1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење неколку дена по сексуалниот однос

Дискусија во 'Секс' започната од SousLaBelleEtoile, 12 јули 2012.

  1. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите,
    Ме интересира ваше мислење поради тоа што ми се деси нешто невообичаено.. Пред некој ден имав однос со мојот дечко незаштитен,од тогаш помина една недела но во меѓувреме имавме уште два три пати...значи точно една недела од нашиот незаштитен сексуален однос се напив малце повеќе и додека мокрев ми течеше крв.. наредниот ден се беше во ред .. но веќе недела дена постојано осеќам потреба за мокрење а мокрам многу малку.. ве молам за помош
     
  2. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    ве молам за помош,најблагодарна ќе ви бидам ;(
     
  3. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Уринарна инфекција
     
  4. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    И што треба да направам ?
     
  5. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Прво што ми текна е да пиеш увин чај ,но најдобро е отиди си на доктор и провери се за сигурно што е и како е па може ќе ти препише нешто.
     
  6. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    па баш сега читав за уринарни инфекции и се препорачува исто антибиотици.. него каде може да го набавам тој урин чај и колку одприлика чини ?
     
  7. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    А каде можам да го најдам тој чај ? и одприлика колку чини пошто како што читав треба мн работи да избегнувам и да внимавам на исхрана
     
  8. lovely-jublee

    lovely-jublee Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6


    девојко УВИН чај се вика не знам како не си случнала до сега. сегде можеш да го набавиш каде што се продава чај, го има во форма на гранули и во ќесички како нормален чај. купи си го ама појди и на лекар пошо и крв е во прашање. а антибиотици на своја рака за нешо шо не знаеш шо ти е - НЕ!
     
  9. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Крвта во урината можно е да е и поврзана со песок или камен во бубрезите , ама не секогаш а можно е да е инфекција , по тоа што го кажуваш дека малку мокриш а верувам дека ужасно те пече , имаш цистит , си настинала таму доле , ништо страшно , земи си Увин Чај , и стави на крпа алкохол и стави ја кај пределот на јајниците , преспиј една вечер така до утредента си како нова
     
  10. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Увин или камилица исто може. И треба да биде поконцентриран, и да се пие во големи количини, од една чаша не очекувај резултати. Сепак најдобро ти е да отидеш на обичен лекар, ќе ти каже најубаво.
     
  11. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    не ме пече .. само што почесто ме тера да мокрам.. иначе крв само еднаш и тоа алкохол кога пиева слушнав дека додека имаш уринарна инфекција не смее да се пие алкохол.. како и да е фала ви многу на сите за помошта верувам дека набрзо ќе помине :)
     
  12. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    А да не знаеш колку време одприлика би ми требало а да помине се ова ?
     
  13. lovely-jublee

    lovely-jublee Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6

    а да одиш на лекар?
     
  14. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    бев ми кажаа да пијам по литар дневно увин чај или чај од боровница ... подобро ми е колку толку али пак не престанува
     
  15. lovely-jublee

    lovely-jublee Активен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    [/quote]
    бев ми кажаа да пијам по литар дневно увин чај или чај од боровница ... подобро ми е колку толку али пак не престанува[/quote]


    а ти земаа примерок од мокрача за микробиолошки? пошо такви работи треба да се лечат, може имаш обичен цистит а може нешто повеќе. не е заебанција
     
  16. SousLaBelleEtoile

    SousLaBelleEtoile Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    бев ми кажаа да пијам по литар дневно увин чај или чај од боровница ... подобро ми е колку толку али пак не престанува[/quote]


    а ти земаа примерок од мокрача за микробиолошки? пошо такви работи треба да се лечат, може имаш обичен цистит а може нешто повеќе. не е заебанција[/quote]
    Обичен цистит е
     
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски

    За 3-4 дена максимум ќе пројде
     
  18. Bamboo

    Bamboo Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    За уринарна инфекција се пие увин чај или чај од брусница, но чаевите се за ублажување на инфекции на мочните патишта, доколку не се лечи или пак има крв тоа е веќе некој проблем со бубрезите, во секој случај треба да се направи анализа на урина и доколку има бактерија да се пие антибиотик препорачан од доктор, исто така не е на одмет да се пие чај најмалку 3 пати дневно, но не треба да се смета дека само чајот ќе ја излечи инфекцијата до крај (ако е посериозна)
     
  19. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    го имав истиот проблем немав крв ама имав инфекција и мокрев цело време по една капка. Пиев антибиотик палин за два дена ми помина