1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крема за околу очи

Дискусија во 'Лице' започната од Vega, 19 јануари 2010.

  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.418
    Пол:
    Женски
    За неполни две недели ми се појавија огромни брчки околу очите. Се познаваат многу кога ќе се насмевнам, но и онака ептен се познаваат. Имав прилично стресен период ама до толку да влијае на кожава не ми е јасно за толку краток период.
    Препорачајте ми некоја крема за брчки до кај 500 макс. 600 ден.
    Користам на Балеа и Геровитал ама ко да не прават ништо, а ба бев задоволна од Балеата до пред некое време. :worried:
     
  2. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.446
    Допаѓања:
    22.747
    Пол:
    Женски
    Марамке, уште кога ќе прочиташ мој пост како коментар, сигурно знаеш со кој бренд ќе те напнам. :D
    Роденден ми е за некој ден, па мислев и јас да се почастам со кремава за околу очи на Avene. :rofl:
    [​IMG]
    Се надевам дека ја има кај нас, па и треба да е до кај 600-700 ден. :?:
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Ај кога си веќе кај авен ќе се упикам и јас :D Мислам дека ќе е поскапа од 700.
    Јас сум повеќе за оваа, знам дека била многу ефикасна, е за сите типови кожа, и е наменета за од 25, до 40год.
    Макар што брендов е идеален, која и да ја одбереш , ќе си ги исполнеш очекувањата
     

    Прикачени фајлови:

    На softy1, marama и senza.parole им се допаѓа ова.
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.418
    Пол:
    Женски
    Му се нафрливме на брендов ама јас стварно сВе би им купила :lol:
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  5. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.341
    Допаѓања:
    8.111
    Пол:
    Женски
    Девојки препорачајте ми некоја крема за околу очи исклучиво за хидратација, значи да нема антиејџинг, лифитнг и сл. ефекти.Ја купив Милк анд хани од Орифлејм но ми се чини дека ми даваше спротивен ефект,уште повеке ми ја сушеше кожата, катастрофа од крем, криво ми е тие 200ден. што ги дадов.
     
  6. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Еуцерин имаат убава крема за очи од линијата aqua porin, наменета е за млада кожа и чисто само за хидратација околу очите. Јас ја користам извесно време и прилично сум задоволна.

    [​IMG]
     
    На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    јас сега последно земав оваа



    Не дека имам брчки, ама во годините сум кога и може да ги имам :D , имам малку подочнаци па ради тоа земав, ама нешто што ми се допаѓа е дека навистина ја хидрира кожата околу очите.
     

    Прикачени фајлови:

  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Колку ја купи? Во последно време зоната под очите буквално ми плаче за хидратација, уморот и неспиењето си го земаат данокот :lol: и морам да земам нешто вакво. :|
     
  9. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Не ме држи за збор,ама околу 600-700 денари мислам дека е во аптеките на Еурофарм. :)
     
    На okcenzi и Mishela им се допаѓа ова.
  10. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Јас сега за сега сум задоволна од Леа. Не е скапа, брзо се упива, не е многу мрсна, а кожата околу очи ја прави мазна и мека. Можеби не може да се спореди со скапите креми (не сум ги користела, не би можела да кажам), ама некако ми ги прави очите да ми изгледаат одморни и кожата по затегната. Ја препорачувам!!! :)
    Јас имам 25 год, и користам превентивно, затоа што кажуваат: подобро да се спречи отколку да се лечи :rofl:
     
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Цената колку е? Јас една со масло од арган купив и ставам, беше 210 денари и ми кажаа дека за следно купување ќе биде поскапа. Цената изгледа ниска, ама па ептен мала туба е. Не беше за возраст одредна, нема такво нешто на неа. Добро овие креми за околу очи ги има ли за 25+, 30+ не сум запознаена?
     
  12. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Оваа беше околу 220 денари, мислам. Инаку оваа не пишува за која возраст е, ама аптекарката ми ја предложи поради тоа што нема Q10, а Q10 било малку за позрела кожа.
    На оваа пишува: одржува природен хидробаланс на коѓата околу очите, ги снабдува клетките со енергија, активно ја подобрува циркулацијата на крвта, ја поттикнува природната регенерација на кожата и ја прави затегната, мазна и нежна. За сите типови на кожа.
    Најмногу што ми се допаѓа е што ги прави очите да изгледаат одморни.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Ми треба добра крема за околу очи ама само за добра и длабинска хидратација, како почнав помалку да спијам почна и уморот околу очи да ми се познава, без парабен да е, има некој искуство ?
    Ја има некој користено Геровитал за околу очи за 20 + или некоја друга предложете :)
     
  14. Heidy

    Heidy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Геровитал се со парабени :!:
     
  15. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Би ти ја препорачала кремата на Dr. Sheller Bio-Hyaluron & Amla Oil
    First Wrinkles Reducing Eye Care
    која е наменета за првите знаци на стареење. Без бои,парабени,селикони,минерални масла и BDIH сертифициран.Одличен е за сува и уморна кожа. Минимизира фини линии и брчки и ја подобрува способноста на кожата да се поврзе со влага за долгорочна хидратација. Нуди заштита од слободните радикали кои можат да предизвикаат предвремено стареење. Максимален ефект со Био-Hyaluron & PhytoSolve Amla масло.
    Јас сум задоволна од сите нивни производи,порано ги купував од Зегин сега мислам ги нема и ко има само во Космо.Ако сакаш поевтина варијанта тогаш разгледај на Алверде во Дм.
     

    Прикачени фајлови:

    • 1c43b8.jpg
      1c43b8.jpg
      Големина на фајлот:
      27,3 KB
      Прегледи:
      245
    На Sexybaby86, Giovanna, anggell и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Не содржат Геровитал парабен, да не мислиш на Генера :)
     
  17. Heidy

    Heidy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    На Геровитал мислам, за жал содржат, затоа не ги земав,иначе ги фалат. И тоа сите парабени и Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben. Гледам на некои од кремите не пишува во состав парабени,ама не ми е логично па некој да имаат некој не .Незнам, се мислам дека сите имаат :(

    http://gerovital-online.com/en/68-purifying-sebum-control-cream.html
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    ^ Искрено се изненадив, јас тие што ги имам производи не содржат парабен, значи сите нивни производи не се без парабен, инаку сум задоволна од нивниот квалитет.
     
    На Heidy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. preplasena

    preplasena Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    26
    Не сите производи на Геровитал содржат парабен.И јас сум задоволна од Геровитал, за нивната цена се доста добри и квалитетни.
     
  20. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.238
    Допаѓања:
    7.955
    Пол:
    Женски