Крводарителски акции

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Snow-Queen, 3 октомври 2013.

 1. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Здраво , сакам да прашам дали некој има било какава информација за крводарителската акција на 11ти т,е утре во Аеродром имаше плакат ама некој паметен го искинал па сеа незнам каде и кога...
   
 2. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Денеска бев за да давам крв,ама не ми зедоа зашто ми бил 123 хемоглобинот.За еден месец пак че одам.
   
 3. K-a-t-e

  K-a-t-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
 4. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  Крв може да се дава и во било кое време, не мора да биде акциja :) Последниве две години, jac давам на секои 4 месеци во „Даре Џамбаз", ем правам добро дело, ем си правам добро и сама на себе затоа што се прочистува крвта и потоа многу убаво се чувстувам и физички и психички. Ви се одредува и крвната група ако не ja знаете, а добивате и мини здравствен преглед. Плус ако си вработен, добиваш два слободни дена :)
   
  На didisi, Anacid, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.424
  Пол:
  Женски
  сакам да прашам дали можам да дарувам крв иако немам над 60 кила ? Иначе сум А негатив
   
 6. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  На 26ти јули во КИЦ има крводарителска акција од 9-17h по повод 54 години од Скопскиот земјотрес. Се надевам се гледаме во поголем број :)
   
 7. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  Aкциjaта е сепак во Даре Џамбаз, од 09-17 часот.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sannelaa

  Sannelaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Над 55кг може
   
 9. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.341
  Допаѓања:
  38.582
  Дали може да донираш крв ако примаш терапија? Не се некои јаки апчиња, за очи, ама сепак?
   
 10. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  На 26ти јули се одржува традиционална крводарителска акција во спомен на скопскиот земјотрес. Оваа година акцијата ќе се одржи во Музеј на град Скопје, од 9-17 часот.
  Дарувајќи крв, ги дарувате најскапоцените подароци, дарувате здравје и живот.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.140
  Допаѓања:
  9.202
  Пол:
  Женски
  Итно е потребна крв Б+ за мало детенце.
  078858140

  Исто за детенце потребна е крвна група Б- 078589868.
   
 12. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  22.058
  Пол:
  Женски
  Се најде?
   
 13. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.140
  Допаѓања:
  9.202
  Пол:
  Женски
  Не знам ама би требало има крводарителска акции, сигурно нашле.
   
 14. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Имаше постер во центар на вратата на АЕК за крводарителска акција во ноември, но не го запомнив точниот датум и локацијата. Па ако може некој да ми каже каде ќе биде, во колку часот и кој датум точно.
   
 15. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.369
  Пол:
  Женски
  во аек не знам ама цел ноември има акции. утре има во автокоманда. Ако ти е уз пат..
   
  На M-14 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Машки
  Утре нема да можам. Некоја друга во ноември?
   
 17. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.369
  Пол:
  Женски
  Ти најубаво кога ќе те носи пат тркни до трансфузиологија и кажи дека сакаш да даруваш крв. Таму имаат и преубави фотељи за тие што даруваат.
   
 18. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.140
  Допаѓања:
  9.202
  Пол:
  Женски
 19. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.624
  Допаѓања:
  26.742
  Пол:
  Женски
 20. niaholly

  niaholly Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2017
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  Има ли врска килажата за дарувањето на крв?