1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креветче за бебе - совет?

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 26 ноември 2010.

  1. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    ако сакас монтажно имаш на чиполино 6000 мислам беа мене ми се најубави..
    ние земавме едно евтино се погоди ама понатака ке земеме на чиполино а ова ќе ни служи како кош за играње..
    имаш во бебесупермаркет, локо кроко, на пластичарска , мегастор ...има секаде
     
  2. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Јас од памет неможам да го извадам детското креветче од Фатина, кое е комплет со масичка за пресоблекување и фиоки, а сето тоа подоцна се прави во поголемо преветче, масичка(биро) и фиоки, 14.500ден беше. Имам ставано слики низ темава.
    Не го купив зошто имавме веќе креветче , ама ептен ми остана во душа. Пукната сум за убаво креветче, ако сеуште не го користиме :lol:
     
    На UbavkaBube му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Супер идеја со такво креветче. Каде точно се наоѓа Фатина?
     
  4. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    моево мажуле е професионален столар и за свој кејф мислам дека го направи најубавото креветче на цел свет ( онака како изненадување - не ми кажа дека го прави ) Прекрасно е , се нишка горниот дел, долниот дел е статичен со 4 фиоки, има мрежичка одозгора, портабл решетка од едната страна од другата страна е статично и еден дел за пресоблекување со потврда основа и мушама. Арно ама бојата е ептен заебана- сива со бела мрежичка.. Душече купил од Симпо. Истото пред некој ден го правеше за еден пар што очекува близнаци само без делот за пресоблекување. Луѓево планираат двете бебнца да бидат од почетокот во истото креветче. Практично но долготрајно неизводливо.
     
  5. CudnaZena

    CudnaZena Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    12

    Има фатина одма до треска фабриката, кај елена лука што е. Не сум сигурна, но мислам дека фатина има и на битпазар спроти факултетите.
     
  6. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Да има и на Бит пазар, близу Мавровка е
     
  7. anule88

    anule88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    214
    Со мм бендисавме вакво креветче
    http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater
    ама јас се двоумам некако а ми изгледаат бас практични ппосебно што ние нмеаме простор за статично, а исто така се двоумам и кога да го земиме дали пред да влезам во девети месец или од ко ке влезам ? мислење :?:
     
  8. anule88

    anule88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    214
    да ја активирам повторно темава ај ве молам за помош мислам мислење ако некој користи http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater
    вакво преносно креветче и како е задоволен од него? А и ме интересира кога ги купивте креветчината пред да влезете во девети и ли после тоа? некако многу ми е рано а сакам се да ми биди спремно :lol:
     
  9. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Искрено да ти кажам јас го користам моето сопствено креветче дрвено кое мн зачувано иакое старо 26 години купивме само нов душек креветче би купила пред деветти т.е јас се што купив купив пред 9 ти зашто имав претчувство дека деветти нема да го дочекам и така се случи имам другарка која користи вакво креветче ие мн задоволна мене искрено ми се чудни ајде другиве мамички ќе споделат искуство
     
    На anule88 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    јас купив дрвено креветче и многу се радувам кога го гледам :) нема врска 7 ми 8 ми или 9 ти месец, како и да е мора да се купи позз
     
  11. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    И ние како вас користиме креветче старо 26 години,одлишно сошувано само префарбано да го освежиме малку купивме само душече кое според мене е побитно него ли креветчето,ова побитно велам зошто малата моја не сакаше до 2,3 години да спие во него само влагаше за играње ама за спиење нејќеше ни да чуе ко на трња да ја ставав.Дури сега можам да кажам дека го користиме како што треба.Така да некоја голема инвестиција според мене не трба да се вложува околу креветче зошто никогаш не знаеш,битно е да врши работа.Според мене кога би требала да купам сега креветче би се одлучила за монтажно зошто е најпрактично и може секаде да се носи
     
  12. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    какви се тие монтажни? пластичните? каде ги има во скопје и која цена се?
     
  13. ikame

    ikame Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    368
    Пол:
    Женски
    е јас го користам моето креветче од пред 32 гоини соцувано мм го ишмиргла го излакира ко ново е јас гледав во чиполино креветче што после се прави и како оградица негде беше околу 5000-6000 ден а имате во фатина мебел исто мн убави дрвени се за цена незнам
     
  14. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    мене моите му купиа креветче на мое барање да биде дрвено и супер ми е погодено напред се расклопува и е стандардна голема супер е мене лично ме бендиса :D
     
    На UMUT и Nedzhla им се допаѓа ова.
  15. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Каде во Скопје да барам креветче монтажно,освен Џамбо?
     
  16. Elmedina

    Elmedina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    14
    Такви креветчиња, монтазни, пред една недела видов во city mall најгоре кај што се продавниците за деца незнам точно во која продавница ама цените се двизеа од 6000 денари па нагоре, Јас и сопругот гледавме иако нас ни е рано уште за купување и тие од 6000 беа супер на три нивоа, мозеа да се прават и играчница и беа со заштитник од комарци, тие што беа поскапи имаа плус играчки и слични додатоци што сметам дека нема потреба дупло да се плаќа само за играчките.
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Во Baby Blue има на Bertoni и на Hauck (може да ги видиш на нивните сајтови), убави и со понормална цена.
    Baby Blue има во Сити Мол и Аеродром.
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    И во Loco croco, а и во Tiara ima
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    каде се наоѓа во скопје тоа чиполино и имаат ли веб страна?
     
  20. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    јас страни не можам да им најдам :@