1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крема за околу очи

Дискусија во 'Лице' започната од Vega, 19 јануари 2010.

  1. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    женски
    денес забележав една девојка со така баеѓи длабоки брчки околу очи...па размислував за тоа дали да се користи крема за околу очи и кога треба воопшто да се започне...
    јас на пример единствено еднаш имам ставено и ми се вцрвенија очите...
    ме интересира дали и какви креми користите :)
     
  2. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Веднаш штом наполнив 25 години, почнав да користам крема за околу очи. Значи веќе 3 години ја користам Еколаген кремата од Орифлејм, и сум задоволна. Порано имав темни кругови околу очите, и откако ја користам кремата се намалија. А за брчките, нормално дека нема да ги отстрани комплетно, туку ги намалува, не се толку изразени барем кај мене. А и да признаеме, брчките можеме да ги сокриеме само со пластична операција :lol:
     
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Убави се кремите за околу очи на авон-солушанс и на нивеа се прекрасни :)
     
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    девојки сакам да ве прашам дали некој ја има користено кремата за околу очи на Галафарм? [​IMG]Сакам да ја купам ама ме интересира дали некој има искуство со неа, и колку пари е - гледам дека е 50мл, а тоа за околу очи е баеги многу, па ако не е убава џабе сум ја купувала.
     
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    а на колку год треба да почне да се става крем за околу очи?
     
  6. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12
    Можеш да почнеш да користиш уште кога ќе забележиш тенки линии околу очите, отприлика 20, 21 год кај секој е различно. Јас ептен почнав да се нервирам кога почнаа да ми се јавуваат првите линии и почнав да ја користам 24 часовната од Авон- Аnew rejuvenate и ептен е убава. Таа појќе се препорачува за после 25 мислам како за првите знаци на старост, ама јас си ставам одвреме навреме, посебно зимата оти тогаш повеќе се познаваат. И за било каква крема да користиш не ја ставај премногу блиску до очите оти од тоа може да те печат очите.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Епа ти ставај пак,па да видиш за 10 години кога ниедна крема нема да ти помага.
    Има специјални креми за помлада кожа против брчки.Секоја си има различна содржина која е потребна во зависност од староста на кожата.
    И друго,кремите се за околу очи,а не за во очи,затоа ти се вцрвениле.Се нанесува на неколку милиметри од горните и долни трепки.
    Јас ја користам од авон лив ботаникалс и сум задоволна,немам темни кругови откако ја користам,а и значително посвежа,мека и еластична ми е кожата околу очите.
     
    На okcenzi и mims-89 им се допаѓа ова.
  8. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Ани не се секирај рано е уште за тебе :D крема за околу очи препорачливо е после 25 год
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    ееее супер,ама на дечко ми тогаш треба да му купам да си става и он не сакам да ми се збрчка па ;) ;)
     
  10. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Ги фалат на Лореал и на Нивеа кремите за околу очи.
     
  11. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Девојки го користи некој кремот за околу очи од авон спа розевото со саке? Задоволни ли сте?Сакам да го купам? Mоже ли да го користам иако имам 21 година? :?:
     

    Прикачени фајлови:

  12. darlingB

    darlingB Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    127
    и јас сакав да го купам истово кремче. Би требало да е добро :))
     
  13. darlingB

    darlingB Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    127
    Инаку јас имам 19 и мислам дека е скрос океј да се користи. Само навлажнувачки делува, нема колаген или слични состојки за спречување брчки, така да не е штетно и покрај твоите 21 година.
     
  14. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Дали некој ја има користено кремата за околу очи на Green Line? Задоволни ли сте или не.....ако сте ја користеле да напишете некое мислење за тоа.
     
  15. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12
    Девојки кремата на авон за околу очи за која што имав пишано што е во плаво пакување била за 30+ :o :o а јас ја имав ставано :| ме излажала та пријателката што е зачленета :devil:
     
  16. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    не се секирај не е страшно , јас имам пријателки кои имаат по 25 години а користат креми со хијалурон за над 50 :lol: ништо страшно ;)
     
  17. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    дали некоја користела афродита крема од камилица за околу очи??
    пред некој ден ми ја препорача една аптекарка во аптека и вели дека е освен за брчки и против подочници!!!!! искуства ????
     
  18. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Јас користам од АВОН Solutions за хидратација убава е и исто така мн лесно се вади шминката од нејзе :lol:
     
  19. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Грешка си рајна и тоа мноооогу.
    Оти користејки креми кои не се за соодветната возраст добиваш спротивен ефект, па така да ако на 25 години користиш креми за 50 години само длабоки брчки мозеш да добиеш т.е. твоите пријателки.


    бејби блу, внимавај од кого порачуваш козметика , оти на тие од авон им е во корист да продадат, а ти ке ги поднесуваш последиците за цел зивот на твоето лице(за секоја крема пишува за која возраст е )
     
  20. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    не е толку страшно колку што е преставено!!! од една кутија крема ништо страшно нема да се случи па не е тоа таблети!!! и јас сум против цело време да се користат креми за постара кожа ама тоа што го купила може да си го искористи ништо послебно нема да и се случи од една кутија крема