Креатив Хаб (Creative Hub)

Дискусија во 'Образование' започната од Masnickaaa, 22 август 2019.

 1. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  787
  Пол:
  Женски
  Здраво, Creative Hub е едукативен центар специјализиран за курсеви за компјутери, графички дизајн, човечки ресурси итн.
  Дали сте посетувале некој курс или академија? Како сте задоволни?
   
  На Вишиус му/ѝ се допаѓа ова.
 2. londongrammar

  londongrammar Нов член

  Се зачлени на:
  19 септември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Да и мене ме интересира, би сакала да слушнам искуства
   
 3. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  7.190
  Пол:
  Женски
  Тамам мислев дека 200 евра се многу за три месечен курс за јазик, среќавам академии изгор скапи. Мислам вистина е дека барани професии се, и во земјава наша заостаната преку стандардниот образовен процес нема ни да чуеш за вакви предмети, ама сепак ова е премногу скапо. 1500-2000 евра академија. Можеби ќе ви користи, ама е прескапо.

  Мој предлог, доколку ве интересираат нови технологии, графички и веб дизајн, ИТ, дигитален маркетинг и сл. со оглед на тоа што немаме нормален државен факултет со одделни смерови за вакви гранки за пристапни цени за секого (со исклучок на ФИНКИ за програмери на пример):
  Онлајн, на Udemy се наоѓаат курсеви од околу 12 часа за 10-20 евра. 15 вакви да ислушаш од одредена област, и паралелно да си вежбаш ако станува збор за софтвер, исто ко да си поминал цела академија. На англиски се, лесни за разбирање, корисни и поевтини во споредба со академииве.
   
  На Ana.brojka, eliesaab и Masnickaaa им се допаѓа ова.
 4. љубопитна

  љубопитна Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Ова од искуство? Имаш поминато некој курс од таму?
   
 5. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  7.190
  Пол:
  Женски
  Да. За користење AutoCad и Excel при проценка на количини и подготовка на предмери.
  Имав претходно предзнаење од двата, ама сакав детално за конкретнава намена да знам повеќе пошто тоа го работев.
   
  На eliesaab и љубопитна им се допаѓа ова.
 6. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.166
  Допаѓања:
  3.223
  Пол:
  Женски
  Не само оваа, колку ли ги има.. И џабе си ги фрлаат луѓево париве кога и низ интернет се наоѓаат корисни материјали за тоа што некому му треба. Ептен на маркетинг маваат, баш скоро гледав една и чисто се сомневам дека нудат некој квалитет.
   
  На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. swizzlec

  swizzlec Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Баш сакав да се запишам на Brainster, имаат Академија за дигитален маркетинг, но кога видов 1500 евра за 6 месеци да дадам нема шанси. Тоа е убаво за некој што сака и што има пари и можеби најлесно е да гледаш видеа на Youtube и да научиш. Али па од друга страна, ќе имаш диплома/сертификат што можеш да ти помогне во иднина.
  Зошто овака најлесно е да кажеш дека знаеш тоа и тоа да го праиш ама друго е кога имаш сертификат.
   
 8. Dahliaa

  Dahliaa Активен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  374
  Пол:
  Женски
  Темава може да се преименува и да биде општа за академии од овој тип, па да се споделуваат искуства од сите вакви центри. :)

  Назад на темата, има ли некој што посетувал ваква академија да сподели искуство?
  Општо ретко наидувам на луѓе што посетувале, што е и нормално со оглед на нашиот стандард и цените. Тие пак што посетувале некако со пола уста кажуваат дека малку се нуди за тие пари и не се задоволни.
  Постои ли воопшто центар со добар кадар и солидна програма каде што вреди да ги инвестираш средствата?