receno ako ne ti tece krv znaci me lazis, mene ete mi potece ali znam deka ke go ubedev deka sum vo pravo i da ne tecese pozz i so sreka
   
 16. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Воопшто нема врска дека мора да ти потече крв. Јас активно се занимавав со ракомет 7 години и можно е при таков напор на натпревар или тренинг ако ти е тенок хименот да ти се скине.Јас кога прв пат имав сексуален однос воопшто не ми потече крв.Меѓутоа претходно со дечко ми отворено две ипол години си правевме муабет за сите работи и тој воопшто не се сомневаше дека ми е прв,а и јас исто :D ПО многу постапки се приметува дали претходно си имала нешто или не.Така да нема место за грижи. :rofl: Сепак со среќа :)
   
 17. pcelka19

  pcelka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  :((((((

  znae li nekoj zosto koga imam odnos mi tece krv,ova mi se slucuva veke nekolku pati,procitav deka moze da se sluci za vreme na ovulacija,ve molam za pomos zagrizena sum,odam na genikolog veke podolgo vreme,mi velat infekcija no rezultatite od bris sekogas se ok :(
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.344
  Допаѓања:
  33.834
  Пол:
  Женски
  Можно е да ти бил период на овулација, па затоа ти потекло крв. Ме чуди тоа што твојот гинеколог вели дека имаш инфекција, а според резултатите од брис немаш ништо. Побарај мислење од друг гинеколог.

  Не смее да се отвара тема без наслов.
   
 19. onaaa

  onaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  0
  pred kolko vreme ja izgubi nevinosta?
   
 20. pcelka19

  pcelka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  nekade pred 19 meseci,no ne mi e jasno kako e mozno koga imas seks za vreme na ovulacija da ti tece krv,i nekako beloto pranje mi e zolto veke dva dena :worried:SSSSSSSSSSSS ...

  p.s.inaku sega imam 19 god