1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Криминологија

Дискусија во 'Образование' започната од lile.lile97, 9 август 2016.

 1. lile.lile97

  lile.lile97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Размислувам да се запишам на криминологија. Дали има голема конкуренција и дали има работа со овој факултет?Искуства?
   
  На jasna83 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. A.bloom

  A.bloom Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Јас размислував да се запишам на Криминологија на Мит Универзитетот но ме предомислија бидејќи има голема конкуренција и само со врски можеш да се вработиш.
   
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.419
  Пол:
  Женски
  Нема леб..
  Од искуство зборам...
   
  На jasna83 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  Ако завршиш криминологија највеќе ќе работиш за љубоморни мажи кои ги следат своите жени...
   
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.419
  Пол:
  Женски
  Криминологијата е наука за криминалот како појава во општеството, неговата форма и последиците од криминалот..
  Ако станеш приватен детектив, може ќе следиш мажи..
  Инаку, ќе седиш дома или ќе работиш во некој кафич или нешто трето што не е по струка
   
  На joy1 и jasna83 им се допаѓа ова.
 6. jasna83

  jasna83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2016
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  5.782
  Пол:
  Женски
  Струката што е на овој факултет е добра,но во други држави е многу поценета.
  И за да влезе некој на овој факултет треба да ѓи има најголемите врски, а и и да се запишеш на факултетов за работа е многу тешко да најдеш и за тоа треба да имаш големи врски ако ѓи немаш тогаш ќе работиш нешто што на ниеден начин не се поврзува со ова.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.