1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Криви нозе

Дискусија во 'Фитнес' започната од odbojkarka, 16 април 2011.

  1. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Феминки помагајте..! откако почнав да тренирам одбојка нозете ми се искривија . За 1 ипол месец ми е полуматура а јас имам фустанце над колена. срам ми е да носам сукни или фустанчина постојано сум во фармерки. Ве молам казeте совет како да си ги исправам. Кривите нозе многу влијаат на мојата самодоверба. фала однапред :D
     
    На sweet.woman му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    е како може од тоа да тисе искриват нозете чудно ми е..сигурно такви ти се биле од малечка и не верувам дека има нешто со што да ги исправиш едноставно да носиш подолги фустанчиња
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Криви нозе,се криви нозе,само што ти кога си почнала да тренираш,ти се зголемиле мускулите на листовите на нозете и станало поистакнато.Тоа е...или прифати ги и носи си ги без гајле или носи панталони...
    Многу мислат дека криви нозе се исправаат со вежбање,особено доле во листовите,грешка голема...дури изгледа и полошо.
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мој совет - да не се оптеретуваш толку со тоа и да не мислиш постојано дека имаш криви нозе. Носи си ги со гордост, колку повеќе даваш значење на тоа, толку повеќе и другите забележуваат. И јас имам криви нозе па што? Ич мака си немам и си носам и кратки пантолончиња и сукњички :)
     
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    знам како ти е , и јас имам криви нозе па носам и сукњички и фустанчиња а во лето и шорцеви :)
     
  6. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Нозе може да ти се искриват од вежбање во теретана(и тоа само од одредени справи) и од играње фудбал. Ама дека од одбојка се искривиле не верува. Тие веројатно такви ти биле, ама сега ги имаш зајакнато мускулите и повеќе ти се познаваат. Не знам како би ги „исправила“.
    Има многу луѓе со таков проблем, тоа не треба да ти влијае на самодовербата.
    Еве и мене стапалата ми одат навнатре, сите чевли, патики и сл. ми се искривени од неправилно одење, па тоа не ми ја нарушува самодовербата. :)
     
  7. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Јас немам таков проблем, но кога бев послаба ми беа покриви, но тоа зависи од мускулите што ги имаш на нив. Кога се здебелив добив преубави прави нозе. Ако ти се тенки пробај малку здебели се :)
     
  8. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    И моите нозе се малку криви нешто слично како на сликава (како првите - овие се нормални но моите од коленото надоле повеќе ми забегуваат нанадвор)
    [​IMG]
    Правам вежби преку ден, оние на Синди Крафорд (Shake your body) со зголемување на мускулите да не дојдам и јас до поизразени криви нозе?
     
  9. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    и на мене ми се исти како твојте од коленото ми забегуваат нанадвор, сега ке пробам малку да се здебелам можеби нема да ми се гледаат кривите нозе :)
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Не можеш да ја промениш положбата на коската,а според неа ти е поставен и мускулот,така што како што колку и да качиш мускул на ногата,таа ќе остане таква,па дури и поизразено.Сакам да ти кажам нешто кое што нема да биде така,ама за жал така е.Другарка моја си мислеше дека ќе оди у теретана и ќе ги промени нозете,ама сега е како фудбалер,кај искривен,па и мускулести.
    На крајот,кога нешто е такво какво што е,прифати го и нема што па и да се замараш.Тоа е тоа сега.На крајот,тоа не го условува твоето задоволство од себе во секој поглед.Искрено да ти кажам,луѓе кои патат од изглед и за изглед за мене се незрели и по малце им недостига во тиквата.Секој сака да изгледа убаво и убаво е да се стреми кон тоа,ама да му е опсесија,веќе е болест,така да уживај.
    Пример на друга девојка,цел ден гледа згодни тела по нет и се гледа себе во огледало,не вежба ко шо треба,а сака така да изгледа и рика,човеќе рика као мало дете.Легнува на тросед и се превртува од рикање и нервоза и тоа пред луѓе. :D Оди на фризер задолжително се враќа пиштејќи,има 20 и кусур години.Среќа не е моја пријателка,туку на другарка ми колешка од факс,зошто ќе ја истепав,не трпам такви луѓе.Стално си се зезаме на нејзина сметка. :D :D :D
     
    На butterfly.93 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. vikktorija

    vikktorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Да прашам нешто јас...бидејќи вежбам на Orbitrek има ли можности да ми се изкриват нозете? :o
     
  12. CocoSumner

    CocoSumner Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    11
    Не! .. ако имаш прави нозе, такви и ќе ти останат :D .. Луѓето со криви нозе, се раѓаат такви, или се криват од некоја повреда. Не се секирај, слободно вежбај си.
     
  13. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Убаво ви кажаа тој што има криви нозе има од раѓање или евентуално поради скршеница на коска,па после лошо зарасната или поради нагло зголемување на мускулот па да изгледаат криви.А со вежби не се исправаат колку што знам.
     
  14. Bokk.happy

    Bokk.happy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    И јас имам криви нозе, па ги прифатив какви што се. Летно време си носам и кратки фустанчиња и шорцеви, така да не се оптоварувајте со тоа, никој не е совршен. ;)
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    hahah ах, и јас сум во оваа група. Кога ќе ги спојам нозете, од коленото надолу имам процеп :lol:
    леле порано многу се замарав! Ги мразев, а знаев дека тие се така генетски (на татко ми) и не можам ништо да направам. Сега не им се чудам многу. Си облекувам и кратки пантолончиња и фурам. Ама не носам на пример балетанки + кратки пантолончиња - премногу е очигледно и не се сакам тогаш :lol:
    Ама се‘ се надминува, добро е да си го сакате телото ;)
     
  16. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Нозете не ти се искривени (не е возможно ),само мускулите ти се зацврстени од трчањето и затоа ти се чини така.Носи си го фустанчето гордо и со самодоверба,пошто верувај дека сите сакаат цврсти нозе,луѓево мака мачат со тоа,а не пак непотребно да се комплексираш.Уживај,бејби!
     
  17. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски

    Тоа не се баш криви нозе. Тие се викаат иксарици и се сметаат за најубави нозе. :)

    Одев две години на балет и од таму го знам ова. ;)
     
  18. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    а да не си набиваш комплекси па сигурно и ти малце ја увеличуваш работата сигурно не е толку страшно.. уживај и слободно носи си што сакаш ;)
     
  19. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    Како до прави нозе?

    Девојки....имам криви нозе...не многу но сепак ми се...што да правам :// :@
     
  20. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Прави исто што и познатите со тој проблем :) . Читав дека Тина Тарнер на пр. нема баш нозе за пофалба, ама дека точно знае како да застане за да не се забележеува тоа. Значи, малку пилатес на пр. за фино дефинирање, малку вежбање за тоа како да се чекори и како да се стои, а да не се забележува, малку соодветна гардероба и решен проблем ;).
    p.s. Никој не е совршен. Па види колку криви (ама баш криви) нозе има Сара Џесика Паркер, на пр. па тоа не и пречи да биде модна икона. Се е до стилот (и до ставот) :).