1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење за време на однос

Дискусија во 'Секс' започната од sonique, 30 декември 2009.

  1. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Мислам дека те има скинато вчера. Можно е хименот да ти бил поеластичен. Се случува и тоа не се секирај. Не си почуствувала болка затоа што веќе сте имале односи повеќе пати предходно само хименот од внатре не бил скинат. И да, ако продолжи ова (мислам дека нема) закажи си на гинеколог. :*
     
    На canary му/ѝ се допаѓа ова.
  2. marija.mk

    marija.mk Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Ve molam za pomos. Pred nekoe vreme imav za prv pat odnosi so mojot decko i ne bev skinata. Imav odnosi odma denot posle zavrsuvanjeto na menstruacijata koristevme zastita i ne svrsi toj vo mene. Uste vecerta imav krv i narednite 2 dena isto imavme odnosi i pak imav krv i isto ne svrsi vo mene a koristevme kondom. Dali e nesto seriozno i dali e mozno da sum bremena ? fala mn odnapred
     
  3. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Крв си имала поради тоа што ти било прв пат, така да не се секирај. А за бремена НЕ си, сте користеле заштита и не свршил во тебе. Уживај си. ;)
     
  4. marija.mk

    marija.mk Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    No mene me cudi toa sto i slednite 2 pati imav krv dali e toa normalno ?
     
  5. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Па мислам дека не е ништо страшно. И јас имав крв после вториот однос. :)
    Само мислам дека не би требало да продолжи крварењето после секој однос. Во случај да продолжи и понатаму,посети си гинеколог. :?:
     
  6. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    И мене истото ми се случи после првиот однос уште 2 пати ми течеше крв за време на односи ама нормално е тоа нема место за паника али не знам дали на сите им се дешава.
    Ако продолжи понатаму после 3-4 месеци да ти тече крв за време на однос (ма да не верувам) ќе си одиш на гинеколог.
     
  7. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Со дечко ми имавме односи и одеднаш тој ми вели види крв? :o
    Се зачудив прв пат ни се случува.Инаку мене ми заврши пред 1 недела.
    Не знам од што би можело да биде.Имаше значи 2,3 капки крв-многу минимално.
    После 2 минути немаше ништо,воопшто немаше крв.Дечко ми не се зачуди,но јас се исплашив. :|
    Од што би можело да биде?Ви се случило ли нешто слично? :sweat:
     
  8. female.3

    female.3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    37
    и мене ми се случува овој проблем. Од кога почна одма си закажав кај гинеколог и ги направив сите прегледи и се беше во ред. Јас крварам ама не при секој однос но често се случува. И покрај сите добри резултати како да паничам пак и не ми е јасно зошто тоа се слушува.Има ли некој повеќе искуства со ова?? Воопшто не е пријатно да видиш крв по толку долго време со односи и многу се плашам да не е нешто сериозно но немам никакви проблеми ни јас ни мојот партнер, туку ете само тоа што има крв. некои мислења? :worried:
     
  9. Sonce-soncence

    Sonce-soncence Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    Здраво девојки, сакам да ве замолам за мислење.
    Со дечко ми имавме синоќа заштитен однос, но одеднаш многу ме заболе и прокрварев и тоа многу. Неможевме да го запреме крварењето неколку часа. Денеска се намали крварењето, не е толку обилно, но сеуште крварам и тоа дури големи парчиња :(
    Дали на некоја од вас и се има случено нешто слично на ова, ве молам за совет, фала ви многу :*
     
  10. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Сексуално сум активна скоро 3 месеци..последниот пат додека имавме ...дечко ми ми кажа дека ми дојдело менструација и прекинавме. Имав како вагинален изцедок но беше како кафеав. Што да направам
     
  11. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    Ти не знаеше дека треба да ти дојде?
    Ако требало да ти дојде кафеавиот исцедок не естрашна работа...
     
  12. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Треба да ми дојде во текот на овие денови. ете сабајле пак имав малку
     
  13. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки сега вака имав за прв пат секс пред 2 недели, првиот пат ептен крварев ептен многу и од тогаш сме имале уште 4 пати секс но јас при секој однос имам крв и не по 2-3 капки туку има повеќе и ми е страв дали знаете од што може да е... ајде ве молам оние кои се поискусни ако знаат нешто да ми кажат
    и заборавив да кажам дека сеуште многу ме боли кога имаме секс
    дечко ми ми вели дека многу се стегам но тоа го правам бидејки ми е страв од болката бидејки не е маала..
     
    Последна измена: 4 ноември 2015
    На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
  14. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Епа не се стегај толку бе душо
     
  15. BigliMigli

    BigliMigli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Здраво!! Па вака, сексуално сум активна веке месец ипол и синоќе го имав последниот однос, така малку беше диво и партнерот побргу се движеше, тоа беа три партии со различни пози, но секако со одмор. На последната партија кога завршивме и двајцата завележав крв, но не многу, еве и савајлево имав една капка. Чувствувам и некоја мала болка таму долу, но и во долниот предел на стомакот и малку ми е подуван. Пред две ипол недели кога имав однос кондомот беше пукнат, но во средата направив тест и беше негативен. Па сега сакам да ве прашам зошто така прокрварев, но не ме пецка кога одам во тоалет, и зошто стомакот ми е подуван? Инаку да напоменам дека добив менструација на 17.
     
    На Ticaa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ljubica5

    ljubica5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Zdravo na site i jas go imam istiot problem krvaram mnogu pocesto ... Toa krvarenje pocna odkako se porporodiv posle edna godina ... Mnogu se upuplasiv prviot pat napraviv pregledi pap mikrobiologija klamidija...i se e negativno se se o vo red po nekoe vreme pak prokrvariv bev i na drug ginikolog isto pak se ispitvanja se bebese vored i eve sega sega pak me zagrizva toa so velat nema nisto a krvarenjeto se povtorva za vrme na odnos :(¿
     
  17. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    zdravo feminki.. mi treba pomos od vas. Imav seksualen odnos so decko mi i mi protece krv. Bev na ginekolog , no doktorkata rece deka ne e nisto strasno samo mi zede beisevi za pap bidekji trebase od pred 2 meseci da napravam. Ne znam od sto bi tecelo krv... nekoj so vakvo iskustvo ??
     
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.274
    Пол:
    Женски
    да,мене ми се случуваше одвреме навреме со партнерот,ни јас не знаев која е причината но мислам дека во мојот случај беше кога не си доволно навлажнета долу ,опуштена во сексот или ако ако бил многу запален а ти не ,ако ме разбираш
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Danielamo

    Danielamo Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2019
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Da da razbiram no mislam deka bev dovolno navlaznata.
     
  20. Sekogaszagrizena

    Sekogaszagrizena Нов член

    Се зачлени на:
    20 април 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki gledam deka poveketo go imale ovoj problem krvarenje pri seks mene mi se sluci dva pati i bev na ginekolog site rezultati se dobri samo imav kokoidni bakterii za koi dobiv vaginaleti da gi primam pred menzis i po menstruacija doktorkata mi dade pro balans lejdi toa se 14 vaginaleti no strasnoto e sto posle toa jas odbivam da imam seks a majka sum na dve na decinja strav mi e da ne mi se sluci pak soprugot se luti a jas veke psihicki nemozam da izdrzam mi se zavrte vo glavata deka mozno e da imam karcinom na matka ve molam za pomos blagodaram odnapred pozz