1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крема за околу очи

Дискусија во 'Лице' започната од Vega, 19 јануари 2010.

  1. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Е фала ти, не ги погледнав, купував други работи, па ја забележав цената само и описот беше етерично масло. Кога ке ми треба освежувач, баш ке ги пробам, од сите други производи сум задоволна. :)
     
    На Biodevojka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Гел за пределот околу очи со кафеин, алантоин, провитамин Б5, колаген, коензим Q10, хијалуронска киселина, екстракт од рускус масло од морков и масло од невен. Специјална формула која ги ублажува темните кругови околу очите и ги намалува ситните линии (брчки). Кафеинот и екстрактот од рускус ја подобруваат циркулацијата и ги намалуваат евентуалните отоци или подочници. Колагенот и Q10 имаат анти ајџ влијание и се одлични против брчки, а маслото од морков и невен омекнуваат и хранат (иако процентот не е голем). Алантоинот има специјално ленитивно и омекнувачко дејство врз кожата. Шишенцето е рол он, што ја олеснува апликацијата и дава студен ефект (рол он делчето е железно) кој и тоа како е добредојден...Го користам со огромно задоволство и можам да кажам дека дава добри резултати!!! Колку сум само среќна кога ќе погодам една формула како што треба!!! :). И среќна сум кога ќе може да ја споделам со вас овде!!! :hug::hug::hug:

    IMG_20180212_222343_921.jpg
     
    На Lee l, жули, poker_face и 2 други им се допаѓа ова.
  3. EMMA EMILY

    EMMA EMILY Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Прошетав низ форумот за подочници и видов секакви креми, лосиони и што ли уште не. Дали некој има позитивно искуство со креми за подочњаци и постигнат ефект
     
  4. eli the honey

    eli the honey Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Преку глава ми е од темни кругови околу очите, и од креми за подочњаци и од козметичари. Пробав све. И конечно ја видов светлата точка на крајот на тунелот. ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ! Во аптека најдов таблети против подочњаци и темни лругови околу очите. Еве веќе месец дена ги пријам и гледам дека ги снемува полека полека. Мислам дека се права ствар за оваа работа. Поздравче лепотици мои
     
  5. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    167
    Цена?
     
  6. eli the honey

    eli the honey Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Jas gi kupiv od Eurofarm i se 1260 denari za cel mesec. Mozes da gi kupis na lenti pa prvo si kupiv dve lenti so vkupno 30 tableti pa posle 15 dena si kupiv uste 30 tableti. Taka mi bese polesno. I ne e skapi ako razmislis, eden tretman za podocnjaci se dvizi od 800-1000 denari a kozmeticarive ti vikaat deka treba da napravis 3-4 tretmani mesecno. Se sto se pravi so tretmanot e lokalno deluvanje na prostorot pod ocite so kremi i slab e efektot pa posle trebase da si go koristam omileniot korektor za moite podocnjaci. Za tabletkive citav deka imaat nekoi sostojki koi dejstvuvaat na krvotokot vo krajni tocki kako podocnjacite, sinusite i slicno i taka preku zabrzuvanje na krvotokot se gubele podocnjacite poleka. I vistina tako bi. Poleka se menuva kozata vo predelot pod ocite. I ke si prodolzam vaka, pa ke vi pisam.
     
    На dc15, EMMA EMILY и Smiley11 им се допаѓа ова.
  7. EMMA EMILY

    EMMA EMILY Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Што е ова крема или таблети?
     
  8. Galagalena

    Galagalena Нов член

    Се зачлени на:
    3 март 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ova se tableti mnogu se popularni vo Svajcarija. Inace tamu rabotev okolu edna godina vo dermatoloska ordinacija kako sestra, i doktorot kade rabotev mnogu gi preporacuvase. Pacientite bea prezadovolni od niv. Jas licno gi preporacuvam zatoa sto dosta pozitiven feedback imase od niv. Decernyl se tableti za podocnjaci na prirodna baza i go zgolemuvaat krvotokot vo predelot pod ocite. Na taa osnova preku zgolemuvanje na cirkulacija na krvta pravat kozata da se osvezi i temniot izgled pod ocite da go snema.‍♀️
     
    На EMMA EMILY му/ѝ се допаѓа ова.
  9. la.malparida

    la.malparida Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки
    Ми треба некоја крема за очи со хидрирачки и anti-age ефект за нормална до комбинирана кожа а на моменти и чувствителна за 30 годишна возраст. Дали е подобра кремата за очи од др.хаушка или од еуцерин и која од еуцерин или некоја друга крема. Некоја ваша препорака, искуство? Фала.
     
  10. la.malparida

    la.malparida Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    @Biodevojka некој совет или препорака?
     
  11. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа што јас сум поборник за органското јас би ти рекла Хаушка. Еуцерин ја немам никогаш користено, така да не сеосмелувам да говорам ништо. Хаушка ми е една од омилените креми за околу очи и за нејзиниот квалитет јас лично тврдам. Поздрав.
     
    На la.malparida и koritsaki им се допаѓа ова.
  12. maggy95

    maggy95 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    1.316
    Пол:
    Женски
    @Biodevojka може да ми кажеш каде можам да ги најдам производите на Gamarde,во зегин ги нема прашав
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.026
    Пол:
    Женски
    Ги има и во Еурофарм
     
    На maggy95 и Biodevojka им се допаѓа ова.
  14. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.675
    Пол:
    Женски
    @Biodevojka може слика да ставиш од кремата за очи на др.Хаушка, каде ја има и цена?
    Фала ти многу.
     
  15. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Во Еурофарм.
    [​IMG]

    Ja ima vo Zegin, Eurofarm, Biokult...cenata ne mi teknuva ama okolu 1700 mkd.
     
    На carangigia, maggy95 и Rabbit им се допаѓа ова.
  16. EMMA EMILY

    EMMA EMILY Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Денес ги купив апчињата за темни кругови околу очите Decernyl и на декларацијата пишува дека се природни и доста добар состав. Би сакала да прашам за колку време би имале ефект.
    Фала:)
     
  17. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Колку пари,и што состав има?
     
  18. EMMA EMILY

    EMMA EMILY Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Составот е овој, има биофлавоноиди, бромелаин и други интересни состојки
    Екстракт од лимон, природни оксиданси

    600 мг/ 210 мг

    Бодликава репина

    240 мг

    Екстракт од Ruscusacuteatus, т.е. рускогенин

    70 мкг/ 7 мг

    Комифора

    50 мг

    Екстракт од Gallium aparine

    30 мг

    Колаген хидролизат

    30 мг

    Екстракт од калифорниска булка

    25 мг

    Бромелан (ензим кој се наоѓа во сок од ананас)

    25 ЖВЕ

    Витамин А

    120 микрограми

    Витамин Е

    12 мг

    Витамин Ц

    80 мг

    Селен

    50 микрограми

    Магнезиум

    75 мг
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Дали забележувате промена во однос на бојата на темните кругови на очите или само за хидратација помага?

    Предизвикува печење и замор на очите како да испарува некоја состојка? Речиси со сите креми имам таков проблем. Па дури и со кокосовото масло ми се јавува.
     
  20. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    Случајно ја отворив темата и видов дека си ме означила, не ми стигна нотификација.
    Немам темни кругови, па не би можела да ти кажам. Иако, мислам дека не би имала подобрување од тој аспект.
     
    На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.