1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Криминална правда (Criminal Justice)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од happy.master.7, 1 мај 2017.

 1. happy.master.7

  happy.master.7 Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Криминална правда е серија од 10 продолженија, која на Телма се емитува секоја недела околу 20.10 часот. Снимена во 2008 и 2009 година. Главната улога во првата сезона ја толкува Ben Whishaw, кој го глуми Бен, млад дечко кој е обвинет за злосторство за кое не се сеќава. Една бурна ноќ, под дејство на алкохол и екстази, ќе замине во куќата на една девојка да спие со неа, но веќе следното утро, се буди со страотна глетка. Нож во раката и мртвото тело на девојката крај него. Траумата допрва започнува, затоа што го чека голема борба во која ќе мора да докаже дека е невин или едноставно да ја прифати вината.