1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креми со слуз од полжав

Дискусија во 'Тело' започната од confussed :(, 31 март 2016.

  1. confussed :(

    confussed :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
  2. Katy28

    Katy28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    i jas sakam da znam....
     
  3. confussed :(

    confussed :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ili nekoi drugi slicni so pozitivno iskustvo
     
  4. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Значи само слика си ставила,темава ти нема никаква поента, од кај да знаеме што сакаш да кажиш, да прашаш можеби?
    Да дадеш свое мислење, искуство итн, итн. |(

    П.с да се надоврзам на темава, имате ли некоја искуство со оваа крема?
    Се јавуваа дома и ја нудеа, но 2000 ден.не ми се даваа некако. Скоро на фб. Ми излезе една страница за онлајн нарачки, па таму ја нудеа за 800 денари, што ми падна малце сумливо. А исто така и на топ шоп ја има за околу 2000 денари. Сите се со различно паковање и амбалажа.
    Добра е за лузни од операции, флеки од акни, за лечење акни, стрии, брчки.
    За регенерација на кожата.
    100% швајцарски производ.
    Па?:^)
     
  5. confussed :(

    confussed :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Значи само слика си ставила,темава ти нема никаква поента, од кај да знаеме што сакаш да кажиш, да прашаш можеби?
    Да дадеш свое мислење, искуство итн, итн. |(

    П.с да се надоврзам на темава, имате ли некоја искуство со оваа крема?
    Се јавуваа дома и ја нудеа, но 2000 ден.не ми се даваа некако. Скоро на фб. Ми излезе една страница за онлајн нарачки, па таму ја нудеа за 800 денари, што ми падна малце сумливо. А исто така и на топ шоп ја има за околу 2000 денари. Сите се со различно паковање и амбалажа.
    Добра е за лузни од операции, флеки од акни, за лечење акни, стрии, брчки.
    За регенерација на кожата.
    100% швајцарски производ.
    Па?:^)

    NEMAM ISKUSTVO BARAM NEKOJ DA SPODELI AKO JA IMA KORISTENO ZATOA JA POCNAV TEMAVA :)
     
  6. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Јас и претходно имав пишано само неможам да се сетам во која тема, можеби во „Како до чисто лице“...
    Јас имам користено 2 кутивчиња досега Celltone мајка ми ми го порача од Теле шоп.
    Јас имав комбинирана кожа со ситни флеки од акни на образите. Состојбата на лицето ми се подобри многу. Повеќе од било што кога сум користела. НО, толку ми го изрегулира лачењето на маснитијата на лицето што почна лицето да ми се перути кога го ставав. Од второто кутивче имам уште сосема малку но неможам да го досатавам. Не ми го прима лицето. А третото кутивче ми стои незапочнато но, ќе го искористам во месец август на најтоплото. Тогаш даваа попуст ако порачаш две нашеднаш па од кога ми заврши првото порачавме две со некој попуст. Со достава 1 кутивче чини околу 2 200. Бидејќи престанав да го користам флекичките пак си ги имам а тогаш беа видно избледени (од црвеникави станаа ептен бледо розеви) но многу ми е жал што не можам да продолжам да го користам. Чудна работа. А тогаш кога ги ставав добивав многу комплименти за изгледот на лицето, беше одлична основа за пудра и цел ден не ми мрдаше. Сега веќе не ми е мрсна кожата. Ми ја регулира мрснотијата но за жал кога ќе го нанесам ми се перутат образите и носот и пудрата одозгора мноогу лошо стои. Тоа е моето искуство. :)
     
  7. greenpeace

    greenpeace Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Јас ја имам користено оваа крема бидејки имам премногу лузни ама ефект никаков освем тоа што го прави лицето помеко.
     
  8. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Гелов го користам веќе 2 месеци и оттогаш дали 2-3 акни ми се имаат појавено. Ми го донесоа уште лани, ама од што бев разочарана од секој можен производ и лицево ми беше презаситено, не го користев.
    Почнав некаде февруари и сум презадоволна, па си нарачав да ми донесат уште.
    Лицето ми е нежно, црвенило речиси и да немам, порите ми се мнооогу средени... уште некој ласерски третман да лупнам за неколкуте дупчиња што ги имам на слепоочници и ко бебешко газенце ќе бидам. :D

    Cell-1, швајцарскиот, чини 80 франка, што е над 4000 денари. Скапо е за наши стандарди, ама вреди за секој денар. Нашиве Celltone го нудат, што е малку послаба, афричка преработка на оригиналниот производ и повеќе е ко крема отколку гел.
    @bela.m не се става тоа ко подлога. Намената му е да го оставиш чисто да дејствува на кожата пошто регулира зголемена маснотија и спречува прљавштини да се залепат и навлезат во кожата. Дејствува ко пилинг и ги лупи мртвите клетки. Од нив ти се перута кожата, во комбинација со сите прашинки што лицето не може да ги впие пошто под него го има кремот/гелот.
    Не знам за Celltone, ама Cell-1 не мрда од кожа, макар и над 10 часа спиеле. Морам да го одмијам секое сабајле, инаку уште стои ко оние peel-off маскине и штити преку ноќ.
    Ако имате некој директно од Швајцарија да ви донесе, ич не му мислете. Баталете ги овие афрички, или, уште подалеку било, бугарски алтернативи.
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  9. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    @calliope ti blagodaram mnogu na sovetot. Definitovno celltone i celltone-one imaat razlicna tekstura bidejkji Kolku shto te svativ tvoevo ima kremasta tekstura i moevo e bash kako gel i ima prozirna boją... Kako i da e, Blagodaram za sovetot, kje te poslusham :)
     
  10. AnjaMkd

    AnjaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со оваа крема?
    [​IMG]
     
  11. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.608
    [​IMG]

    Јас го користам моментално. Имам комбинирана кожа која во текот на зимскиот период е за нијанса посува од обично. Презадоволна сум, немам користено подобар препарат за лице досега за во зимски услови. Ќе видам како ќе ми одговара кога ќе подзатопли. Го нарачав од љубопитност поради огромната популарност на овие препарати со слуз од полжав без никакви посебни очекувања, ама на крај испадна одличен!
     
    На AnjaMkd му/ѝ се допаѓа ова.
  12. AnjaMkd

    AnjaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    I jas ja zemav sega ja koristam kratok period pa ke vidam dali ke mi odgovara. [​IMG]

    Јас го користам моментално. Имам комбинирана кожа која во текот на зимскиот период е за нијанса посува од обично. Презадоволна сум, немам користено подобар препарат за лице досега за во зимски услови. Ќе видам како ќе ми одговара кога ќе подзатопли. Го нарачав од љубопитност поради огромната популарност на овие препарати со слуз од полжав без никакви посебни очекувања, ама на крај испадна одличен![/QUOTE]
     
    На Emy867 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Emy867 @AnjaMkd Чикас, која е цената на кремата и од каде може да се купи? :)
    Патем гледав се рекламира сега исто од полжав, по цена од 450 денари, иста е или е различа кремата?
    :d::drunk:
     
  14. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.608
    Не знам Сунчице, веројатно е нешто слично ако не е исто. Составот горе-долу треба да е тој, само производителот различен претпоставувам.

    Јас оваа ја нарачав преку ФБ од Green Master. Цената е 505ден. Лицето стварно не ми било помазно никогаш.
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Emy867 Мерси Емке за одговорот, а како делува во однос на флеки? Ефективно е?
    Ако има и некој друг, конкретно за тоа, да сподели искуство :) Сестра ми има флеки од поткожни на нозете, па при рекламирањето, кремата ми се виде дека би била солидно решение, што знам :?:
    :d::drunk:
     
  16. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.608
    За флеки не би знаела да ти одговорам бидејќи ги немам, ама ете имав некое црвенило кое се појавуваше повремено на челото најмногу, сега го нема.
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Кога сме кај полжавиве, има една крема што ја рекламираат со екстрат од слуз од полжаб, на К се вика и е 450 ден. Искуство со таа?
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  18. AnjaMkd

    AnjaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Jas ja zemav od zena edna preku fb 500 den ja zemav za fleki ke vidam dali ke mi pomogne i ke ti pisam
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Elence93 Краутерхоф се вика кремата, инаку достапна е во Хербал плус аптеката и е германско производство, додека таа од Мастер Грин е бугарска. Инаку, таа од Хербал мириса ептен убаво, како парфем дури, ама за ефективност не знам, сестра ми ја зеде за флеки, па ако има резултати ќе напишам :)
    :d::drunk:
     
    На Цецилија, melani4 и Elence93 им се допаѓа ова.
  20. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.608
    Германска е и од Грин Мастер, Самр.
    Баш сега кога го прочитав мислењево, ја земав кутијата да проверам.