1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Криминални умови (Criminal Minds)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eutixismena, 27 јуни 2011.

 1. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Една од моите омилени серии доста интересна и ми го привлекува вниманието секоја вечер. Сите епизоди се интересни ретко да утнат некоја. Дали вас ви се допаѓа?
  [​IMG]
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bones

  bones Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  10
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  I LOVEEEEE IT. немам зборови да ти кажам колку ми ја сакам серијава. останувам до сабајле за да ја гледам. Рид и Морган..... :lol: колку се прекрасни.
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Интересна е. На ја гледам редовно, само кога ја фатам но кога ја загледам нема шанси да се тргнам од пред телевизорот едноставно те тера да ја гледаш до крај...
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Рид ми е многу секси :) а каков беше во првите сезони, право нрдче :D
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Права уживанција е серијата.
  Си ја гледам често,неможам да кажам редовно :tmi:
  Како ќе ја фатам..
  Досега не ме разочарале,супер епизоди,а и актерите им се на место.
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BV87

  BV87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  81
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Јас си ја изгледав серијата, сите шест сезони (си ги симнав од интернет) серијата е супер. А која сезона е сега на фокс крајм?
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Сега ги даваат репризите од шестата сезона...до тука имам гледано.
  Баш пред некој ден ја разгледував категоријава и видов дека баш за оваа серија нема тема, како и за Мedium и Criminal Intent

  Морам да кажам дека сум голем фан на сите криминалистички серии кои се емитуваат по нашиве канали. Моментално репризираат, така штo паузирам и од септ. чекам нови сезони. :)

  Конкретно за серијава, една од најинтересните што ги имам гледано...некои епизоди дури и се тешки за гледање, посебно ако се работи за сериски убиец каде се инволвирани деца. Тука не останувам рамнодушна.
  Искрено не знам дали ваква единица функционира и постои во рамките на ФБИ, или е само чиста фикција, ама не секој може да работи ова нивново.
  Инаку омилен лик ми е Пенелопе Гарсија, толку е мила, наивна, добра, а колку интелегентна и паметна. Ми се допаѓа нејзиниот стил, а и посебната комуникација што ја имаат со Морган.
  Хоч ми е прав шеф, стабилен, рационален, организиран, секогаш во одело, баш прав лидер на тим.
  Рид-типчево го обожавам, колку само понекогаш знае да ме насмее :) ...преинтелегентен, скромен, срамежлив, сладок..секоја сезона се` повеќе и повеќе созрева. Знае да ме изненади со неговиот ум, сепак е гениј ;)
   
  На strangewoman, Agrona, CriminalMinds и 2 други им се допаѓа ова.
 8. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Моментално ги гледам сите епизоди од неделава што помина и си уживкам :wasntme: Не можам да доловам колку ја обожавам серијава.... Почнав и да ги симнувам дури! Мислам дека ги зачекав на 4 сезона, но порано не ги гледав редовно...Сега е веќе друга приказна :) Не можам да одберам омилен лик, сите си ги сакам подеднакво :inlove: Просто не ми се верува колку јас сум способна да се напнам со серија :rofl:
   
  На CriminalMinds му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Criminal minds без размислување ќе ја вбројам во топ3 омилени крим серии.
  Нив најмногу ги љубам.

  Почетокот, кога се случуваат убиствата редовно го мотам.
  Се плашам, а во 3 сабајле некако дека сама во дневна, се ми крцка и се плашам некој по мене да не дошол. :D

  Ми се допаѓа што се водат по шаблон кој не е само со рандом убиства, ми ја украде девојката и ќе те убијам. Не, си има однапред осмислени убиства и приказна позади тоа.
  Многу потресителна епизода ми беше кога ја убија бившата жена на Хочнер, и таа која ја гледав вчера.
  Сериски убиец кој убива 26 години, се во различен град. Многу убиства, премногу. Се повеќе и повеќе зачестени.
  Вечер е второто продолжение од епизодата, па ќе видиме како ќе се справат. :)

  Омилен лик ми е Дерек Морган. Вака со косичка малку кога е, баш ми е секси. :devil:
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 10. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  аееееееее 48 епизоди ја вратија наназад стварно не е фер :(
   
 11. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Серијава ја гледам. Се што е на фокскрајм глеам (и реклами дури). Значи луда сум по вакви серии! Ги обожавам.
   
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Ја гледам серијава на сител веднаш после беверли хилс ја даваат
  една од омилените серии
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Криминални умови (Criminal Minds) (FOXCRIME)

  Која сезона е
   
 14. Trnche

  Trnche Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  241
  Ја обожавам серијава! Сите седум сезони ги изгледав во еден здив летово како некоја лудача :D Сега чекам да се соберат 10-15 епизоди од осмава за да ги спуштам, некако неможам една по една да чекам, немам трпение :D Инаку, омилен лик ми е Риид :$ Мозок и убавина на едно место ;)
   
  На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам серијава. Ми се допаѓа. :) Немам омилен лик, сите си се приказна за себе.
   
 16. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Незнам која сезона е..
  еве ги моите омилени ликови
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Agrona и CharmedGirl им се допаѓа ова.
 17. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.712
  Пол:
  Женски
  Е навистина преубава серија омилени ми се Гарсија, Морган и Рид.
  Рид ми е срцка :$
  [​IMG]
   
 18. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  368
  Јас ја гледам на сител сега, знае некој што ќе се случи со Гарсија??
   
 19. milasim

  milasim Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Ќе биде во мн лоша состојба но се ќе биде во ред..Морган извесно време ќе се грижи за неа..а убиецот мислам дека беше некој што работи кај нив но не сум баш сигурна :)
   
  На Em4e711 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.170
  Значи ептен се јаки. Ги обожавам. Морган и Хоч ми се пре добри. Едниот секси, силен, паметен, шармер. Другиот реален, стабилен, класичен, исто паметен. Спојот на двајцава може и да направат совршен маж.
  Колку само ми се допаѓа и начинот на кој започнува и завршува серијата - со големи мисли од големи луѓе.
   
  На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.