1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крема за околу очи

Дискусија во 'Лице' започната од Vega, 19 јануари 2010.

  1. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    пробај така како што велиш ти, па кази ми после дали нешто ке се случи со твојата коза
    некој вака несакан ефект или нешто слично
     
  2. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    ЛЕЛЕ од една крема пази.....ке биде којзнае што .....ц ц ц ц не викам дека е добро ама па и не е тоа којзнае што , девојките на 15 години секс имаат а не е препорачливо пред 17 па ништо а не некоја крема .... :lol:
     
  3. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    денес младите созреваат побргу, и мислат дека се што лета се јаде :!: па затоа после постови од типот хелп, заглавив во беља, сум бремена што да правам :fubar:
    не мешај баби и заби рајна :)
     
  4. unique-s

    unique-s Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    9
    Јас ја користев. За млада кожа е, значи нема скоро ништо против брчки ама мнооогу е мрсна. Не е ни за под пудра ни за преку ден. А дека ги намалува подочниците или темните кругови - НЕ БАШ
     
  5. Tribbiani

    Tribbiani Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Крема од Нивеа, дефинитивно :)
     
  6. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Јас сеуште сум млада за да се замарам со брчките, но мајка ми за околу очите користи ,,Антирид,,. :)
    Само, не очекувате WOW ефект. Тој се постигнува само со операција :^)
     
  7. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    значи не си задоволна :?:
     
  8. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Јас ја купив таа на Green Line 15 мл 250 денари од Зегин со А,Е,Ц,пченични никулци и екстракт од камилица повеќе е како за превенција за брчките околу очите,не е лоша и воопшто не е мрсна веднаш се упива во кожата.
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Колку е важна кремата за околу очи мое мислење е дека треба да се носат и наочари за сонце за да не се жмирка,се создаваат плус брчки :!:
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    L'Oreal Youth Code.. задоволна сум... 8)
     
  11. unique-s

    unique-s Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    9

    nope
     
  12. danika

    danika Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Дали некој ја има користено кремата за околу очи Леа на фитофарм? Вчера ја гледав во Зегин чини 220 денари,пишува антириден крем кој ја хидрира,регенерира и затегнува кожата околу очите. Баш се помислив да ја земам инаку досега немам користено крема за околу очи,а во споредба со цените на другите креми оваа е доста поевтина.
     
  13. Anabelle

    Anabelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    458
    Спречи, а не лечи, така да превентива no.1 ! Најдобро е порано да се почне со креми за околу очите бидејки со самото хидрирање и хранење на кожата во тој предел, се спречува рано појавување на брчки, на кое нашата кожа денес е склона по користење на секакви шминки, и шљакање со секакви тушеви, моливи, сенки и слично околу очите. Најдобро е да си најдете крема која што ви одговара, да си почнете што порано за да си имате помалку маки во зрелите години(да ги наречам така) Според мене најдобар период да се почне е околу 18та/19та година. Некоја лесна крема, со хидратантен ефект, ништо повеќе.
     
  14. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Брчки немам , но имам темни кругови околу очите , користам од АВОН крем за околу очи ама до сега немам забележано ефект :D еве и слика од гелот
     

    Прикачени фајлови:

  15. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    мене ми е доста хранлива и убава обичната павлодерм павловичева, секоја вечер си ставам.
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Девојки, препорачајте ми некоја убава крема за околу очи- некако многу тешко ми е да се одлучам каква да купам. Прееска излегов за тоа, и на крај се вратив со се` друго, само со крема не.
    Повеќето што ги гледам се за зрела кожа, а мојата се уште не е во таа категорија.
    Сум користела Нивеа, некои од Авон, од Орифлејм, ама областа ми е иста и со нив и без нив :wasntme: .

    Вие каква користите, од која сте задоволни?
     
  17. anna-tessa

    anna-tessa Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    22
    имам користено ацикловир и сум презадоволна :)
     
  18. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Ја имате ли користено кремата за темни кругови околу очите од Докторс?
    Впечатоци?
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Па со оглед на тоа што после 25тата година е препорачливо да се почне да се користи крема за околу очи, сите околу очни креми имаат таков ефект за зацврстување на кожата, минимизирање на брчки и бла бла и во составот имаат Q10, колаген и незнам што таму и во ниеден призовд неможев да најдам само за нега на подрачјето околу очи па затоа купив од Клиник "all about eyes" хранлива е само, без никакви затегања и зацврстувања, само елиминира темни гругови и подочњаци. Презадоволна сум, ја купив пред неколку месеци 15мл е, околу 3000 денари ја земав и сеуште не ми е ниту до пола потрошена, а ставам секоја вечер пред спиење. Ни подочњаци имам веќе, кожата не ми е толку сува и затегната под очите, дури и ми се лупеше, ама веќе не. Како нова ми е, свежа и светла, едноставно изгледа како да сум многу одморена и свежа, а тоа не е секогаш така.
    Други препарати од кои сум презадоволна и заљубена во нив се Лавера и Доктор Шелер, тоа се на природна база, можаш и од нив да пробаш, конкретно за околу очи јас ги немам пробано, знам дека има, но како што нема грешка со кремите и геловите за миење лице така би требало да биде и со околу очните креми. Цените им се некаде околу 700 до 1000 денари. :)
     
    На karenin, Sexybaby86 и sesilija им се допаѓа ова.
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Зедов една од авон на база на калинка беше,абе погрдо нешто немам видено,првпат ставав се решив и си направив полошо,ми се направија повеќе,а едвај и да имав ,се залажив демек да ставам,да почнам нешто предвреме да не стареам :lol: :lol: абе тешко мене