1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кредити

Дискусија во 'Дом' започната од Ariel, 12 февруари 2010.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.513
    Допаѓања:
    34.311
    Пол:
    Женски
    Да. Така ќе направиш. Во било која банка им е важно да има пари на сметката. Не е важно од кај се парите. Маж ми има кредитна картичка во Стопанска банка, а плата земаше во друга банка. Не им кажа дека ќе оди во друга банка.
     
    На Hilari899 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hilari899

    Hilari899 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам многу ♥️
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TinnaMinna

    TinnaMinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2022
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    350
    Пол:
    Женски
    Која банка има најдобри услови за потрошувачки кредит?
     
  4. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.749
    Допаѓања:
    25.575
    Стопанска
     
  5. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.749
    Допаѓања:
    25.575
    Ќе ти дадат кредит ако ги затвориш брзите и ако немаш лоша кредитна историја со плаќање.
    Може дуќан.
     
  6. V.N.

    V.N. Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    3.024
    Допаѓања:
    12.757
    Пол:
    Женски
    Сакам да рефинансирам станбен кредит од една во друга банка. Постоечкиов е земен пред околу 10 год и е во денари. Јас баш и не ги разбирам работиве ама малце чудно ми е. Ако каматата за кредот подигнат во денари е поголема од оној во евра со што и заработката на банката е секако поголема, зошто во банка ме убедуваат сега да го земам во евра со изговор на крај каматата што ќе се исплати да ми биде на мене помала? Нели треба обратно да ме убедуваат или има нешто што незнаеме што би можело да доведе до промена на еврото.

    Мм е убеден дека денарскиот е посигурен во однос на инфлации и ,,скокање,, на еврото

    Ако има некој што ги разбира работиве да ме просветли што е попаметно би била благодарна