1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креми против брчки

Дискусија во 'Лице' започната од maja8, 17 јануари 2010.

  1. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    @SunnyGirl2 пробај ја оваа крема: Sattwa Anti-Wrinkle Cream
    [​IMG]
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Дали сте ги пробале анти ејџ кремите на росал, дали се добри? :)
     
  3. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Здраво Феминки . Дали би можеле да ми препорачате крема за превентивна на брчки околу очите до кај 2000 денари? Имам 27 години прилично сува кожа на лице до нормална, кое не трпи мрсни и тешки креми. Моментално ја користам на Еуцерин кремата за нормална кожа но почнаа да ми се појавуваат брчки околу очите уште пред 1 години и ги занемарив.Бидејки многу ретко користев крема можеби е и до тоа. Ве молам за предлог крема или нешто за околи очите...многу ми е мака зошто си дозволив вака да не внимавам и брчки уште на 27 години Убава вечер @Biodevojka ако може и твој совет секако
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Katie90

    Katie90 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    1.174
    Види мислења во темата крема за околу очи.Мислам дека Биодевојка не е веќе активна на форумот.Дел од кремите кои ги препорачува се др.Хаушка,Aлверде со гоџибери,шеа путер ( Институт Органика).
     
    Последна измена: 30 март 2020
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    Ова има одличен состав и добри критики и на странски сајтови.
    https://www.google.com/url?sa=i&url...ved=0CAIQjRxqFwoTCJDBtoLuxOgCFQAAAAAdAAAAABAJ
     
  6. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Некој да ми предложи крема за 25+ против почетни брчки на суво и дехидрирано лице,воедно и попуштено-не затегнато.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. magnolija09

    magnolija09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2020
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    857
    Пол:
    Женски
    i jas imam problem so kozata . akni nemam no kozata mie nekako mnogu suva , opustena a na dopir e meka , koga ke se izmijamso voda akone izbrisam liceto i otavam samo da se isui vodata me optega mislam kozata ke mi se raspuka
    dajte predlog za nekoja krema sto dlabinski navlaznuva kozata no nekoja eftina vo kriza sum sum so pari
    konkretno za temata so ogled deka kozata mi e katastrofa me interesira dali ima vrska ako primer zemam nekoja krema sto ne e za moja vozrast pr da zemam nekoja za 50+ 60+ dali bi imalo nekakvo podobro dejtvo ako sum pomlada ili pak moze da si nastetam pa da izbegnuvam takvi kremi i zemam soodvetna za godinite
     
  8. Katie90

    Katie90 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    1.174
    @sunnyGirl12 јас имам многу добри рецензии прочитано за vichy slow age и оваа колекција е наменета за жени од 24 до 45 години.Лично ја немам користено но во план ми е да ја купам.
    @magnolija09 земи си соодветна крема за годините.До која цена, преферираш природна козметика или хемија ?
     
    На SunnyGirl2 и magnolija09 им се допаѓа ова.
  9. magnolija09

    magnolija09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2020
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    857
    Пол:
    Женски
    sto znam seedno prirodna ili hemija, koja deluva taa ama bitno mi e da e sto poeftina
     
  10. Katie90

    Katie90 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    1.174
    Алверде линијата со гоџи бери ти е наменета за помлада кожа со антиејџ ефект имаш дневна,ноќна крема,серум за очи и серум за лице.
     
  11. Lepoticata

    Lepoticata Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Девојки, барам крема за сува кожа, имам 30 години, ама многу брчки одимав. Ги користам од Нивеа дневна и ноќна со Q10, ама павловичева повеќе ми ги спречува, него ли овие... Цена не е битна, и не ми е гајле дали е хемија или природна. Само да има ефект. Совети?
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    гледав нешто во Тиан Де групата на фб.
     
  13. Katie90

    Katie90 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    1.174
    Ако можеш да си го дозволиш купи го сетот на Есте Лаудер Advanced night repair. Цената е соленка но си вреди.Јас имам серум од 50мл крема за околу очи advanced night repair eye и revitalising Supreme + ,kрема и крема за миење лице Perfectly clean.Пробај да ги најдеш како сет затоа што посебно многу се скапи.
    Само дневна и ноќна крема не ти се доволни, ти треба и серум.
    Друга опција е Виши да купиш.
    Vichy mineral 89 серум со vichy slow age дневна и ноќна крема и крема за околу очи од истата линија.
    Трета опција заледи ја магнолија гламур на инстаграм.Таму ќе најдеш рецензии за продукти,предлог рутини за нега на кожата.
     
    На Lepoticata му/ѝ се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски

    Мој совет е да не фрлаш пари на прескапа козметика , имам користено серуми , креми од Есте , Клиник и во однос на мојот проблем (со маснотија и флеки) на лицето ништо ми нема помогнато. Најбитно е за сува кожа добро да го хидратираш лицето за да не се суши и притоа да се создадат брчки.
    Јас немам сува кожа, ама можеш да се консултираш со Магнолија и Биодевојка на инстаграм или фб , ќети дадат совет што да користиш
     
    На eva993 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Гледам се разбираш од креми. Да ми препорачаш некоја колекција за нормална кожа за 40+?
    Кога имав проблем со лицето користев една специјална за мојот проблем али гледам сега дека е нормализирана, па ми треба хидратна крема и некој серум. И за пилинг ако имаш препорака би те послушала.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски
    @FreeMind мојава кожа е комбинирана-мрсна , па најчесто користам прозиводи наменети за овој тип на кожа , меѓутоа го прочитав пред некое време овој пост на Биодевојка од блогот нејзин http://biodevojka.blogspot.com/2017/10/natura-siberica-royal-caviar.html , ако сакаш и серум интересен ми се гледа производов , читам дека е за сите типови на кожа па ќе ти одговара. И според состојките е за возраст од 35+
    За крема од истата линија на Натура сиберика има и крема за лице , можеш да ја користиш наутро/навечер
    Производиве ги има во Белина па можеш да побараш прво тестери доколку имаат да ги пробаш пред да купиш

    https://www.bellina.mk/p/705/royal-caviar--krema-za-lice-za-zategnuvanje--50-ml

    За пилинг , јас го користам овој најчесто , може да се користи и како маска па пред да го измиеш да направиш масажа на лицето :)

    https://www.lush.com.mk/Cup-O-Coffee-Маска-за-лице-и-тело (ова е пилинг маска)
     
    На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
  17. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам ќе ги разгледам денес. Може во еу да се најдат нели?
     
    На eva993, koritsaki и buba4e89 им се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски

    Зависи каде си во еу , јас во Грција на пример ги наоѓам по аптеки или ги порачувам од официјалната страна за Гр ова за Натура сиберика производите.За Лаш , сигурно има секаде низ еу, можеш да провериш на нивната страна lush.com
     
    На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
  19. eva993

    eva993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    524
    Пол:
    Женски
    И да не можеш да ги најдеш во твоја близина на физичка локација, ЕУ е толку добро меѓусебно поврзана за онлајн трговија, што буквално од кој било сајт од ЕУ да го најдеш производот, за симболична сума или бесплатно ќе ти биде донесен до дома.

    Јас живеам во Германија, а досега имам нарачувано од сајтови од Унгарија, Франција, Грција, Финска, Романија, Бугарија, Италија се брзо фино без проблем. :)
     
    На koritsaki, FreeMind и buba4e89 им се допаѓа ова.
  20. Lepoticata

    Lepoticata Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Немам фб...

    Ја хидрирам со нивеа дневна и ноќна. Не користам шминка, избегавам гримаси да правам, јадам одлично, пијам и витамини. Џабе е, не помага, си треба хемија, но нешто што ќе финкционира.

    Супер, фала ти, ќе прочитам што како, и ќе одлучам.
     
    Последна измена од модератор: 10 мај 2020