1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крем за депилација

Дискусија во 'Тело' започната од devil-angel, 3 август 2013.

 1. devil-angel

  devil-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  5
  Ја разгледував темата и не најдов ниедна тема за крем за депилација.
  Дали се депилирате со крем?
  Искуства со него?
  Дали е подобар од бричот?
  Кој е најдобар?... :)
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  вечерва изгледа сум сезнајко,м :rofl:
  Јас користев крема оти ми беше нај безболниот начи за депилација(мразам да ме боли кога се депилирам-не трпам болка од ленти и сл) ама не ми беше 100 посто ефикасна оставаше делови кои мораше да се поминат со брич, па така јас се префрлив само на брич
  Зборувам за депилација на нозе :!:

  Инаку сигурно има ваква тема- депилацијата е тежок проблем на девојките сигурно досега отвориле тема :?:
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.725
  Пол:
  Женски
  Не е дупла темава?
   
 4. Glorcheto

  Glorcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Дали со користење на кремава пример на надусниците почнувале да растат влакна и по лице?
  Така и кажала една аптекарка на мајка ми :|
   
 5. shining_star

  shining_star Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  @Glorcheto откако почнав да се депилирам на надусниците, се депилирам само со крем. Не е логично да растат влакна на лицето, кога ја третираш само областа над устата. Само внимавај во однос на времето откако кремот ќе го нанесеш на саканата област. На повеќето креми пишува од 10-15 минути да се чува, но мене и 5 минути ми се премногу. Го чувам 2, најмногу 3 минути и го вадам.
   
  На Glorcheto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.269
  Позитивно сум изненадена од кремата за депилација на Балеа. Ја купив сосема случајно без да прочитам ниту една рецензија. Имав вишок време и се врткав во ДМ, а не ми се излегуваше со празни раце. [​IMG]
  Кремата е наменета за чувствителна кожа и по едно користење можам да потврдам дека не ми предизвика никакви иритации. Ја нанесов на стомакот и ја оставив да делува околу 5-7 минути. Со кремот на Вит имав проблем бидејќи кога ќе го извадев со шпатулата влакненцата остануваа на мене и морав да ги тријам со пешкир или сунѓер за да ги отстранам комплетно. Со оваа крема го немав тој проблем. Со еден потег на шпатулата сите влакненца ги снема. Мирисот е пријатен, не мириса на хемикалии.

  Од мене има голем плус во однос на цената (125 мл. за 99 денари) и во однос на дејството. Ќе продолжам да ја купувам во иднина.
   
  На hermosa, SummerGirl, shining_star и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Oluja

  Oluja Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Дали има некоја искуство со оваа крема ?
   

  Прикачени фајлови:

 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Не користам, зашто влакната многу брзо растат, а кремите одвратно мирисаат.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.