1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење за време на однос

Дискусија во 'Секс' започната од sonique, 30 декември 2009.

  1. onaaa

    onaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    0
    hmm mam 4itano deka posle izubuvajne na nevinosta mozno prvite 5 6 meseci da se ima krvarejne a ti veke ima poniato 19 mesecii mislam deka e nekoa infekcija stom i beloto pajne ti e zolto poditno na ginokol
     
  2. onaaa

    onaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    0
    smeni si go ginkologot
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Во принцип не е нормално да крвариш при сексуален однос, без разлика што си била во овулација. Тоа обично укажува на вагинална инфекција, а штом велиш дека исцедокот ти е жолт, тогаш веројатно е навистина инфекција, а за тоа ќе мораш да одиш на гинеколог, под итно. Инаку, крварење може да се јави и при ендометриоза, ама тоа е обично придружено со силни болки во долниот дел на стомакот, исто како кога имаш менструација, само овие се скоро постојани болки.
    И за девојката што напиша дека е можно да крвариш 5-6 месеци после губењето на невиноста - нема логика во тоа - може да крвариш првите 5-6 пати, а ако крвариш 5-6 месеци тогаш дефинитивно нешто не е во ред.
     
  4. tocka

    tocka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Mozno e da imas i cisi4ka na jajnikot ne se plasi nisto strasno zatoa sto krvaris ti puknala.Ako nemas otideno na vaginalno eho obavezno idi da proveris i pod hitno smeni go ginekologot zasto ocigledno ne go biva za doktor
     
  5. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Девојки јас сум со години сексуално активна и пак се случува некогаш да прокрварам.
    Кога ова ми се случува јас сум од горе, па кога малку здивувам, прво чувствувам некоја тапа болка а после гледам дека ми потекло и крв. Редовно одам на гинеколог, резултатите ми се одлични, минатиот пат имав кандида, но со вагиналети се излечив. Прво не ми беше воопшто проблем, затоа што ова ми се случува многу ретко (еднаш во 7-8 месеци), ама на ниту една од моите другарки не им се случило, па веќе се замислувам?!
     
  6. TilaTequila

    TilaTequila Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    Bash barav vakva nekoja tema ili sakav da otvoram jas . Znachi so dechko mi ( on mi beshe prv) imavme odnosi mozebi skoro 10 pati .. i prviot pat mi techeshe krv , posle nekolku dena imavme ushte nekolku pati sex i nemashe nishto , no utredenta odejki vo wc vidov na gakichkite krv . Zboruvav so edna drugarka i mi vika deka e normalno . :^) Togash ne obrnav mn vnimanie no na posledniot pat povtorno mi techeshe krv , kako kaj prviot . Neznam dali e normalno bidejki sepak mi e pochetok ili treba da proveram naa ginekolog ? :doh:
     
  7. sa4y

    sa4y Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Дали е нормално да искрвариш неколку односи после првиот ? мислам јас на првиот не искрварив ама на вториот да ... сеа третиов пат пак .. ама сега помалце -.- ...
    До кога е нормално да крвариш ?
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Првите неколку пати е нормално да крвариш, различно е кај секоја, некои крварат повеќе, некои помалку. Ако потрае крварењето подолго време, ќе мораш на гинеколог.
     
  9. SANY4E

    SANY4E Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    7
    Здр...сакам да прашам дали е лошо доколку се покаже крварење за време на анален секс?
    Ми се случи и нз кој да прашам,па бидејќи не има многу девојки со различни искуства се решив тука да пишам :D
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И мене ми се случило неколку пати, мислам дека не е ништо страшно. Да не имаш случајно проблеми со хемороиди?
    И да, секогаш користете лубрикант при анален секс, за да немаш вакви проблеми. :)
     
  11. SANY4E

    SANY4E Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    7
    Немам хемероиди во тоа сум милион посто сигурна пошто сум веке 6месеци мајка а на пораѓајот ми рекоа дека немам,лубригант немаме ама имам креми од малата :D :D дали масло или млеко за бебиња на бекутан :D :D .
    Значи слободно можам да уживам :) :)
    ФАЛА МНООГУ :*
     
  12. devojka981

    devojka981 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdr.jas sum nova i sakam vase mislenje iako znam deka mora da odam na ginekolog.veke vtor pat vo edna nedela prokrvaruvam za vreme na odnos.vaka:na 15ti treba da dobijam a imav odnos na 5ti i mislev deka dobiv iako rano no krvavarenjeto prestana vednas posle tusiranjeto.mislev deka mi e od ovulacijata(taka sum slusnala,deka moza da se sluci da sr prokrvari),no vecerva posle 5dena jas pak za vreme na odnos prokrvarev i istoto se sluci,dopre krvarenjeto.znaci i ovoj pat ne e menstruacijata.imam policisticni jajnici.dali e vo prasanje pukanje na cisti ili e nesto drugo?nemam nikakvi bolki pred,za vreme ili pak posle odnos. Fa odnapred fala za bilo kakov sovet ilimislenje...pozz..:hai: :hai:
     
  13. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Нова сум на форумот и имам едно прашање. 20 год сум и загрижена сум пред 4 години имав дечко со кој бев сексуално активна само еден месец. Сега повторно имам врска во која сакам пак да почнам со сексуалната активност. Синоќа пробавме (jas за прв пат после 4 години) и кога пенетрираше во мене ме болеше i прокрварив, се исплашив бидејки не очекував. Mи беше мн непријатно и прекинавме. Кога го имав првиот сексуален однос исто така прокрварев но, тогаш нормално ми беше прв пат. Од кои причини би можела повторно да прокрварам??
     
  14. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е нормално. Не се секирај. :) worrieddd па четири години се мнооогу. :D
    Ти си се зациментирала за 4 години. :P
    Ти и тогаш си била многу малце сексуално активна, еден месец е малку, затоа ова ти се случило. Како и да е со тек на време ќе биде ок. :*
     
    На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nenamk

    nenamk Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    zdravo veke neko vreme go citem forumot i mogu mi se dopaga pa resiv da vi se priklucam i da ve prasam nesto
    nakaratko seksualno aktivna sum tri godini od koi edna godina sum vo brak. se bese vo red do pred nekolku meseci koga pocanv da imam bolen seksualen odnos. odev na ginikolog stavav vaginaleti no nisto ne mi pomogana a doktorot veli deka e se vo red. posledniot pat isto taka imav bolki i nerednoto utro pocnav da krvaram. menstruacija treba da mi dojde za 5 dena od denot koga imav odnos. sega neznam dali toa e menstruacija ili nesto ne e vo red. Ve molam za mislenj
     
  16. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Ти оди и кај друг лекар за секој случај.
     
  17. eye

    eye Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    5
    сексуално сум активна околу 2 месеца и приметувам дека многу често при сексуалниот однос ми притекува крв,знам дека ако имаш инфекција тоа е можно но притоа осеќаш болка и при уринирање те печи,јас ги немам тие симтоми. помислив дека ми притекува крв бидејќи со дечко ми знаеме да бидеме диви а неговиот полов орган е доста голем но последниот пат тоа не беше случај а јас повторно прокрварев... веројатно ќе појдам на гинеколог но сепак дали некоја од вас знае што би можело да не е во ред со мене?!.... :worried:
     
  18. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Eye- Зависи колку често сте имале односи во тие 2 месеци. Можеби местото кај што ти е скинат хименот не ти е раширено како што треба, па со секој однос се повеќе и повеќе да се шири, па затоа да тече крв. Незнам од што друго би можело да биде.. :?:
     
  19. eleonorche1

    eleonorche1 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Dali boli krvarenjeto i kolku traj vreme ?
     
  20. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Girls, едно прашање и од мене..
    Сексуално активна сум 3-4 месеци, но кога прв пат имавме секс со дечко ми немаше ни крв ниту ме болеше и мислевме дека можда претходно некако случајно ме има скинато со прсти. Но вчера се случи да искрварам и не знаевме што е работава, а дечко ми ми кажа дека осетил некако како нешто да се скинало :^) Јас не почуствував болка воопшто ама одма престанавме. Денес еве пред малку пробавме пак :$ и пак ми течеше крв ама помалку и стварно не знам што би можело да биде. Прво си мислев да не треба да добијам, но пред 1 недела ми заврши менструацијата. Ако продолжи вака секако ќе одам на лекар но што мислите вие? Можно ли е да ме скинал вчера, хименот да ми се наоѓал повнатре па да влегол подлабоко и така да се случило? :^)
    Стварно немам појма ако знаете некоја пишете ќе ви бидам благодарна. :)