Крварење после секс

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Zgodnaa, 25 април 2011.

 1. ilekso

  ilekso Нов член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Ако не Чуствувас болка дали узивас во сехс со мал пенис дефинитивно на твојот патнер му е мн мал
   
 2. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.972
  Пол:
  Женски
  девојки, никако ама баш никако не е дозволиво крв ни за време на односот,ни потоа-никакво крварење после или за време на интимен однос не е нормална појава, ако тоа се случи посетете гинеколог, сепак здравје е во прашање, може да е инфекција или нешто полошо, а тука само може да погодуваме што како...
   
 3. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139


  имав само неколку капки и тоа на тоалетна хартија, исто како и првиот пат.
   
 4. ilekso

  ilekso Нов член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  Немој да бидис 100 % сигурна зависи и од васиот патнер и неговит орган не е исто со 15 см и со 20 см
   
  На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
 5. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.972
  Пол:
  Женски
  хахах е како да не, ма дај ти се молам---смешно е ова што го пишеш, тоа нема никаква врска со крварење.....малку логика ништо друго :) :) :)
   
 6. ilekso

  ilekso Нов член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  2
  ок
  друг
  ми бесе муабето дека има голема разлика од 15 до 20 см
   
 7. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.972
  Пол:
  Женски
  разликата се состои во уживањето и во тоа што некогаш поголемиот пенис може да те пецне на грлото на матката поради големната- ама се зависи од девојките, сите се различни и да осетиш мала болка....ништо више....пенисот нема боцки па да остава гребнатинки и крвишта??? :D :D има разлика меѓу големината нормално, ама тоа сега не е тука тема на разговор....
   
  На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  5.891
  Пол:
  Женски
  Девојки ај Ве молам за помош. Имавме незаштитен секс, и после односот приметивме дека на дечко ми му тече крв. Тоа кај тоа жилата или што и да е :) кај што се отвара главата, најверојатно се поткинало :o . Поголем проблем ми е тоа што кога јас отидов во веце видов дека мене ми тече крв. Се миев ама еве уште кога ќе се бришам има по малку крв. Значи не е тоа од мене туку од него што му течело внатре во мене. Па треба ли да паничам, да одам на лекар или ќе си истече??? :(
  Ве молам за одговор ако има некој било какво знаење. Може е глупаво ама не ми се случило до сега вакво нешто па не знам како да реагирам
   
 9. Debela05

  Debela05 Нов член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здрaвo девoјки..се нaдевaм декa имa решение и зa мoјoв прoблем..Дo сегa имaм секс сo дечкo ми 3-4 пaти, јaс прoкрвaрувaм нo не мнoгу двaјцaтa сме млaди неискусни незнaм штo дa прaвиме. Дечкo ми брзo свршувa зaштo ??
  сoвет некoј???
   
 10. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  122
  Голема грешка си, има и те каква разлика, ако пенисот е долг удира во матката и предизвикува мало или обемно крварење, во зависност од тоа колку долг е, не е исто 10цм, 15 цм, и 20+цм пенис. позз;) зборам од искуство
   
 11. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  122
  Прогуглај бартолиева циста види дали се препознаваш
   
 12. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  122
  Ако си била недоволно навлажнета нормално е ова, или ако се работи за предолг пенис па ти ја пецнал матката малце, исто нормално е малце крв ако се случи ова.
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  Мене ме сечеa сoшијa без никaквa aнестезијa ми се oткунaл дел при oднoс ..е сњгa не знaaт зaштo се случилo сaмo aнaлизите нa тoa дњлче рекoa дњкa немa инфекции и тaкви рaбoти сњ билo вo ред. Кoнците сaми излегoa .. пoвлекoв еден бришејќи се несaкaјќи
   
 14. akvarium

  akvarium Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2014
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  122
  Па како може да ти се откине дел? Од матка дел или од вагина?
   
 15. kvkviki

  kvkviki Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Девојки имам еден проблем...Пред неколку дена имавме односи со мм и имав преголема болка што и на неговиот полов орган забележавме бледа крв и парчиња кожички. Отидов дома и на гакичките забележав капки од крв но бледи беа (далеку од добиено), отидов на гинеколог денес и ми рекоа дека се е во ред дека е нишо,но јас не сум мирна неможе да е ништо а да се дешава тоа. ( и сеуште имам траги од крв )Дали некој знае што и како е ? :^)
   
 16. LeaLove

  LeaLove Нов член

  Се зачлени на:
  3 март 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Пред 2 недели го имав првиот сексуален однос и како нормално имаше мало крварење. Вчера имавме повторно секс и имаше повторно крварење .. дали има причина за паника? Ве молам за мислење
   
 17. Ice&Fire

  Ice&Fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  49
  Нема. Можеби ќе има крварење и наредните неколку пати.
   
 18. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.804
  Допаѓања:
  9.004
  Пол:
  Женски
  Пред два дена имав однос (не ми е прв пат) и денеска покрвавив. На календарчето гледам дека вчера сум била во овулација. Дали се работи за инфекција?
   
 19. Mia1234

  Mia1234 Нов член

  Се зачлени на:
  28 септември 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Vecerva imav prv pat odnos so decko mi so odime godina ipol imav mnogu krv i sega doma koga pojdov do wc imam seuste krv i toa mnogu dali e toa normalno ??
   
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.231
  Допаѓања:
  9.552
  Пол:
  Женски
  Нормално е се додека не тече премногу. Ако тече премногу крв може да е "повреден" ѕидот(?) на вагината. Не знам како да ти објаснам... Обично од недоволно лубрикант е предизвикано. Како и да е, најдобро посети гинеколог во овој случај. Јас крварев обилно првите 2 дена, прекина крварењето на 5тиот ден (не беше менструација 100%). Али криминална сцена беше во када. :lol: Потоа нормално си терав со кондом со добар лубрикант.