1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крвта не е вода (Krv nije voda)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од The-Queen, 23 октомври 2012.

  1. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    [​IMG]

    Животот пишува драми, а секој човек чува барем една тајна...

    Шоуто „Крвта не е вода“ ги открива и ги разработува приказните што навистина се случиле, а тоа најчесто се шокантни сознанија, семејни проблeми и животни трагедии за коишто не се зборува во јавноста.

    Се емитува на сител телевизија, понеделник и вторник од 21:00 часот.

    Синоќа ова шоу почна да се емитува и на Сител телевизија. Какви се вашите реакции и коментари за ова шоу?
     
  2. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Доста интересна емисија според мене, ја гледав летово ко бев на одмор, и баш се израдував ко видов дека ќе ја даваат и во Македонија.
     
  3. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    и јас го гледав вчера има интересна сторија ама не ми се свиѓа како глумат
     
  4. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.247
    Допаѓања:
    124.624
    И јас го гледав вчера,интересна приказна,се согласувам и јас некако глумата му е вештачка тоа не ми се допадна,а вечерва исто интересна приказна па ке видиме,едвај чекам да видам што е работава ;)
     
  5. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Ја гледав вчера интересна емисија. Вечерва да видиме што ќе се случи, едвај чекам ;)
     
  6. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    мене ми е многу глупаво тоа,содржината е интересна ама тоа ништо не изгледа вистинито,тоа е само глума се познава,зарем сево ова ке се случува и моментално ке снимат се познава дека е вештачки,многу е некако е исфилмано и нереално направено
     
  7. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    КРВТА НЕ Е ВОДА

    Живи глупости. Моментално ми е тв на Hayat и баш ова даваат. Многу лоша глума,а искрено ни концептот на целата емисија не е ништо подобар.
    Не ми е јасно што сакаат да постигнат. |(
    Ајде бре нека се најде некој да направи весела емисија,со ќејф да гледаме, а не само турски серии и вакви емисии кои не затупеа.
     
    На Cacy, kravce, simpaticnaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    КРВТА НЕ Е ВОДА

    Мислам дека се работи за реконструкција на вистинити настани. (Барем така ми имаше кажано некој) Инаку и јас мислев дека се работи за емисија со ист концепт како "Прељубници" и "Брачен судија" е тоа се баш будалаштини.
     
  9. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Многу е интересна емисијава,а тоа дека не е вистинито не е.Тоа е правено според приказните на другите луѓе,а ова нормално дека е глума. Вие би дозволиле да ве снимаат по дома како се карате? Многу логично дека е глума според вистински настани :)
     
  10. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Ај што е глума ок,ама барем малку поубаво и пореално да глумеа со повеќе емоции.Овие детето им е болно,тие ни солза не пуштија шо се вели :x. Нормално дека никој не би дозволил да ги снимаат нивните караници во нивниот дом,но барем да внесеа повеќе труд и чувства ако веќе прават емисија од таков тип.Мене не ми е баш по ќеф ,гледав само две емисии и кога вдов каков им е контекстот,престанав да ја гледам.
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    До сега имама гледано 2/3 епизоди и тоа случајно начекани.
    Дефинитивно се реконструкција на вистинити настани,барем така сум информирана.
    Е сега која е целта не ми е јасно. Но убаво е да се седне и да се погледне,можеби некогаш некој и некоја поука ќе извлече.
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Да, да, па си пишува „инспирирано од вистински настани“... па понекогаш се добри за тепање време, некогаш може нешто и да се научи затоа што некогаш зборуваат и со стручни лица, во зависност од ситуацијата, но во повеќето случаи мислам дека треба подобро да ги извежбаат актерите, ако ништо друго, да бидат малку посуптилни и поуверливи во глумата.
     
  13. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    До сега нечекав 2-3 епизоди.Ама очигледно е дека се е глума.Зарем се ова може да е вистина,па и пред камера да снимаат вистина?? :?:
    Ама сепак гледано е и интересно..
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ^Нормално дека неможе камерата да е тука во вистинскиот момент. Туку ова се направени приказни од нивните вистински животи. Сигурно луѓето си прифатиле за одредена сума на пари да снимат емисија.
     
  15. MissElly

    MissElly Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    102
    Интересна е емисијата..Имам изгледано неколку епизоди и ми се допадна :) BTW се сложувам со многу од вас,и мене глумењето не ми се допаѓа баш :D
     
  16. catsruletheworld3

    catsruletheworld3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    27
    не знам дали се реални случките во емисијата, не ми се верува да се реални. Да, многу е тапа како глумат, али кога нема што да се гледа гледам некогаш...
     
  17. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Гледав за прв пат вечерва, озбилно значи смешно ми беше. Не наликува ни на глума ниту на реалност која ќе те допре. ,,Све за љубав,, е веќе друга работа. Подобро да најделе некои поталентрирани глумци можеби ќе личеше на нешто а вака ми изгледа како детска претстава.
     
  18. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    198
    приказните се навистина интересни ама глумата не чини. Воопшто. мислам дека би требало да ангажираат некои поталентирани глумци, а не било кој. така емисиите би биле поинтересни и пореално би се прикажувале ситуациите. нормално дека неможи да се снимаат реалните ситуации во моментот кога се случиле, а сепак и на почетокот се кажува дека приказните или се случиле или би можеле да се случат.. но вака со лошата глума се уништува и приказната...
    со неколку поправки мислам дека емисијата би била многу добра
     
  19. deedee0

    deedee0 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    364
    тапа им е глумата
     
  20. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    И тоа многу,ама сепак го гледдам ,интересно е. :D