1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кремови за избелување на тенот?

Дискусија во 'Тело' започната од Xepp, 1 јули 2012.

 1. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Избелување

  Незнам дали е првилен насловот, но итно ми треба помош! Значи вака за месец дена сме на свадба, мајка ми купила фустан со гол грб. Арно ама лошо е исунчана, целата е обележана. Незнае што да прави, се нервира. Па затоа ве молам дајте , кажете како да и избели грбот, некоја крема, лосион, домашно подготвена маска, било што. Инаку кума е на свадбата, затоа и е итно :worried:
   
 2. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161
  Избелување

  Нека проба со Меласкрин од Авене или Еуцерин... за секој случај најдобро е да се консултира со дерматолог.
   
 3. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Избелување

  Во мал град живееме каде што во околината нема дерматолог...далеку ни е ептен за да одиме специјално за тоа, нема да сака
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.996
  Пол:
  Женски
  Избелување

  Земете средство за самопотемнување, за тој еден ден ќе заврши работа, колку толку да биде поизедначен тенот (се надевам дека фустанот не е светол ептен). Ама треба барем два три пати да се намачка, но зависи и од средството. Тешко дека за кратко време ќе успее да се избели исончаното.
   
 5. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Избелување

  Леле стварно незнам, бидејќи досега немакористено крема за самопотемнување, да не се направи цела на флеки има јас пак да бидам кривата хД
   
 6. Ordinary

  Ordinary Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  79.281
  Избелување

  А да пробате со пудра за лице? :^) Брзо и лесно решение.
   
 7. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  522
  Избелување

  Еден месец е и повеќе од доволно за да се сонча и да го изедначи тенот.
   
 8. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.390
  Избелување

  Се согласувам со мислењето над мене, немора да и се избели грбот, може уште малку да го исонча, колку да и се изедначи тенот. Мислам дека тоа е најдобро и најприродно решение, а имате и месец дена време, што е сосема доволно :)
   
 9. Chichi19

  Chichi19 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали знаете дали постојат некои такви кремови во нашите аптеки?
   
 10. blanka

  blanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  не е возможно побелување поради меланинот во кожата кој само потемнува од сончевите зраци ... освен ако не си мајкл џексон :lol: позз
   
 11. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  И јас така мислам . :)
   
 12. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  За кремови незнам.Ама лимонот е стара финта испробана.Тријај го лицето со лимон неколку денови ќе забележиш разлика.Тенот на лицето ќе ти стане поурамнотежен и посветол.