1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креми против брчки

Дискусија во 'Лице' започната од maja8, 17 јануари 2010.

  1. FreeMind

    FreeMind Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    6.948
    Допаѓања:
    40.027
    Пол:
    Женски
    Ги порачав серумот, кремата дневна и ноќна.
    Ако делува имаш частење од мене:*
     
    На mal.ecka и koritsaki им се допаѓа ова.
  2. wannabe777

    wannabe777 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2019
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Слушнав дека пантенолот доста делувал против брчки, а не е воопшто скап. Јас имам само една скоро неприметлива брчка на челото, дека сум 20 год па уште не ми излаваат, ама за таа ќе пробам да ставам после чистење на лицето, па ако се повлече ќе ви пишам.
    Исто така видов од Тианде еден серум за лице па се мислам дали да го земам како превентива, ако некој користел нека ми каже. https://www.tiande.mk/lice/tonik-losioni-serumi/хијалуронски-серум-за-лице-detail#desc еве го.
     
  3. Sofimihe

    Sofimihe Нов член

    Се зачлени на:
    24 јули 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Sto mislite za kremite na bioten, kolku se dibri
     
  4. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Сакам мала рецензија да дадам околу продуктите за брчки. Имено, до сега сум користела разни продукти и сум задоволна во однос на самото превенирање на таа проблематика. Но, освен соодветна хидратација, мекост и чисто лице, брчките не се намалија. Почнав да користам колаген во форма на апчиња како сликата подоле. На него пишува дека за точно 28 дена има видливи резултати. Се работи за продукт кој воопшто не е скап, со оглед дека самиот колаген во течна форма е исплатлив на долг рок, но има доста солена цена. Навистина, забележав огромни резултати. Не ми ги снема, но доста се намалија во однос на интензитетот и должината. Дури бев во прашалници, со оглед на тоа дека бев спремна и лифтинг да направам. Така да, кремите помагаат во однос на превенција, но колагенот ја решава самата проблематика. 20200916_105253.jpg
     
    На anaja1 и sleepingbeauty им се допаѓа ова.
  5. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Драга прости ми ја дури сега гледам дека си пишала. Малку доцнам со одговорот знам, ама ако сеуште ти треба препорака може да ти кажам да ја земеш на Др. Хаушка кремата за околу очи. Цената е некаде околу 1000 /1100 мкд не ме фаќај за збор, знам дека кошта доста за пакување од 15 мл.ама според мене е една од најдобро формулираните креми за зоната околу очите за твоја возраст. Има одлична хидратантна моќ, храни и ја оддржува еластичноста на кожата во тој предел од лицето.Воопшто не масти и не е тежок на очите. Од други креми евентуално може да пробаш од Алверде со гоџи бобинки кој се користи од 30 па нагоре (имаш 27 ама може да пробаш), Оваа е еден вид на превентивна крема односно за почетни брчки затоа што е убава хидратантна но и хранлива. Потоа крем околу очи на Др. Конопка регенеративен кој го имам пробано и мене многу ми се допаѓа. Многу е лесен како производ и не масти, а од тоа што разбрав сакаш производ кој е лесен. Еве одбери еден од овие три креми. Јас како и да е ти оставам едно видео кое го направив на тема кожа околу очите каде освен производи за нега има совети за дренирање на вишокот на течности и секако масажа со ролер. За било што слободно пиши.

     
  6. inception

    inception Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    720
    Пол:
    Женски
    По колку капсули пиеш дневно?
     
  7. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Пишува по 3 на ден, ама аптекарката ми рече доволно се 2.
     
    На inception му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.801
    Колку чинат и од кај ги зеде?
     
  9. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    800 или 850 ден, од еурофарм. Од прилика ако земаш по 2 имаш доволно за месец и нешто.
    Во комбинација со Vichy продуктите за брчки се полн погодок. Од нив ми се исчисти лицето и е навистина свежо и меко, а од апчињата приметив редукција на брчки.
     
    На Emy867 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Здеаво девојки дали може да ми препорачате некоја кремс или серум,јас освен хуалуронска од ревох ништо друго не користам и крема нивеа имам комбинирана кожа и акни,и некогаш го осеќам грубо лицево. мислам е време да користам нешто против превенција од брчки ви благодарам 26+ некоја крема ?
     
    На zamce му/ѝ се допаѓа ова.
  11. A&A

    A&A Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Ajde mala pomos:) predlozete nesto efikasno protiv brcki 37+ god mozi i serum i kremi?!
     
    На wonder woman5, mal.ecka и Бисерка-С им се допаѓа ова.
  12. Lul41

    Lul41 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Go ima i vo tecna forma
     
  13. Lul41

    Lul41 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Ijas celo vreme gi merkam Roc kozmetika ,po fb po grupite citav zeni sto se zadovolni no kaj nas preteruvaat so cenite ,zamisli na nivnata web strana kremata e 23$, i jas sakam da go probam
     
  14. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Тој конкретно е во форма на апчиња. Ама има во ДМ во течна форма.
     
  15. Lul41

    Lul41 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj od vas koristell ili seuste koristi proizvodi od Revuelle kozmetika i kako ste zadovollni
     
  16. inception

    inception Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    720
    Пол:
    Женски
    Ја има ли кремава кај нас или некој сајт со достава?



    lp16227_big.png
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  17. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Kaде го има и колку пари е?
     
  18. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Во еурофарм. 800 или 850 ден.
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Јас лично не сум задоволна, со оглед дека имам осетлива кожа, многу е агресивно за мене. Имам црвенило веднаш по користењето на нивните продукти. Им дадов шанса 5 пати и секој пат се разочарувам. На крај ги подарив сите продукти.
     
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.069
    Пол:
    Женски

    Контактирај ги La roche posay Makedonija на фб или инстаграм најдобро ќе ти кажат а можеш и во Зегин да прашаш (сити мол или гтц)
    Дали ја имаш пробано? Од колку год се препорачува?