1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Криви нозе

Дискусија во 'Фитнес' започната од odbojkarka, 16 април 2011.

 1. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Феминки помагајте..! откако почнав да тренирам одбојка нозете ми се искривија . За 1 ипол месец ми е полуматура а јас имам фустанце над колена. срам ми е да носам сукни или фустанчина постојано сум во фармерки. Ве молам казeте совет како да си ги исправам. Кривите нозе многу влијаат на мојата самодоверба. фала однапред :D
   
  На sweet.woman му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweet.woman

  sweet.woman Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.225
  Допаѓања:
  744
  е како може од тоа да тисе искриват нозете чудно ми е..сигурно такви ти се биле од малечка и не верувам дека има нешто со што да ги исправиш едноставно да носиш подолги фустанчиња
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.261
  Криви нозе,се криви нозе,само што ти кога си почнала да тренираш,ти се зголемиле мускулите на листовите на нозете и станало поистакнато.Тоа е...или прифати ги и носи си ги без гајле или носи панталони...
  Многу мислат дека криви нозе се исправаат со вежбање,особено доле во листовите,грешка голема...дури изгледа и полошо.
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Мој совет - да не се оптеретуваш толку со тоа и да не мислиш постојано дека имаш криви нозе. Носи си ги со гордост, колку повеќе даваш значење на тоа, толку повеќе и другите забележуваат. И јас имам криви нозе па што? Ич мака си немам и си носам и кратки пантолончиња и сукњички :)
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  знам како ти е , и јас имам криви нозе па носам и сукњички и фустанчиња а во лето и шорцеви :)
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Нозе може да ти се искриват од вежбање во теретана(и тоа само од одредени справи) и од играње фудбал. Ама дека од одбојка се искривиле не верува. Тие веројатно такви ти биле, ама сега ги имаш зајакнато мускулите и повеќе ти се познаваат. Не знам како би ги „исправила“.
  Има многу луѓе со таков проблем, тоа не треба да ти влијае на самодовербата.
  Еве и мене стапалата ми одат навнатре, сите чевли, патики и сл. ми се искривени од неправилно одење, па тоа не ми ја нарушува самодовербата. :)
   
 7. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Јас немам таков проблем, но кога бев послаба ми беа покриви, но тоа зависи од мускулите што ги имаш на нив. Кога се здебелив добив преубави прави нозе. Ако ти се тенки пробај малку здебели се :)
   
 8. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  И моите нозе се малку криви нешто слично како на сликава (како првите - овие се нормални но моите од коленото надоле повеќе ми забегуваат нанадвор)
  [​IMG]
  Правам вежби преку ден, оние на Синди Крафорд (Shake your body) со зголемување на мускулите да не дојдам и јас до поизразени криви нозе?
   
 9. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  и на мене ми се исти како твојте од коленото ми забегуваат нанадвор, сега ке пробам малку да се здебелам можеби нема да ми се гледаат кривите нозе :)
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.261
  Не можеш да ја промениш положбата на коската,а според неа ти е поставен и мускулот,така што како што колку и да качиш мускул на ногата,таа ќе остане таква,па дури и поизразено.Сакам да ти кажам нешто кое што нема да биде така,ама за жал така е.Другарка моја си мислеше дека ќе оди у теретана и ќе ги промени нозете,ама сега е како фудбалер,кај искривен,па и мускулести.
  На крајот,кога нешто е такво какво што е,прифати го и нема што па и да се замараш.Тоа е тоа сега.На крајот,тоа не го условува твоето задоволство од себе во секој поглед.Искрено да ти кажам,луѓе кои патат од изглед и за изглед за мене се незрели и по малце им недостига во тиквата.Секој сака да изгледа убаво и убаво е да се стреми кон тоа,ама да му е опсесија,веќе е болест,така да уживај.
  Пример на друга девојка,цел ден гледа згодни тела по нет и се гледа себе во огледало,не вежба ко шо треба,а сака така да изгледа и рика,човеќе рика као мало дете.Легнува на тросед и се превртува од рикање и нервоза и тоа пред луѓе. :D Оди на фризер задолжително се враќа пиштејќи,има 20 и кусур години.Среќа не е моја пријателка,туку на другарка ми колешка од факс,зошто ќе ја истепав,не трпам такви луѓе.Стално си се зезаме на нејзина сметка. :D :D :D
   
  На butterfly.93 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Да прашам нешто јас...бидејќи вежбам на Orbitrek има ли можности да ми се изкриват нозете? :o
   
 12. CocoSumner

  CocoSumner Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  Не! .. ако имаш прави нозе, такви и ќе ти останат :D .. Луѓето со криви нозе, се раѓаат такви, или се криват од некоја повреда. Не се секирај, слободно вежбај си.
   
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Убаво ви кажаа тој што има криви нозе има од раѓање или евентуално поради скршеница на коска,па после лошо зарасната или поради нагло зголемување на мускулот па да изгледаат криви.А со вежби не се исправаат колку што знам.
   
 14. Bokk.happy

  Bokk.happy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  И јас имам криви нозе, па ги прифатив какви што се. Летно време си носам и кратки фустанчиња и шорцеви, така да не се оптоварувајте со тоа, никој не е совршен. ;)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  hahah ах, и јас сум во оваа група. Кога ќе ги спојам нозете, од коленото надолу имам процеп :lol:
  леле порано многу се замарав! Ги мразев, а знаев дека тие се така генетски (на татко ми) и не можам ништо да направам. Сега не им се чудам многу. Си облекувам и кратки пантолончиња и фурам. Ама не носам на пример балетанки + кратки пантолончиња - премногу е очигледно и не се сакам тогаш :lol:
  Ама се‘ се надминува, добро е да си го сакате телото ;)
   
 16. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Нозете не ти се искривени (не е возможно ),само мускулите ти се зацврстени од трчањето и затоа ти се чини така.Носи си го фустанчето гордо и со самодоверба,пошто верувај дека сите сакаат цврсти нозе,луѓево мака мачат со тоа,а не пак непотребно да се комплексираш.Уживај,бејби!
   
 17. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски

  Тоа не се баш криви нозе. Тие се викаат иксарици и се сметаат за најубави нозе. :)

  Одев две години на балет и од таму го знам ова. ;)
   
 18. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  а да не си набиваш комплекси па сигурно и ти малце ја увеличуваш работата сигурно не е толку страшно.. уживај и слободно носи си што сакаш ;)
   
 19. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  18
  Како до прави нозе?

  Девојки....имам криви нозе...не многу но сепак ми се...што да правам :// :@
   
 20. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.818
  Прави исто што и познатите со тој проблем :) . Читав дека Тина Тарнер на пр. нема баш нозе за пофалба, ама дека точно знае како да застане за да не се забележеува тоа. Значи, малку пилатес на пр. за фино дефинирање, малку вежбање за тоа како да се чекори и како да се стои, а да не се забележува, малку соодветна гардероба и решен проблем ;).
  p.s. Никој не е совршен. Па види колку криви (ама баш криви) нозе има Сара Џесика Паркер, на пр. па тоа не и пречи да биде модна икона. Се е до стилот (и до ставот) :).