1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење после секс

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Zgodnaa, 25 април 2011.

  1. ilekso

    ilekso Нов член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Ако не Чуствувас болка дали узивас во сехс со мал пенис дефинитивно на твојот патнер му е мн мал
     
  2. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    девојки, никако ама баш никако не е дозволиво крв ни за време на односот,ни потоа-никакво крварење после или за време на интимен однос не е нормална појава, ако тоа се случи посетете гинеколог, сепак здравје е во прашање, може да е инфекција или нешто полошо, а тука само може да погодуваме што како...
     
  3. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139


    имав само неколку капки и тоа на тоалетна хартија, исто како и првиот пат.
     
  4. ilekso

    ilekso Нов член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Немој да бидис 100 % сигурна зависи и од васиот патнер и неговит орган не е исто со 15 см и со 20 см
     
    На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
  5. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    хахах е како да не, ма дај ти се молам---смешно е ова што го пишеш, тоа нема никаква врска со крварење.....малку логика ништо друго :) :) :)
     
  6. ilekso

    ilekso Нов член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    ок
    друг
    ми бесе муабето дека има голема разлика од 15 до 20 см
     
  7. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    разликата се состои во уживањето и во тоа што некогаш поголемиот пенис може да те пецне на грлото на матката поради големната- ама се зависи од девојките, сите се различни и да осетиш мала болка....ништо више....пенисот нема боцки па да остава гребнатинки и крвишта??? :D :D има разлика меѓу големината нормално, ама тоа сега не е тука тема на разговор....
     
    На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.772
    Допаѓања:
    7.278
    Пол:
    Женски
    Девојки ај Ве молам за помош. Имавме незаштитен секс, и после односот приметивме дека на дечко ми му тече крв. Тоа кај тоа жилата или што и да е :) кај што се отвара главата, најверојатно се поткинало :o . Поголем проблем ми е тоа што кога јас отидов во веце видов дека мене ми тече крв. Се миев ама еве уште кога ќе се бришам има по малку крв. Значи не е тоа од мене туку од него што му течело внатре во мене. Па треба ли да паничам, да одам на лекар или ќе си истече??? :(
    Ве молам за одговор ако има некој било какво знаење. Може е глупаво ама не ми се случило до сега вакво нешто па не знам како да реагирам
     
  9. Debela05

    Debela05 Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здрaвo девoјки..се нaдевaм декa имa решение и зa мoјoв прoблем..Дo сегa имaм секс сo дечкo ми 3-4 пaти, јaс прoкрвaрувaм нo не мнoгу двaјцaтa сме млaди неискусни незнaм штo дa прaвиме. Дечкo ми брзo свршувa зaштo ??
    сoвет некoј???
     
  10. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Голема грешка си, има и те каква разлика, ако пенисот е долг удира во матката и предизвикува мало или обемно крварење, во зависност од тоа колку долг е, не е исто 10цм, 15 цм, и 20+цм пенис. позз;) зборам од искуство
     
  11. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Прогуглај бартолиева циста види дали се препознаваш
     
  12. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Ако си била недоволно навлажнета нормално е ова, или ако се работи за предолг пенис па ти ја пецнал матката малце, исто нормално е малце крв ако се случи ова.
     
  13. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Мене ме сечеa сoшијa без никaквa aнестезијa ми се oткунaл дел при oднoс ..е сњгa не знaaт зaштo се случилo сaмo aнaлизите нa тoa дњлче рекoa дњкa немa инфекции и тaкви рaбoти сњ билo вo ред. Кoнците сaми излегoa .. пoвлекoв еден бришејќи се несaкaјќи
     
  14. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Па како може да ти се откине дел? Од матка дел или од вагина?
     
  15. kvkviki

    kvkviki Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Девојки имам еден проблем...Пред неколку дена имавме односи со мм и имав преголема болка што и на неговиот полов орган забележавме бледа крв и парчиња кожички. Отидов дома и на гакичките забележав капки од крв но бледи беа (далеку од добиено), отидов на гинеколог денес и ми рекоа дека се е во ред дека е нишо,но јас не сум мирна неможе да е ништо а да се дешава тоа. ( и сеуште имам траги од крв )Дали некој знае што и како е ? :^)
     
  16. LeaLove

    LeaLove Нов член

    Се зачлени на:
    3 март 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Пред 2 недели го имав првиот сексуален однос и како нормално имаше мало крварење. Вчера имавме повторно секс и имаше повторно крварење .. дали има причина за паника? Ве молам за мислење
     
  17. Ice&Fire

    Ice&Fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    88
    Нема. Можеби ќе има крварење и наредните неколку пати.
     
  18. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.123
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Пред два дена имав однос (не ми е прв пат) и денеска покрвавив. На календарчето гледам дека вчера сум била во овулација. Дали се работи за инфекција?
     
  19. Mia1234

    Mia1234 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Vecerva imav prv pat odnos so decko mi so odime godina ipol imav mnogu krv i sega doma koga pojdov do wc imam seuste krv i toa mnogu dali e toa normalno ??
     
  20. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Нормално е се додека не тече премногу. Ако тече премногу крв може да е "повреден" ѕидот(?) на вагината. Не знам како да ти објаснам... Обично од недоволно лубрикант е предизвикано. Како и да е, најдобро посети гинеколог во овој случај. Јас крварев обилно првите 2 дена, прекина крварењето на 5тиот ден (не беше менструација 100%). Али криминална сцена беше во када. :lol: Потоа нормално си терав со кондом со добар лубрикант.