1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крвта не е вода (Krv nije voda)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од The-Queen, 23 октомври 2012.

 1. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  [​IMG]

  Животот пишува драми, а секој човек чува барем една тајна...

  Шоуто „Крвта не е вода“ ги открива и ги разработува приказните што навистина се случиле, а тоа најчесто се шокантни сознанија, семејни проблeми и животни трагедии за коишто не се зборува во јавноста.

  Се емитува на сител телевизија, понеделник и вторник од 21:00 часот.

  Синоќа ова шоу почна да се емитува и на Сител телевизија. Какви се вашите реакции и коментари за ова шоу?
   
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Доста интересна емисија според мене, ја гледав летово ко бев на одмор, и баш се израдував ко видов дека ќе ја даваат и во Македонија.
   
 3. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  и јас го гледав вчера има интересна сторија ама не ми се свиѓа како глумат
   
 4. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.251
  Допаѓања:
  124.676
  И јас го гледав вчера,интересна приказна,се согласувам и јас некако глумата му е вештачка тоа не ми се допадна,а вечерва исто интересна приказна па ке видиме,едвај чекам да видам што е работава ;)
   
 5. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Ја гледав вчера интересна емисија. Вечерва да видиме што ќе се случи, едвај чекам ;)
   
 6. fernandez

  fernandez Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  51
  мене ми е многу глупаво тоа,содржината е интересна ама тоа ништо не изгледа вистинито,тоа е само глума се познава,зарем сево ова ке се случува и моментално ке снимат се познава дека е вештачки,многу е некако е исфилмано и нереално направено
   
 7. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.050
  КРВТА НЕ Е ВОДА

  Живи глупости. Моментално ми е тв на Hayat и баш ова даваат. Многу лоша глума,а искрено ни концептот на целата емисија не е ништо подобар.
  Не ми е јасно што сакаат да постигнат. |(
  Ајде бре нека се најде некој да направи весела емисија,со ќејф да гледаме, а не само турски серии и вакви емисии кои не затупеа.
   
  На Cacy, kravce, simpaticnaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.105
  Пол:
  Женски
  КРВТА НЕ Е ВОДА

  Мислам дека се работи за реконструкција на вистинити настани. (Барем така ми имаше кажано некој) Инаку и јас мислев дека се работи за емисија со ист концепт како "Прељубници" и "Брачен судија" е тоа се баш будалаштини.
   
 9. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.176
  Многу е интересна емисијава,а тоа дека не е вистинито не е.Тоа е правено според приказните на другите луѓе,а ова нормално дека е глума. Вие би дозволиле да ве снимаат по дома како се карате? Многу логично дека е глума според вистински настани :)
   
 10. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.991
  Ај што е глума ок,ама барем малку поубаво и пореално да глумеа со повеќе емоции.Овие детето им е болно,тие ни солза не пуштија шо се вели :x. Нормално дека никој не би дозволил да ги снимаат нивните караници во нивниот дом,но барем да внесеа повеќе труд и чувства ако веќе прават емисија од таков тип.Мене не ми е баш по ќеф ,гледав само две емисии и кога вдов каков им е контекстот,престанав да ја гледам.
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  До сега имама гледано 2/3 епизоди и тоа случајно начекани.
  Дефинитивно се реконструкција на вистинити настани,барем така сум информирана.
  Е сега која е целта не ми е јасно. Но убаво е да се седне и да се погледне,можеби некогаш некој и некоја поука ќе извлече.
   
 12. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Да, да, па си пишува „инспирирано од вистински настани“... па понекогаш се добри за тепање време, некогаш може нешто и да се научи затоа што некогаш зборуваат и со стручни лица, во зависност од ситуацијата, но во повеќето случаи мислам дека треба подобро да ги извежбаат актерите, ако ништо друго, да бидат малку посуптилни и поуверливи во глумата.
   
 13. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  До сега нечекав 2-3 епизоди.Ама очигледно е дека се е глума.Зарем се ова може да е вистина,па и пред камера да снимаат вистина?? :?:
  Ама сепак гледано е и интересно..
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  ^Нормално дека неможе камерата да е тука во вистинскиот момент. Туку ова се направени приказни од нивните вистински животи. Сигурно луѓето си прифатиле за одредена сума на пари да снимат емисија.
   
 15. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Интересна е емисијата..Имам изгледано неколку епизоди и ми се допадна :) BTW се сложувам со многу од вас,и мене глумењето не ми се допаѓа баш :D
   
 16. catsruletheworld3

  catsruletheworld3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  27
  не знам дали се реални случките во емисијата, не ми се верува да се реални. Да, многу е тапа како глумат, али кога нема што да се гледа гледам некогаш...
   
 17. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  2.036
  Гледав за прв пат вечерва, озбилно значи смешно ми беше. Не наликува ни на глума ниту на реалност која ќе те допре. ,,Све за љубав,, е веќе друга работа. Подобро да најделе некои поталентрирани глумци можеби ќе личеше на нешто а вака ми изгледа како детска претстава.
   
 18. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  приказните се навистина интересни ама глумата не чини. Воопшто. мислам дека би требало да ангажираат некои поталентирани глумци, а не било кој. така емисиите би биле поинтересни и пореално би се прикажувале ситуациите. нормално дека неможи да се снимаат реалните ситуации во моментот кога се случиле, а сепак и на почетокот се кажува дека приказните или се случиле или би можеле да се случат.. но вака со лошата глума се уништува и приказната...
  со неколку поправки мислам дека емисијата би била многу добра
   
 19. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  тапа им е глумата
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  И тоа многу,ама сепак го гледдам ,интересно е. :D