1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крема за околу очи

Дискусија во 'Лице' започната од Vega, 19 јануари 2010.

 1. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  женски
  денес забележав една девојка со така баеѓи длабоки брчки околу очи...па размислував за тоа дали да се користи крема за околу очи и кога треба воопшто да се започне...
  јас на пример единствено еднаш имам ставено и ми се вцрвенија очите...
  ме интересира дали и какви креми користите :)
   
 2. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Веднаш штом наполнив 25 години, почнав да користам крема за околу очи. Значи веќе 3 години ја користам Еколаген кремата од Орифлејм, и сум задоволна. Порано имав темни кругови околу очите, и откако ја користам кремата се намалија. А за брчките, нормално дека нема да ги отстрани комплетно, туку ги намалува, не се толку изразени барем кај мене. А и да признаеме, брчките можеме да ги сокриеме само со пластична операција :lol:
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Убави се кремите за околу очи на авон-солушанс и на нивеа се прекрасни :)
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  девојки сакам да ве прашам дали некој ја има користено кремата за околу очи на Галафарм? [​IMG]Сакам да ја купам ама ме интересира дали некој има искуство со неа, и колку пари е - гледам дека е 50мл, а тоа за околу очи е баеги многу, па ако не е убава џабе сум ја купувала.
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  а на колку год треба да почне да се става крем за околу очи?
   
 6. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  Можеш да почнеш да користиш уште кога ќе забележиш тенки линии околу очите, отприлика 20, 21 год кај секој е различно. Јас ептен почнав да се нервирам кога почнаа да ми се јавуваат првите линии и почнав да ја користам 24 часовната од Авон- Аnew rejuvenate и ептен е убава. Таа појќе се препорачува за после 25 мислам како за првите знаци на старост, ама јас си ставам одвреме навреме, посебно зимата оти тогаш повеќе се познаваат. И за било каква крема да користиш не ја ставај премногу блиску до очите оти од тоа може да те печат очите.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.642
  Допаѓања:
  149.350
  Епа ти ставај пак,па да видиш за 10 години кога ниедна крема нема да ти помага.
  Има специјални креми за помлада кожа против брчки.Секоја си има различна содржина која е потребна во зависност од староста на кожата.
  И друго,кремите се за околу очи,а не за во очи,затоа ти се вцрвениле.Се нанесува на неколку милиметри од горните и долни трепки.
  Јас ја користам од авон лив ботаникалс и сум задоволна,немам темни кругови откако ја користам,а и значително посвежа,мека и еластична ми е кожата околу очите.
   
  На okcenzi и mims-89 им се допаѓа ова.
 8. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Ани не се секирај рано е уште за тебе :D крема за околу очи препорачливо е после 25 год
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ееее супер,ама на дечко ми тогаш треба да му купам да си става и он не сакам да ми се збрчка па ;) ;)
   
 10. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Ги фалат на Лореал и на Нивеа кремите за околу очи.
   
 11. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Девојки го користи некој кремот за околу очи од авон спа розевото со саке? Задоволни ли сте?Сакам да го купам? Mоже ли да го користам иако имам 21 година? :?:
   

  Прикачени фајлови:

 12. darlingB

  darlingB Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  127
  и јас сакав да го купам истово кремче. Би требало да е добро :))
   
 13. darlingB

  darlingB Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  127
  Инаку јас имам 19 и мислам дека е скрос океј да се користи. Само навлажнувачки делува, нема колаген или слични состојки за спречување брчки, така да не е штетно и покрај твоите 21 година.
   
 14. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Дали некој ја има користено кремата за околу очи на Green Line? Задоволни ли сте или не.....ако сте ја користеле да напишете некое мислење за тоа.
   
 15. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  Девојки кремата на авон за околу очи за која што имав пишано што е во плаво пакување била за 30+ :o :o а јас ја имав ставано :| ме излажала та пријателката што е зачленета :devil:
   
 16. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  не се секирај не е страшно , јас имам пријателки кои имаат по 25 години а користат креми со хијалурон за над 50 :lol: ништо страшно ;)
   
 17. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  дали некоја користела афродита крема од камилица за околу очи??
  пред некој ден ми ја препорача една аптекарка во аптека и вели дека е освен за брчки и против подочници!!!!! искуства ????
   
 18. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Јас користам од АВОН Solutions за хидратација убава е и исто така мн лесно се вади шминката од нејзе :lol:
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  Грешка си рајна и тоа мноооогу.
  Оти користејки креми кои не се за соодветната возраст добиваш спротивен ефект, па така да ако на 25 години користиш креми за 50 години само длабоки брчки мозеш да добиеш т.е. твоите пријателки.


  бејби блу, внимавај од кого порачуваш козметика , оти на тие од авон им е во корист да продадат, а ти ке ги поднесуваш последиците за цел зивот на твоето лице(за секоја крема пишува за која возраст е )
   
 20. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  не е толку страшно колку што е преставено!!! од една кутија крема ништо страшно нема да се случи па не е тоа таблети!!! и јас сум против цело време да се користат креми за постара кожа ама тоа што го купила може да си го искористи ништо послебно нема да и се случи од една кутија крема