1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење после секс

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Zgodnaa, 25 април 2011.

 1. Zgodnaa

  Zgodnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  збунета сум со де4ко ми вчера прв пат имавме секс и на двајцата ни беше прв пат се беше во ред додека јас не по4нав да крварам и еве веке повеке од 10 саати крварам и помалце ме боли ве молам помогнете ми кажете ми дали тоа е нормално или пак не....... ги чекам вашите одговори :(
   
  На little women и Ceci16 им се допаѓа ова.
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  повеќе од 10сати крвариш?тоа не е нормално девојко се разбира треба да му кажеш на мајкати или некоја блиска другарка одете до болница или кај твојот гинеколог јависе јас мислам дека треба да се превземи одма нешто кажиму и на твојот дечко треба да знае
   
 3. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  Прво дали е обилно крварење?
   
 4. Zgodnaa

  Zgodnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  не само кога идам у ВЦ ми те4е а така не
   
 5. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  Не се грижи тогаш ќе ти мине, истото беше и со мене, јас се сеќавам дека 1-2 дена имав мало крварење.
   
 6. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.053
  Допаѓања:
  72.227
  Пол:
  Женски
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  Не е страшно... кај мене и 3 дена траеше... Дури крварев и после вториот и третиот однос. Кај секого е различно, не кревај паники...
   
 7. Zgodnaa

  Zgodnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  Стварно сум ви многу благодарна срциња сте позз4е и сум срекна што постојат такви луге кои кога можат да помогнат го прават тоа :*
   
 8. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  Повели и друг пат, тука сме да помогнеме ако можеме, јас крварев три дена, морав влошки да носам, не е страшно, не се секирај :)
   
 9. Zgodnaa

  Zgodnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  хахах и јас исто си ставив секојдневна влошка немозе постојано гаки4ки да менам :)
   
 10. FionaE

  FionaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  Нормално е тоа немој да панчиш ...јас крварев 4 дена и не по малце ...бев преплашена и нормално отидов на гинеколог и ми кажа да не се плашам и дека обемот на крварење е различен кај секого... зависи од еластичноста на хименот... ;)
   
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  Исто се случи и со мене. Јас после првиот пат цел ден имав по малку крв, па дури и вториот ден имав. Не грижи се, не е ништо страшно. :)
   
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  зошто кога имаш проблем не отидеш да се посоветуваш со гинеколог?
  ем ке те посоветува, ем ке ти помогне
   
 13. argentina

  argentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  Збунета-ВЕ МОЛАМ ПОМОГНЕТЕ МИ

  не е страшно
   
 14. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  Треба на гинеколог да се оди за ова .
   
 15. LynnStorm

  LynnStorm Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Мислам дека е нормално. Мене првиот пат не ми крвареше одма. Но утредента ми крвареше.. сепак во тој период имаф и менструација,така да 2 во 1 :)
   
 16. ri4i

  ri4i Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  na mene voopsto ne mi krvavesee..... ima li nekoja takva???
   
 17. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  73
  ^ Има многу такви,ако мислиш на првиот пат.
   
 18. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  335
  и јас не крварев, сабајелто имав неколку капки...... хахаха бев во депресија ......зоштооооооо не крварамммм!!!! толку очекував....... :/ значи, нормално е..... ме свати и дечко ми... така да :D
   
 19. nordijka

  nordijka Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Крварење по секс

  Вака , јас сум нова овде, и ги прочитав сличните теми,на која што и јас ке поставам прашање, и се надевам ке ми одговорите. Пред еден месец имав секс за прв пат.Болките беа страшни, освен крвта ми течеше инекаква течност. Од тогаш до сега имавме односи неколку пати, но пред некој ден, додека имавме..осетив страшна болка...и тогаш забележав дека има крв. Се измив, и наредниот ден имаше бледо розова боја на секојдневната. Попладнето кога се истуширав забележав дека пак имам малку крв наоколу. За што се работи?
   
 20. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  536
  Крварење по секс

  Ти советувам да посетиш гинеколог.Што е сигурно,сигурно е...!
  Ние може само да нагаѓаме!
  Ајде, поздрав :hai: