Креми против брчки

Дискусија во 'Лице' започната од maja8, 17 јануари 2010.

 1. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Здраво драга до која цена?
   
 2. CurlyBlossomGirl

  CurlyBlossomGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2018
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  2.434
  Пол:
  Женски
  Може кај 1500 денари.
   
 3. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  442
  ---
  probaj so ovaa epten sum zadovolna :

  https://www.nivea.com.au/campaigns/nivea-q10-power-range
   

  Прикачени фајлови:

  • nivea.jpg
   nivea.jpg
   Големина на фајлот:
   86,8 KB
   Прегледи:
   14
 4. MilaЗ

  MilaЗ Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
 5. eva993

  eva993 Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Внимавајте со овој производ, има излезено фалсификат со катастрофални последици за кожата и здравјето!

  Ја злоупотребуваат популарноста на оригиналниот производ со исто име и скоро идентична амбалажа!

  Во Германија имаше цела статија за измамата.
   
 6. MilaЗ

  MilaЗ Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Da da toa e tocno ama sepak lugeto sekogas gledaat da ja kupat poevtinata varijanta jas ja plativ 2000 denari plus dostava 350 ama originalna so sertifikat
   
 7. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Фрага јас знаеш препорачувам само природно и органско. Како креми за лице може да одбереш помеѓу:
  1. Крем со алое на organique околу 1200
  2. Крем fluid legere на gamarde околу 1200
  3. Анти ејџ крем на Др. Конопка 360 мкд
  За околу очи крем Алверде со гоџи или крем Др. Конопка регенеративниот.
  Одбери ти сама што најмногу ти се допаѓа. Поздрав
   
  На Elenpelen и CurlyBlossomGirl им се допаѓа ова.
 8. CurlyBlossomGirl

  CurlyBlossomGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2018
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  2.434
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам за брзиот одговор, само да те прашам дали овие креми можам да ги најдам и надвор од Скопје, џашто јас сум од Кавадарци. Алверде знам дека се од Дм, но другиве? Ти благодарам :)
   
 9. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Да точно алверде во ДМ. Гамард во Зегин и Еурофарм а органик и конопла може и онлајн да ги порачаш од bellina.mk. Поздрав
   
  На eva993 и CurlyBlossomGirl им се допаѓа ова.
 10. eva993

  eva993 Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Гамард колку што знам веќе не ги носат во МК, за жал. Можеби има остатоци од залиха во продажба.

  Во Зегин кај што бев имаа само еден интимен гел од цел бренд, ништо друго.

  Ја барав Sebo Control и се јавив на телефонот од сајтот Биохабит што ги има, ми рекоа дека тие се официјални увозници, но веќе не ги носат...
   
 11. CurlyBlossomGirl

  CurlyBlossomGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2018
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  2.434
  Пол:
  Женски
  Сепак се одлучив за Др. Конопка, ќе си ги порачам онлајн. Ќе видам како ќе ми одговараат, па ако има потреба ќе сменам со Органик.
   
 12. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Навистина??? Ау не знаев. Штета баш убави беа.
  Јас ја користев таа од конопка и ми се допадна многу.
   
  На eva993 и CurlyBlossomGirl им се допаѓа ова.
 13. Maremama

  Maremama Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Вака женски што би ми препорачале за почеток да користам имам 25 год но овие две години пропадната сум многу и многу ми се смени лицето и се повеќе ми се познаваат брчките околу устата кога ќе се насмеам така остануваат линиите брчки се тоа нели? Се мислам да почнам да пијам колаген дали би имало подобрување или некоја крема пред 30 год што може да се користи ако може да ми препорачате нешто многу ќе ви бидам благодарна :*
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  4.151
  Пиење колаген може да помогне? Колку чини? Каде се продава? Љубопитна сум.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Maremama

  Maremama Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Да помага. колагенот помага да се даде структура на кожата и еластичност.Ги регенерира клетките на кожата;
  Ја подобрува еластичноста,ги регулира нивоата на влажност на кожата и ја прави кожата мазна и еластична,спречува појава на брчки...почнав да го користам..па ќе видиме 8) може да се најде во аптеките,течен или во прав исто има во суплементи за вежбање каде што продаваат.
   
  На Tanjamm и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 16. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  4.151
  А колку чини и смее ли да се пие? Се советуваше нешто со лекар или ?
   
 17. Niki97

  Niki97 Активен член

  Се зачлени на:
  8 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво имам 22 години, дали може да ми препорачате некоја крема против брчки имам околу очите и на челото, (нормална кожа но во зимски период и сува)
   
  На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Katie90

  Katie90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  364
  Премлада си за крема против брчки. На твојата возраст најдобро е добра хидратација и правилна нега( без вадење на шминката со влажни марамчиња или пак миење со сапун,маски за лице да почнеш да си правиш или да купуваш,нежен пилинг еднаш неделно,дневна крема со спф фактор ).
  Можеш да користиш крема за околу очи од балеа која е хидратантна без анти ејџ состојки или хаушка,можеш да користиш вит Ц серум и добра хидратантна крема. Исто и хијалуронска киселина можеш да почнеш да користиш пр виши минерал 89.
  Со креми со анти ејџ состојки можеш само контра ефект да имаш,затоа избери креми соодветни на твојата возраст.
   
  На Niki97 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Niki97

  Niki97 Активен член

  Се зачлени на:
  8 март 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram