1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крем за лузни

Дискусија во 'Тело' започната од dafuqq, 31 март 2013.

 1. dafuqq

  dafuqq Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Знаете некој крем за отстранување лузни? Многу играм фудбал и нормално ке паднам некогаш и полна сум со лузни по рацеве и нозеве срам ми е да се соблечам на некои места и од комарци...слушнав дека имало таков крем ако има некој користено да ми каже какви ефекти има и од прилика колку пари е :D
   
 2. Espadrila

  Espadrila Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  20.736
  Contratubex, ако имаш можност нарачај си од странство. Може не го отстранува белегот лузнат 100% ама ја смалува.
   
 3. Markusa2

  Markusa2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  380
  А колку пари е Контратубексот? Без рецепта се зема така?
   
 4. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  имам малку постара лузна..одприлика пред 4-5 месеци сакам да купам Контратубекс но незнам дали ќе делува инаку имам слушнат многу позитивни коментари за него..совет?
   
 5. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  ^ 4-5 месеци не се ни смета за стара лузна. За постара се смета веќе повеќе од година, или години и кај нив има побавен резултат. Ќе ти помогне сигурно, но не дава одма резултати. Треба малце повеќе упорност и редовно мачкање. Исто зависи и до длабочината и широчината на лузната :)

  Јас го користев редовно, сега веќе не толку. И кога го користев одма после операцијата лузната ми беше свежа и со редовно мачкање јас веќе за 2 месеци имав нов облик :)
  Но, многу упорност треба! Во никој случај на пример да почнеш месец дена и да се откажеш брзо, така ништо нема да постигнеш зошто малце побавно дава резултати но, сигурно се добиваат со упорност :)
   
 6. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  не ми е некоја голема лузна...мала црта е но се наоѓа на надусницата и е забележителна..сепак ќе пробам ти благодарам :)
   
 7. bebushe

  bebushe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  19
  феминки да ве прашам пред два дена се исецов од стакло го допрев прозорот и се скрши и се исеков на 3 места на раката не ми ја шиеа ама имам како ранички ме се па ми е страв да не ми останат лузини вие што мислите ?
   
 8. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  ^ Колкави ти се раните? Мислам, големи ти се?

  А чим не те шиеле значи не ти се длабоки, што претпоставувам и да ти останат лузни тие би биле мали скоро и неприметливи.
  Ако ти се мали раните, тие ќе ти оздрават брзо и нема да бидат ништо страшно, така да немаш ни потреба да се малтретираш со креми и да даваш пари за џабе. Со текот на времето нема ни да се гледаат, и ќе избледат скрос ако не се длабоки многу.

  Али почекај сепак , рано ти е уште да размислуваш за креми и гелови. Следи ги како ќе ти заздравуваат и ќе одлучиш тогаш. Вака додека се рани уште, рано ти е да одлучуваш што како со лузни кога може нема ни да ги имаш :)
   
 9. Tedyyy

  Tedyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  3.014
  Пол:
  Женски
  Имам неколку лузни на ногата.Стари се оклолу две години.Лузните имаат розевкаста боја.Ако знаете некоја крема за лузни која е ефикасна преопорачајте ми. :)
   
 10. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  167
  Пробај Contractubex, ја има по аптекиве. Сега видов и друга некоја ја нудат на webklinika http://www.webklinika.mk/index.php?route=product/product&product_id=375
   
 11. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  Contractubex ja nemam koristeno no edna poznanicka mnogu e zadovolna pa probaj moze ke ti pomogne ;)
   
 12. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.778
  Пол:
  Женски
  И јас за син ми кој има лузна од изгореница на рачето барав крем за лузни и во зегин ми препорачаа една шпанска само не се сеќавам за името, за стари лузни околу 1000 денари беше, прашај кај нив освен контратубекс како најпрочуена и таа многу добри рецензии имаше на нет кога претрагував. Сепал чекам да ми ја донесат од странство роднини, поефтина е каде каде.
   
 13. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  66
  Вака, јас паднав точно пред една година и сеуште имам лузна. Во март отидов на лекар со мајка ми затоа што никако не ми заздравуваше - ми се направи лилаво-сино тоа местото. И дерматологот ми рече да си земам Контратубекс тоа е крема против лузни и ајде јас се мачкав 1 месец ама не ми помина, уште ми стои - но ми се намали некако... Инаку незнам што повеќе да кажам за Контратубекс=от, само знам дека беше многу скап - околу 600 денари и тоа е мало многу тоа тубата .. :(:(:(
   
 14. shining_star

  shining_star Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Го користев Контратубексот веднаш по операцијата, значи на свежа рана, и никакви резултати не забележав. Потоа, ми ја препорачаа Цикатрикс и за неа имам само пофални зборови, Огромееен +. Јас ја користев пред околу две години и ја зедов околу 1000-1500. Сега користам домашна маст и од неа имам големи резултат. Уште кога ставам забележувам дека делува, пецка и го трга местото каде што е нанесена.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  имам пријателка која има многу лузни. дали е може да ми кажете отприлика колку пари се овие кремови за лузни
   
 16. marc

  marc Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  очајна сум, а и знам моја е грешка. Пред 2 год. не знаев ништо и така неискусна, а и тој не знаеше ништо демек анален секс ќе имаме и без ништо лубрикант и ми пукна процепот на задникот. и сега имам лузна, а и кожа никаква и ми е срам многу. Лузната е на многу специфично место, освен кремите( користев една малку помалку од 1 год. не видов промена, затоа) некое народно средство за да ја ублажи лузната?
   
 17. sikica7

  sikica7 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  1.982
  Za luzni ima odlicen lek domasen se prodava vo stip go pravat lugeto doma toa e dosta star lek jas se imam popareno na raka so vrela voda i otkako go zemav kremot nemam ni L od luzna... se prodava nekade okolu 100-200 den go nema vo apteki go prodavaat lugeto koisto si go proizveduvaat sami doma... Ima dosta cuden miris mirisa na ovca ali pomaga mnogu mnogu ti kazuvam od iskustvo
   
  На stef.smajli му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Little girl

  Little girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  65
  Имам лузна стара 5 години. Се попарив со врела вода. Дали некој знае крема или слично за отстранување?
   
 19. android

  android Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2022
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Машки
  Контратубекс обично препорачуваат. Јас имам повеќе лузни, но не сум ги третирал. Викаат дека мора додека е нова лузната да почнеш. После некоја година е џабе.
   
 20. Таа сум де

  Таа сум де Активен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2021
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски

  Само ако е на тело лузната, за лице не се препорачува контратубекс ....никако.
  Ова хирург ми го има кажано.
   
  На android му/ѝ се допаѓа ова.