Креветче за бебе - совет?

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 26 ноември 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.016
  Допаѓања:
  77.513
  Пол:
  Женски
  Јас и мм почнавме вчера да гледаме креветче за нашето бебе по продавниците. Ни се допадна вакво

  http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... SY375_.jpg

  па ме интересира дали може дете поголемо од 6 месеца да спие во вакво креветче-лулка? Прочитав дека може да се закочува и како креветче да биде али може и лулка. Ваш совет?
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.158
  6 месечно бебе мислам тешко затоа што почнуваат да се превртуваат и немирно спијат. Го ставаш на еден крај а го наоѓаш на друг крај од креветот. Незнам кои се димензиите ама мислам дека ке му биде мало на детето бар вака гледано на слика, а и сметај дека ке треба да купиш друго креветче затоа што кога се мали брзо раснат. Да не правиш дупли трошоци веднаш си земи од оние што се поголеми.
  Како сакаш...
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.684
  И јас мислам исто како Славица, најдобро земи си сега некое поголемко креветче или пак ако имаш вишок пари купи си го сега ова а понатаму ново :D
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.016
  Допаѓања:
  77.513
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имате право , јас многу сакав да најдам поголемо креветче - ама да се ниша. Баш измерив прееска и многу е мало. Го видов во Mothercare и на прв поглед ми се допадна :) Како и да е ке најдам нешто што ке може да се користи и кога ке е поголемо , зашто креветиве како што гледам не се многу евтини... :| Втора опција ми е оваа , но би сакала во бела варијанта

  [​IMG]
   
  На Peperutka-bt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.835
  Допаѓања:
  30.012
  Пол:
  Женски
 6. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.835
  Допаѓања:
  30.012
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На macence4 и love23 им се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.016
  Допаѓања:
  77.513
  Пол:
  Женски
  Преубави слики браво за постот , колку сакам и јас ваква соба за моето бебе :clap: :inlove:
   
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.835
  Допаѓања:
  30.012
  Пол:
  Женски
  Кога станува збор за креветче за бебе мислам дека треба да биде во некоја неутрална боја, значи ни машка ни женска, зошто нели иако знаеш какво ќе биде првото бебе не можеш да знаеш какво ќе биде второто, третото :) А белки нема за секое бебе ново креветче да се купува :)
  Исто така гледав некој модели на креветчиња на интернет, кој што и подоцна можат да се искористат во детската соба, откако бебето ќе порасне, се спушта едниот дел и страниците и се прави како мини двосед. Многу функционално ми изгледа :)
   
  На macence4 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.485
  Допаѓања:
  26.838
  Пол:
  Женски
  Ах сигурно е прекрасно чувството додека правите подготовки за бебулето. И јас додека ве читам целата се возбудувам, ми проработува мајчинскиот инстинкт. :inlove:
  Сега има толку убави работи за бебиња, што верувам дека нема да ти биде многу тешко да најдеш нешто што ќе ти се допадне. Не е лоша идејата за лулката, ама мислам дека е подобар статичен кравет.
  Еве овие БоаВиста што ги спомна ми изгледаат супер, можеби кај нас ги нема, ама ти рече дека живееш во Грција, па таму сигурно ќе се најде нешто слично. До 3 годинки детенце може да спие во нив.
  Еве некои сликички што мене ми се допаѓаат.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ова кружново ми е нај :inlove:
   
 10. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  92
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  Креветче со завесче :)
  [​IMG]
   
 12. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Јас како мала/бебе сум нанала во нешто вакво [​IMG]
  само без она завесана и плус на колца е долу. Мајка ми уште ја чува (крошна си ја викаме :$ ) и ни стои во подрум. Две бебиња (јас и бате) сме понанале како мали и толку. Сега си ја чува мајка ми за внуците :x
  Јас кога би купувала креветче, би купила некое попрактично да ми нана бебето повеќе време, но ако имам повеќе пари би му купила и лулка затоа што многу ми се лични. :$
  [​IMG] :inlove:
   
 13. hotsexylingerie

  hotsexylingerie Нов член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  [mod-reklama:39jait33][/mod-reklama:39jait33]
   
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.835
  Допаѓања:
  30.012
  Пол:
  Женски
  Креветче 3 во 1
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  _______________________________________________________________________________________________
  [​IMG][​IMG]
   
  На Peperutka-bt и joy1 им се допаѓа ова.
 15. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.628
  BoaVista зар ова првото и спална се прави? Баш функционално.
  и за вториот модел //www.babycribstore.com/prodimages-cdls/djg-saff/djg-saff-py145all-L.jpg[/img][/quote] мислам дека се многу практични моите внуци имаа такво прво додека беа бебиња си спие во него, плус имаше додаток да можеш да го соблекуваш , а потоа кога малку потпораснаа се правеше кош. Кога ќе се спакува се прави во вид на торба и си го носеа секаде
   
 16. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.628
  И мене ми се многу слатки секако ова е луксуз не е фукционално, но кога ќе имаш бебе ќе сакаш се да му купиш се да има , барем јас така мислам. :)
   
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.016
  Допаѓања:
  77.513
  Пол:
  Женски
  мислам дека се многу практични моите внуци имаа такво прво додека беа бебиња си спие во него, плус имаше додаток да можеш да го соблекуваш , а потоа кога малку потпораснаа се правеше кош. Кога ќе се спакува се прави во вид на торба и си го носеа секаде[/quote]


  ние порачавме вакво креветче 3 во 1 :)
   
 18. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
 19. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.835
  Допаѓања:
  30.012
  Пол:
  Женски
 20. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  435

  ние порачавме вакво креветче 3 во 1 :)[/quote]
  леле прекрасно ова 3 во еден кај го има?