Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крем парфем

Дискусија во 'Парфеми' започната од smiley-32, 26 октомври 2011.

 1. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Го гледав најновиот каталог 16 во Орифлејм и има некои крем парфеми :)
  Дали имате користено ?? Трајни ли се?
  Цената е 699 денари ,дали вредат?
  Ако има ваква или слична тема-клуч
   
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.602
  Пол:
  Женски
  Ахам,видов и јас за овие крем парфеми :) И ме интересира и мене нешто подетално за нив,нека каже некој ако знае :lol:
  само малку ме чуди бојата на овие КРЕМ парфеми,поточно структурата,како пудри ми се некако :worried: втф.. :lol: * најверојатно за истите збориме 8)
   
 3. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Да за исти збориме
  има на Џордани
   

  Прикачени фајлови:

  • 18225_2.png
   18225_2.png
   Големина на фајлот:
   127,9 KB
   Прегледи:
   1.033
  На streetdancer и Beauchamp им се допаѓа ова.
 4. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  има некои со таква боја ,не се сите :D
   
 5. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.237
  Допаѓања:
  8.594
  Не се ништо посебни,мене не ми траеа како обичен парфем пример. :x
   
 6. lejdi001

  lejdi001 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  Јас го имам ова на џордани од орифлејм, ништо посебно.. џабе парите
   
  На Cutiepie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.634
  Допаѓања:
  4.738
  Навистина не трат имам пробано и јас на орифлеим незнам како се викаше розово некако беше пакуивајнето во јунигот го имаше тој фебруарскиот поточно откако го видов таму го порачав во орифлеим,и не ми се свиѓа..
   
 8. violetbeauty13

  violetbeauty13 Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  21
  Да, не се ништо посебно и не трајат како некој обичен парфем... Подобро купи за тие пари некој парфем што добро го знаеш, што ти одговара и што трае ;)
   
 9. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Овие треба да се најмногу 200 ден :)
   
 10. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.634
  Допаѓања:
  4.738
  Да,подобро со обичен спреј да се шприцаш,одколку овие.За 150 денари ќе најдеш многу поубави,од овие.
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.912
  Допаѓања:
  5.472
  tesori d`oriente мислам дека имаат крем парфем
  сивиот мириса многу јако и убаво..ако се смета за крем+парфем :D
   
 12. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  се согласувам со тебе :clap:
   
 13. Cutiepie

  Cutiepie Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  3
 14. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  147
  Не се нешто посебно..