1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кревет од Дормео или Симпо

Дискусија во 'Дом' започната од inimini, 29 август 2011.

 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Читам по другите сајтови и решив да отворам нов. Ајде да поразговараме малку и на оваа тема. Дормео или Симпо. Јас ги имам и двата и можам да кажам слободно дека супер се и двата но поубав е Дормеото. По модерен и многу лесен за чистење. Писувајте ги и вашите искуства и мислења.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  Dormeo е нешто најубао кое сме го купиле последниве години.
  Толку се имам навикнато на овој душег, што навистина тешко ми е да заспијам на друг кревет.
  Не верувам многу многу во реклами, бидејќи и самата завршив маркетинг, но нависитина за овој душег имам само позитивни критики.
  Симповите душеци не знам какви се, но имам слушано дека се фалат и од нив.
  Како и да е, јас мојот дормео мемори не го давам за ништо на свет :)
   
 3. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Тоцно така и јас мојот душек не си го давам но погрешно ме свати, за кревет зборував (мебел) поточно.
   
 4. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  :lol:
  иначе како ќе го испофалев душегот ;)
  за мебелот не знам каков е, ама не ми е ништо посебно.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296
  Ако де што и да е :) кревет е кревет си нарачуваш по димензии и си бираш дизајн ама душекот е тој што ти прави мераци :$ ,
  Си имам Симпо и супер ми е а креветот -спалната ми е Зона мебел 8)
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.931
  Допаѓања:
  7.749
  Пол:
  Женски
  Јас имам кревет од Дормео и супер се спие.
  Креветите ми беа на спрат, ама малата не сакаше и ги расклопивме, ама пак се супер. :)
   
 7. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  2.602
  Пол:
  Женски
  од дормео сум задоволна, нема да згрешите ако купите, а за симпо незнам, не сум користела. Можеби се и подобри од дормео.
   
 8. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  33.333
  Пол:
  Женски
  Се што сум користела од мебел е само од Симпо и задоволна сум од нивниот квалитет. При изборот на фирма, не е битен само дизајнот, туку и употребата на добар материјал и начин на изработка. Механизмот игра голема улога за квалитетот. Со кревет Дормео немам искуство.
   
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.595
  Допаѓања:
  124.814
  Дормеото е ок, само и со латофлекс фаќа мувла... Додека е нов, супер е.
  Од Симпо со кокос е одличен, тврд душек и позадоволна сум од дормеото и за право, исти се со цената.

  Од искуство на моите, Магнифлекс се исто така добри, кој точно модел не знам, ама за болни грбови и лесни спијачи се одлични.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.528
  Што со мувлата не разбрав?
   
 11. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Искуство со душеците, перниците, креветите од Симпо? Гледам има попуст, а во план ми е да купувам.
   
 12. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  189.035
  Пол:
  Женски
  Од Симпо имам две фотељи што се пуштаат за спиење (од гарнтура Мојца)и поудобни се од кревет со солиден душек за спиење.
   
  На barbiegirl.24 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  882
  Пол:
  Женски
  ne znam kako toa muvla fakja, jas iskreno da vi kazham eka niti muvla niti nishto nema fateno dushekov i bash e super
   
 14. Ana Marija 1

  Ana Marija 1 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2015
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  5.627
  Пол:
  Женски
  Ние имаме Дормео веќе 5 години. Презадоволна сум, наспани сме. Мувла нема, имаме латофлекс и ист си е како кога го купивме.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.661
  Пол:
  Женски
  Душекот на Симпо е врв, презадоволна сум, а со Дормео немам искуство.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.