1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креатив Хаб (Creative Hub)

Дискусија во 'Образование' започната од Masnickaaa, 22 август 2019.

 1. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  837
  Пол:
  Женски
  Здраво, Creative Hub е едукативен центар специјализиран за курсеви за компјутери, графички дизајн, човечки ресурси итн.
  Дали сте посетувале некој курс или академија? Како сте задоволни?
   
  На Вишиус му/ѝ се допаѓа ова.
 2. londongrammar

  londongrammar Нов член

  Се зачлени на:
  19 септември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Да и мене ме интересира, би сакала да слушнам искуства
   
 3. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  7.977
  Пол:
  Женски
  Тамам мислев дека 200 евра се многу за три месечен курс за јазик, среќавам академии изгор скапи. Мислам вистина е дека барани професии се, и во земјава наша заостаната преку стандардниот образовен процес нема ни да чуеш за вакви предмети, ама сепак ова е премногу скапо. 1500-2000 евра академија. Можеби ќе ви користи, ама е прескапо.

  Мој предлог, доколку ве интересираат нови технологии, графички и веб дизајн, ИТ, дигитален маркетинг и сл. со оглед на тоа што немаме нормален државен факултет со одделни смерови за вакви гранки за пристапни цени за секого (со исклучок на ФИНКИ за програмери на пример):
  Онлајн, на Udemy се наоѓаат курсеви од околу 12 часа за 10-20 евра. 15 вакви да ислушаш од одредена област, и паралелно да си вежбаш ако станува збор за софтвер, исто ко да си поминал цела академија. На англиски се, лесни за разбирање, корисни и поевтини во споредба со академииве.
   
  На Ana.brojka, eliesaab и Masnickaaa им се допаѓа ова.
 4. љубопитна

  љубопитна Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Ова од искуство? Имаш поминато некој курс од таму?
   
 5. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  7.977
  Пол:
  Женски
  Да. За користење AutoCad и Excel при проценка на количини и подготовка на предмери.
  Имав претходно предзнаење од двата, ама сакав детално за конкретнава намена да знам повеќе пошто тоа го работев.
   
  На eliesaab и љубопитна им се допаѓа ова.
 6. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  6.846
  Пол:
  Женски
  Не само оваа, колку ли ги има.. И џабе си ги фрлаат луѓево париве кога и низ интернет се наоѓаат корисни материјали за тоа што некому му треба. Ептен на маркетинг маваат, баш скоро гледав една и чисто се сомневам дека нудат некој квалитет.
   
  На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. swizzlec

  swizzlec Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Баш сакав да се запишам на Brainster, имаат Академија за дигитален маркетинг, но кога видов 1500 евра за 6 месеци да дадам нема шанси. Тоа е убаво за некој што сака и што има пари и можеби најлесно е да гледаш видеа на Youtube и да научиш. Али па од друга страна, ќе имаш диплома/сертификат што можеш да ти помогне во иднина.
  Зошто овака најлесно е да кажеш дека знаеш тоа и тоа да го праиш ама друго е кога имаш сертификат.
   
 8. Dahliaa

  Dahliaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Темава може да се преименува и да биде општа за академии од овој тип, па да се споделуваат искуства од сите вакви центри. :)

  Назад на темата, има ли некој што посетувал ваква академија да сподели искуство?
  Општо ретко наидувам на луѓе што посетувале, што е и нормално со оглед на нашиот стандард и цените. Тие пак што посетувале некако со пола уста кажуваат дека малку се нуди за тие пари и не се задоволни.
  Постои ли воопшто центар со добар кадар и солидна програма каде што вреди да ги инвестираш средствата?
   
 9. thenik

  thenik Нов член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Hello, јас сум посетувала академија на creative hub и можам да гарантирам дека е најдобриот избор што ќе го направите за себе лично и за ваш иден развој. искрено многу се размислував пред да се запишамм баш поради коментарот погоре што си го кажала (Тие пак што посетувале некако со пола уста кажуваат дека малку се нуди за тие пари и не се задоволни) истово го мислев пред еден познаник случано да ми го спомне creative hub. за разлика од другиве имаат премногу интерактивни часеви и работат на реални проекти, целата теорија одма е применета во пракса и навистина го учиш преку практично работење целиот процес, едноставно те припремаат да испаднеш од клупа што се вика, да се вработиш и одма да знаеш што и како треба да направиш дека веќе си работел на такво нешто, сега сум заинтересирана и за еден курс кај нив и баш кога им ај отворив страната гледам дека имаат доста ваучери за попуст и исто бесплатни часеви, а и да не заборавам секако најбитен дел дозволуваат за плаќање на рати (ако си на нлб па немаш гајле премала сума ќе плаќаш месечно)
   
 10. Mr.Mary

  Mr.Mary Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2014
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Еве ја сум на една од академиите за дизајн во Семос, искрено многу се тоа пари за квалитетот што се нуди. Кога би бирала пак, не знам дали би ги одбрала. До крај на акдемија ќе ви кажам како сум задоволна, сега за сега ова мислење нека седи.
  Имам чувство како да се шкрти и скржави со знаењето што го пренесуваат. Ептен површно, некои работи се спомнуваат само да се знае дека постојат. Па вака и на udemy ќе се снајдев.
  А за тоа дека полесно со сертификатот ќе се најде пракса... тешко верувам. Ако некој има искуство со нив, супер би било да сподели мислење.