Креми против брчки

Дискусија во 'Лице' започната од maja8, 17 јануари 2010.

 1. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.163
  Допаѓања:
  228.271
  Не напоменав дека во моментов користам серум за хидтратација на авене Bildschirmfoto 2015-08-26 um 11.33.55.png кој го набавив заедно со дневната крема од истата фирма со спф фактор.
  Кремата не е лоша, посебно поради спф факторот ми е добра за нанесување преку ден под тонизирана крема, но серумот ми е некако многу ``лесен``.
  Совет за серум кој нуди не само хидратација туку и против почетни брчки, погоден за во постудените денови кои доаѓаат би бил добредојден.
   
 2. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  10.658
  Пол:
  Женски
  Imam takva grooozna linija:D:headbang: na dekolteto,na mestoyo kaj sto stoi lance..nekoja krema sto bi mi pomognala ili nema spas za mene:shake:
   
 3. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  389
  Пол:
  Женски
  Preporacajte mi nekoja dobra krema protiv brcki
   
 4. confussed :(

  confussed :( Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Preporacajte mi nekoja dobra krema protiv brcki okolu oci :)
   
 5. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  9.983
  Земи чист (нерафиниран) шеа путер. Понекогаш решението е пет пари. :) Ниедна скапа формула не ме воодушевила како чудово.

  Не можам со сигурност да ти посочам каде точно може да го најдеш но, мислам дека Биодевојка имаше споменато дека го има во Ла Сој. Ми чини може да се најде и во Биокулт. Пробај and spread the news. ;)
   
  На ph.orhideja, Mama25, Biodevojka и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  4.151
  За нега на вратот што е најдобро?
   
 7. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Да, го има и во биокулт само е доста поскап затоа што е органски мислам дека некаде околу 900 денари, во ла сој не е органски и цената е 220 ако не се лажам или 280 повеќе не. Исто така има и шеа путер со невеново масло и вит. Е кој е за бебиња ама според мене е одличен за нега околу очи (невенот додатно храни а витаминот Е е фантастичен за кожата околу очите). Точно е дека решението понекогаш е пет пари, само треба да се експериментир со сите состојки кои ни ги дава природата. Поздрав.
   
  На Mama25 и do-re-mi им се допаѓа ова.
 8. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.443
  Пол:
  Женски
  Девојки ми се појави мала линија и утрово ми беше повпечатлива.:(
  Крема некоја?
   
 9. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  906
  а овој шеа путер со невеново масло и вит Е исто од био космос?
  Инаку барав вит.е во ампула за друга намена но нема по аптекиве..?
  каде е ова ла сој?
   
 10. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Здраво витамин Е во ампули само во Зегин ќе најдеш. На фитофарм беа ако не се лажам или галафарм. Шеа путерот со невеново го прават во ла Сој. Нивните продавници се наоѓаат во Ск. карши Соборен Храм и во Веро Џамбо. Поздрав
   
 11. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Женски
  Кој крем против брчки е најефикасен според вас? За мајка ми, има скоро 60 год. До сега користеше нивеа Q10, но мислам дека веќе и се засити лицето од него.
  Предлог некој, до кај 700-800 ден?
  @Biodevojka
   
 12. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Здраво за таа цена одличен крем против брчки е на Алоедермал анти ејџ со матични клетки од грозје, хијалуронска киселина, витамин Е и алга Хондрус. Некаде околу 460 денари е. Го има во аптеки. Јас го користам моментално оној другиот крем за хидратација од истава линија. Исто така фантастична е и кремата околу очи и уста од истава линија која беше некаде околу 440 денари или нешто слично. Имам рецензирано две креми од оваа колекција онаа за хидратација која ја користам и за околу очи. Без разлика на тоа што кремава што ти ја препорачав ја немам рецензирано, составот е одличен и природен и кремот е екстра. Пробај го за мајка ти. Поздрав.
   
  На Bozica1980, Ginger^ и LollySky им се допаѓа ова.
 13. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.396
  Допаѓања:
  38.630
  Пол:
  Женски
  @Biodevojka и јас во темава, заинтересирана сум за состојките ретинол и пептиди. Мајка ми очајно сака да користи некоја убава крема со тие состојки. Имаш ли нешто да ме просветлиш? :)
   
 14. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Здраво Џинџер драга!!! Ај да прочепкам малку по колекциите па ќе ти пишам. Поздрав
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. confussed :(

  confussed :( Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Препорака за добра крема за околу очи за 30-на возраст?
  Благодарам
   
 16. LiliMari

  LiliMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  19
  Истата брчка и јас ја имам, најде ли некоја крема што ти ја ублажи
   
 17. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Здраво драга Џинџер не те заборавив. Баш со тие состојки некоја убава крема не најдов ама има одлични природни креми со други состојки. Ако сакаш ќе ти дадам една листа. Поздрав.
  Здраво драга за таа возраст би ти ја препорачала онаа на Dr. Hauschka. Навистина е одлична. Малку е поскапа ама вреди. Доколку сакаш нешто поекономично кажи. Поздрав.
   
 18. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.396
  Допаѓања:
  38.630
  Пол:
  Женски
  Пиши ми , те очекувам. @Biodevojka
   
 19. confussed :(

  confussed :( Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Moze i predlog za poekonomiccno :)
   
 20. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.254
  Пол:
  Женски
  Драга Џинџер, се подготвував да ти пишам една листа на креми и вчера случајно во ДМ видов една супер крема која би требало да и одговара на мајка ти, а воопшто не е скапа. Станува збор за кремот на Natuderm за зрела кожа. Имаше дневен и ноќен крем и чинеше некаде околу 450 или 470 денари. Може да го пробате, според мене многу убава формула со гинко, авокадо, витамин Ц. Вреди. .
  Другите кои ќе ти ги предложев се доста скапи за една крема од другиве ќе ги земеш овие две заедно според цената. Доколку сакаш и од поскапите ќе ти пишам. Поздрав.