1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креми против брчки

Дискусија во 'Лице' започната од maja8, 17 јануари 2010.

  1. Vildiz

    Vildiz Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2021
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    195
    Може да ми препорачате крема за околу очи? Имам 23 години, ама кожата околу очи ми е многу сува и кога ќе се насмеам ми се познаваат брчките.
    @Biodevojka те тагнав тебе, но може секој да ми одговори
     
    На Boyanna и Mmi им се допаѓа ова.
  2. Mmi

    Mmi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Probajte pchelinmelem na instagram se naracuva na prirodna baza e bez hemii

     
    Последна измена од модератор: 29 септември 2021
  3. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    10.167
    Пол:
    Женски
    Кога ќе се смееш кожата и понатаму ќе ти се собира тоа не се брчки, доколку во нормална состојба ги имаш линиите на пример кога не се смееш кожата не ти се собира, околу очите тогаш се веќе настанати.
    За твоја возраст можеш од Конопка кремата за околу очи за хидратација да ја користиш, јас ја користам задоволна сум, кожата е мека околу очите, најважно ми е не е сува и не се перути.
     
    На Biodevojka и Vildiz им се допаѓа ова.
  4. Vildiz

    Vildiz Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2021
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    195
    lg_5fbf66c7c49c4.jpg Ги имам линиите и кога не сум насмеана, за жал ама не се познаваат толку многу.
    Оваа крема, така?
     
  5. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    10.167
    Пол:
    Женски
    Да, таа крема, мене многу ми се допаѓа, најверојатно му треба длабока хидратација на твоето лице, сеуште си млада за брчки :)
     
    На Vildiz и buba4e89 им се допаѓа ова.
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    И јас како членката ги имам тие линии под очите, добра ли е кремава?
     
  7. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    10.167
    Пол:
    Женски
    Мене ми е супер, пробував и поскапи креми кои не ми беа ништо посебно, пробав и неколку тестери од Моса за околу очи и искрено не ми се допадна ич иако е некаде околу 1000 ден. Некако на Моса едвај се размачкува и кожата ја чувствував некако затегнато а не ми изгледаше мазно, меко и хидрирано, и оставаше бела боја која едвај упива, добро е што не земав цела крема.
    Од оваа сум задоволна а и цената ептен за сечиј џеб, јас прво не верував поради цената дека нешто ќе помага за кожата ама за хидратација е ептен добра, веќе потрошив неколку и залихи си направив.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.255
    Допаѓања:
    104.925
    Пол:
    Женски
    И јас оваа на Конопка ја користев , за млада кожа супер е. И хидрира супер околу очите.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.357
    Допаѓања:
    7.071
    Пол:
    Женски
    Здеаво драга за таа возраат може да земеш на Хаушка на пример ама е малку поскап околу 1200 млд. Друга опција е на Оливал најновиот крем за очи од колекцијата смиљ. Моментално го тестирам и одличен е. Цената е околу 800 мкд. Ако и тоа ти е многу земи го како поевтин на Др. Конопка за околу очи околу 300 мкд. могу добар со одличен квалитет. За било што друго пиши ми. Поздрав
     
    На Vildiz и buba4e89 им се допаѓа ова.
  10. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.357
    Допаѓања:
    7.071
    Пол:
    Женски
    Колку сум среќна кога ќе слушнам вака дека не сакате ботокс. Дечки нормално е да старееме и тоа мора да го прифатиме. Тајната е во тоа да остриме со достоинство без да си го унаказиме лицето со ботокс и операции, меѓутоа да прифатиме дека старееме не значи да се откажеме и да кренеме раце. Правилна исхрана, правилна нега со производи кои се дермокомпатибилни, позитивен став кон животот и редовна масажа на лицето се клуч на сѐ. Никогаш не е доцна да се започне со правилна нега и знам многу жени кои започнале подоцна и на 50 години изгледаат помладо и поубаво отколку што изгледале на 40. Само напред!!!
     
    На Tanjamm, Annath, Luminary и 3 други им се допаѓа ова.
  11. *Лаванда*

    *Лаванда* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2021
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    1.505
    ANEW кремите од Авон, многу се добри против стареење и брчки. Воглавном, целата колекција од ANEW е наменета за повозрасни и е екстра.
     
  12. gladiola37

    gladiola37 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Moze da mi preporacate krema za brcki za 38 godisna vozrast imam I masna koza?

    @Biodevojka moze da mi preporacate?
     
    Последна измена од модератор: 3 октомври 2021
  13. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.357
    Допаѓања:
    7.071
    Пол:
    Женски
    Здраво драга имај на ум дека брчките се подобруваат со подобрување на еластичноста на кожата и правилна нега, како и масажа на кожата на лицето. Креми кои се одлични како за хидратација, така и за масна кожа се следниве (одбери врз база на твојот буџет)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Tanjamm и gladiola37 им се допаѓа ова.
  14. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    10.167
    Пол:
    Женски
    ^ Последната е многу добра, до сега немам пробано крема што дава таква хидратација Дури и во лето на тој пекол ми беше супер, мазно и меко лице, без да се нафрлам.
    Последно земав една на Моса ама се зафркнав. Штом имаш брчки, линии а си млада ти фали хидратација.
    Оваа пак ќе си ја купам деновиве и не ја менувам додека не ми се засити кожата.
     
  15. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.650
    Допаѓања:
    12.090
    Деновиве читав една книга на македонска авторка, инаку автиобиографски роман, каде таа пишува со какви стресови се соочила и при тоа пропаднала во ликот, но кога животот се средил, се вратил во нормала, едноставно и убавината на кожата се вратила назад. Можеби ова е точно. Сон, здрава храна, помалку грижи, и ќе биде подобро.
     
    На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    На colovecosmetics.mk има добри попусти па сакав да земам крема за да не ми се познаваат линиите под очите. Брчки се.

    Јас користам веќе серум и креми на pulpe de vie но при крај ми се. Секако ќе ја земам и таа на конопка од Белина што ја пофалија девојките.
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.255
    Допаѓања:
    104.925
    Пол:
    Женски

    Која на Моса ја имаш користено, таа погоре youth defense? Зошто не ти се допадна? Таа планирав здравје да ја земам понатака.
    А таа на Конопка е многу убава , со цело срце ви ја препорачувам.
     
  18. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.304
    Допаѓања:
    10.167
    Пол:
    Женски
    Оваа ја имам, и покрај тоа што е за чувствителна и сува кожа, јас сега овој период имам нормална кожа, некако не ми ја дава потребната хидратација, повторно не би ја зела. Наредно пак ќе си ја земав таа што ја спомнав погоре, врв ми беше, лицето ептен негувано.
    Оваа не ме исфрла, во таа смисла е ок, ама мислев дека е подобра. IMG_20211006_134455.jpg
     
    На Selest и koritsaki им се допаѓа ова.
  19. Powergirl!

    Powergirl! Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    59
    Screenshot_20211010-150849_Chrome.jpg Со што може да се комбинира ?
     
  20. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.725
    Допаѓања:
    14.321
    Пол:
    Женски
    Од каде имаше земено тестери ид Моса? Сакам да го земам VLift booster-от, ама ако даваат некаде тестери, супер би било да го пробам прво.