1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креветче за бебе - совет?

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 26 ноември 2010.

  1. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    На што треба да се посвети најмногу внимание кога се бира душек за креветче? За креветчето како што прочитав, да се спушта на што повеќе нивоа и евентуално да може да се извади едната страница, за да се спои со родителскиот кревет, за полесно да биде навечер кога ќе се буди, така?
     
    На Bicka77 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ni.na

    ni.na Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.610
    Допаѓања:
    1.555
    Страната да ти се спушта е битно и за кога го креваш и спушташ за кичма да не ти падне кога ти е најдоле. Инаку мене ми се спушта а ми стои крената навечер иако е залепен до спалната пошто се мрда и ќе дојде кај мене сам ако не е кренато, така да тоа гледај да го има барем според мене
     
    На Marge му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Фала ти најмногу за одговорот. А за душек, има нешто битно на кое треба да посветам внимание?
     
  4. ni.na

    ni.na Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.610
    Допаѓања:
    1.555
    Колку што знам треба да е потврд, јас немав многу избор пошто ми требаше да е понизок за во транспортно па само тоа гледав, нека споделат тие што зимале за дрвени пошто има еден тон врсти од повисоките:)
     
    На Marge му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bicka77

    Bicka77 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2020
    Пораки:
    1.694
    Допаѓања:
    5.030
    Пол:
    Женски
    Мемори пена не. Да е цврст, да има навлака изработена од материјал кој не ја спречува кожата да дише. Да е изработен од антибактериски материјал. Ова е тоа што го гледав кога бирав душек.
    Да имав можност ќе земев на алмеро, својствата на бебешките душеци можеш да ги провериш на нивниот сајт.
     
    На Majra, JoyJoy и Marge им се допаѓа ова.
  6. Maya12

    Maya12 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    1.250
    Допаѓања:
    4.525
    Пол:
    Женски
    Мила омни имаат изложбен салон ама треба да им пишеш и да се договорите за термин ако сакаш да го видиш во живо. Јас баш сакав од kidsandco ама го видов и во омни слично а беше поефтино па баш планирам здравје дс поминат празниците и да договорам термин за да го видам во живо.Инаку изложбениот салон не работи секој ден туку само со закажување и има само креветчето да го видиш во живо
     
  7. Pacient srna

    Pacient srna Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    6.384
    Допаѓања:
    8.987
    Пол:
    Женски
    I kakov e dusekot? Vo kolku dela?
    Inaku i so kids and co e ist sistem na insta im pisav treba termin da dogovorime.
     
  8. Maya12

    Maya12 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    1.250
    Допаѓања:
    4.525
    Пол:
    Женски
    Мила немам уште отидено здравје после празниците планирам да закажам и да го видам во живо па ќе споделам информација и ќе сликнам
     
  9. Pacient srna

    Pacient srna Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    6.384
    Допаѓања:
    8.987
    Пол:
    Женски
    Izvini ne te razbrav, ako otidam jas prva ke ti pisam:)
     
  10. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    И јас почнав да разгледувам креветчиња и најчесто имаат подесување на 2 или 3 нивоа или спуштање на предна страница. Немам видено некое и што се шодесува во висина и што се спушта страницата. Ако има такво пратете линк
     
  11. Pacient srna

    Pacient srna Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    6.384
    Допаѓања:
    8.987
    Пол:
    Женски
    Bev, top e krevetceto. Dusekot e vo delovi ama dosta tvrd ne se ni oseka kade e spojkata. Jas si go taksav veke
     
    На Meckicja и Maya12 им се допаѓа ова.
  12. Maya12

    Maya12 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    1.250
    Допаѓања:
    4.525
    Пол:
    Женски
    Супер мила,чим е таксано со здравје да си го користите, и јас да поминат празниците ќе отидам да го видам
     
    На Pacient srna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.131
    Допаѓања:
    32.993
    Пол:
    Женски
    @Pacient srna бидејќи си ги гледала креветчињава, може да ми кажеш што е разликата освен во бојата и во цената?
    Screenshot_20210124_012341_com.facebook.katana~2.jpg
    Screenshot_20210124_012441_com.facebook.katana~2.jpg
    И дали/како фунционира до спалната или е наменето како самостојно?
     
  14. Pacient srna

    Pacient srna Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    6.384
    Допаѓања:
    8.987
    Пол:
    Женски
    Jas gi gledav na kids&co ovie ne mi izgledaat ko tie. Toa jas sto go zemav e comfort global proizvodstvo,ova e verojatno drug nekoj. Znam i stokke go ima istoto. Inaku beloto treba da e pogolemo vaka od slika. Imas 2 daski i tie dvete mozat da se namontiraat na krevetceto.
    Pogolemata verzija ovalnata moze da funkcionira bez ednata ramna strana i da se prilepi taka otvoreno do spalna.
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  15. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.131
    Допаѓања:
    32.993
    Пол:
    Женски
    Лелее (facepalm)
    Цело време ве читам дека сте се договарале за да гледате во omni baby и од таму сте нарачале. И директно на таа страна гледам, не на kids&co. Добра сум. :shake:
    Anyway, со здравје да си го користите, преубаво ми изгледа.
     
    На Pacient srna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Pacient srna

    Pacient srna Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    6.384
    Допаѓања:
    8.987
    Пол:
    Женски
    Aj i ti da si kupis poubavo:)
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Maya12

    Maya12 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    1.250
    Допаѓања:
    4.525
    Пол:
    Женски
    Мила јас вчера бев во изложбениот салон на омни и имаше изложено само премиум бело,многу убаво изгледа во живо и баш прашав која е разликата мегу стандард и премиум и ми кажаа дека во стандард димензиите се помали,рамката на буково дрво е помала а кај премиум изработката е помасивна, Имаш само една полица за повивање кај стандард и тоа го запаметив.Ми кажаа дека бели нема во моментов ама крај на февруари ќе им стасаат и очекувале уште едно ново креветче смарт ама малку поскапо ќе било од овие. Постелнината,балдахринот и рамката за балдахринот дополнително се купуваат
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.131
    Допаѓања:
    32.993
    Пол:
    Женски
    Фала мила. Следно на листата е креветчето, немаме ништо убаво разгледано, а ова баш ми фати око. Колку пари иди заедно со додатоците?
     
    На Maya12 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Maya12

    Maya12 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    1.250
    Допаѓања:
    4.525
    Пол:
    Женски
    https://omnibaby.mk/КРЕВЕТЧИЊА-И-ДУШЕЦИ-c65166424 Еве ја мила страната и имаш цени зс креветчињата,додатоците и постелнината оти има повеќе видови
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Dee*Tee

    Dee*Tee Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2020
    Пораки:
    528
    Допаѓања:
    773
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некоја од вас има/ла или слушнала искуство за креветче од типот на "Next to me" што се ставаат до спалната. Ме интерсира колку се практични, дали вреди да се земе такво и дали само до 6 месеци би се користеле? Фала :)
     

    Прикачени фајлови:

    Последна измена: 25 јануари 2021