1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креми против брчки

Дискусија во 'Лице' започната од maja8, 17 јануари 2010.

  1. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    Дали го има кај нас производов??
     

    Прикачени фајлови:

  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    што користите за нега на лицето т.е против појава на брчки и слично ?
     
  3. Natural91

    Natural91 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Признавам само крема за превенција од брчки, не постои крема која може да елиминира брчка тоа е нон сенс али добар маткетинг чуда прави.
     
    На Tanjamm и anaja1 им се допаѓа ова.
  4. Vikiiks

    Vikiiks Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Со задоволство ги читам дискусиите и советите за користење разна козметика. Бидејќи сум нова на форумот се извинувам ако повторувам прашање, но дали може некој да препорача начин на нега на лице над 55 години, сува кожа. Никогаш не сум користела серуми. Дали ги препорачувате и кој конкретно?
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    @Biodevojka не знам дали се сеуште активна на форумов, ама се надевам дека си :) Имам 30 години и сакам да почнам да користам нешто превентивно, против брчки. Кожата ми е комбинирана, понекогаш и сува и веќе забележувам мали брчки во пределот под очите и околу устата. Што мислиш за кремите на Лореал?
     
  6. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Здраво драга еве ме...мој совет ти е да го земеш кремот на алверде со гоџи кој е превенција против брчки од 30/та па нагоре. Одличен е и воопшто не е скап. Земи ги и ампулите да ги нанесувас пред кремот. Поздрав
     
    На Marge му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Фала ти многу @Biodevojka
    Можеби ќе звучи смешно, ама како се нанесуваат ампулите? Колку време пред кремот и во кој период од денот? Прв пат ќе користам вакви производи, па затоа сум малку неинформирана :|
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Јас лично ги користев секојдневно навечер се додека да се потрошат. Навечер најдобро делуваат во текот на ноќта секако. Поздравче и не грижи се не постојат смешни прашања за било што слободно прашувај.
     
    На anaja1 и Marge им се допаѓа ова.
  9. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.185
    Допаѓања:
    10.085
    5784C49F-8592-4BE7-A228-3285E1B81AF2.jpeg Има некој искуство со овој антиејџ серум?
     
  10. Fifi84

    Fifi84 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2018
    Пораки:
    1.046
    Допаѓања:
    3.564
    Пол:
    Женски
    На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
    @Biodevojka го бива ли ова? Ти благодарам однапред за издвоеното време IMG_20181205_215849.jpg
     
  12. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Драга најискрено според мене НЕ... има два силикони има БХТ од кој апсолутно треба да се бега...јас би одбрала нешто поприродно, ова не е воопшто според мој вкус и филозофија. Поздрав
     
    На ^angel^ му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LunaGrey

    LunaGrey Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    26.219
    Пол:
    Женски
    овој бренд на козметика, серумите поготово ги имаш на асос и на бјути беј. нарачај си ги и ќе ти стигнат за 10-14 дена.

    хидратантна крема не е доволно за нега на кожа во 30сети :)
    обавезно мораш да користиш тонер и серум навечер, и ноќна и дневна крема секако.
     
    Последна измена од модератор: 26 декември 2018
  14. pelegrina

    pelegrina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    36
    @Biodevojka дали може да ми препорачаш некоја крема да почнам да користам како превентива за брчки, имам 28 години, до 1000 денари
     
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Некоја крема за превентива од брчки, веќе почнаа да ми се прават многу околу очите, посебно кога се смеам ми се приметуваат, а и некои од нив ми се продлабочија. :( Имам и на други места на лицето, ама не се многу приметни. Пробав со кокосово да ублажам нешто, ама не ми помагаше. Имам 22 години, и затоа барам нешто без хијалурон, а сепак да ги ублажи постоечките и да превенира создавање на нови... @Biodevojka некоја препорака?
     
  16. LunaGrey

    LunaGrey Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    26.219
    Пол:
    Женски
    обавезно серум да користиш. и да спиеш на свилена навлака на перницата, памучните се груби . мн си млада да имас длабоки бори мора да превземеш нешто се време. според мене најдобар серум е estee lauder advanced night repair. или барај некој друг што има хијалуронска киселина, гликолска киселина или ретинол. и крема за околу очи,имаш доста избор и во аптеки и во космо.

    купи серум или крема од NATURE'S . Серумот е
    Hyaluronic Acid Concentrated Drops а кремата е anti wrinkle face cream. Ги има во аптеките Виола ,околу 1200 денари се . Овие се квалитетни а не мн скапи, за под 1000 немаш нешто мн избор,тие ефтините лореал гарниер и слично ,немаат никаков ефект.
     
    Последна измена од модератор: 26 декември 2018
    На Sexybaby86 и SwanMay им се допаѓа ова.
  17. pelegrina

    pelegrina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    36
    @LunaGrey а авон какви се?
    Сакам да прашам и за есте лаудер, знам дека се екстремно скапи, ама дали вредат?
    или можам да поминам поевтино со слични?
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    @LunaGrey Абе не ми се дотолку длабоки, ама сакав да кажам од кога прв пат ми се појавија дека се поизразени. За хијалурон рано ми е, со него негде од околу 30 години се почнува. Фала ти сепак. :)
     
  19. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Здраво драга еве ги моите предлози:

    1. Алверде линија гоџи околу 200 мкд.
    2. Флеуранс кремот со матичен млеч околу 900 мкд

    Овие две ми дојдоа на памет. Другите марки се малку поскапи над 1000 мкд како Хаушка, Органик, Гамард, Логона...мислам дека од 1200 па нагоре се. Јас најискрено ти ја препорачувам на алверде со гоџи. Иако е најевтина сепак е многу функционална. За 1000 мкд може да ја купиш целата линија кремот за лице, кремот околу очи и ампулите кои се феноменални. Поздрав.

    Уф драга тешка задача ми даде....Каков тип на кожа имаш и дали кремот ти треба само за пределот околу очи???
     
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    @Biodevojka Па може и за околу очи, може и крем за лице... може и одделно, што се најде тоа. :D Инаку, нормална кон комбинирана, некогаш ми се масти/суши носот.