Крварење после секс

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Zgodnaa, 25 април 2011.

 1. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  и јас сум една од тие што првиот пат немале ни капка, јас место крв ми истече водичка :lol:
   
 2. annaitose26

  annaitose26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Крварење по секс

  i jas posle 3 godini redoven seks prv pat prokrvarev i kako sto sum panicarka morav da se rastrckam :D po forumive.. ve molam za sovet ...
  dali moze da dojde do krvarenje poradi premnogu div ili dolg seksualen odnos
  fala odnapred :(( pozz
   
 3. Tinnnna

  Tinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  50
  Крварење следниот ден после секс?

  Ве молам ако некој знае нека ми каже што може да ми биде ако крварам следниот ден после секс,а не треба да добијам.. Еве веќе трет ден крварам како да имам добиено.. Фала ви
   
 4. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.346
  Пол:
  Женски
  Крварење следниот ден после секс?

  Аууу,оди на гинеколог,таму ќе ти кажат,и на мене ми се случило да крварам малку после секс,но многу мааалку.
  Оди провери се,таму ќе ти кажат што е работата :!:
   
 5. Tinnnna

  Tinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  50
  Крварење следниот ден после секс?

  А ти од што си крварела?
   
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.346
  Пол:
  Женски
  Крварење следниот ден после секс?

  Исто како тебе,после секс.Но,кај мене е друг проблемот имам полицистични јајници и затоа од болки се превивав многу често.
  Твоево не е нормално,велиш тече како да имаш менструација :^) .
   
 7. lady12

  lady12 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Здраво, имам 18 години и често имам не редовна менструација, но пред два дена имав односи со дечко ми, значи имам односи два месеци може и повеќе, циклусот ми имаше поминато пред две недели, за време на односот сум искрварила, мислев дека мозеби ми има дојдено по втор пат но тоа бесе моментално и не се повтори, значи не ми дошла по втор пат...што може да е?? :sweat:
   
 8. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  14 дена после циклусот си најплодна-пази што правиш :!:
  ако толку си се исплашила, закажи преглед на гинеколог и најверојатно ке следи и разговор :)
   
 9. lady12

  lady12 Активен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Можно ли е да сум бремена па за тоа сум искрварила?? Не е можно тоа јас мислам...
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  сношти поточно утрово имавме односи со дечко ми и повторно имаше крв.... но кога отидов дома имав (сеуште имам) откинат дел -кој виси нешто што "поврзува" вагина со делот кај мочните каналчиња...еве сега имам гној како кесенце на делот што ми виси ... лекарката ми каа да отидам во петок само тогаш било слободно...некоја помош.некој со сличен проблем? :(
   
 11. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  Девојки синоќа имав секс со дечкото се беше супер, но вториот пат не бев доволно влажна, скоро ич. Но не беше проблем, тој повторно си сврши и иако бев сува немав болки воопшто при пенетрацијата. Сабајлево денес кога отидов во вц и се избришав, видов крв на хартијата. Мислев дека ми дојде и се зачудив што толку подранила и што воопшто немав никакви болки-симптоми. Си ставив влошка но не капна воопшто еве цел ден и немам никакви болки. Што би можело да биде, малку сум загрижена. :sweat:
   
 12. earthquake

  earthquake Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Можно е да е некоја мала повреда,сепак е тоа нежно место и плус си била сува.
   
 13. tittit

  tittit Нов член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  значи пред 2 дена имав секс со мојот дечко, за прв пат, ми протече крв, ништо страшно, но еве 2 дена подоцна, кога одам по мала потреба (мочкање :$ ) осеќам како пецкање и на хартијата има крв, дури и ми се чини дека многу начесто одам во WC..
  малце ме фаќа паника да не не е нешто во ред, па сакав да прашам за мислење..
  фала ви
   
 14. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  вечерва после однос ми капнаа неколку капки крв, од што може да биде тоа?
  (да појаснам- не ми е прв пат )
   
 15. ilekso

  ilekso Нов член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  mozebi e do goleminata na poloviot organ na vasiot patner
   
 16. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139

  а што има врска големината на пенисот ?!
   
 17. ilekso

  ilekso Нов член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  pa zavisi ti ako si imala dosega odnosi so pomal penis sega si smenila :D
   
 18. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  не сум имала до сега однос со никој друг, освен со сегашниот дечко.
   
 19. ilekso

  ilekso Нов член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Дали Чуствувавте поголема болка колку години имас ти а колку деЧкоти
   
 20. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  не чувствувам воопшто болка, двајцата имаме по 18 год.