1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кристален камен на Ројал

Дискусија во 'Тело' започната од iva345, 1 март 2015.

 1. iva345

  iva345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали некој го има користено кристалниот камен на Ројал и какви се вашите искуства?
   
 2. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.253
  Јас имам користено со години наназад. Засега, од сите видови такви кристали, тој ми е број 1. Го купив 600 ден. (некогаш го има и на попуст во каталогот), и ми траеше околу 2 години.
  Држи (додуша јас немам проблеми со потење), 100% е природен и на себе го чувствуваш како природно, кожата дише, не запушува, не остава бели траги, нема мирис, нема угушување.

  Го препорачувам на сите. Јас сега го немам, жената од каде нарачував повеќе не соработува со Ројал. Иначе сите производи и општо им се супер.
   
 3. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  107
  јас го користев кога беше единствениот на нашиот пазар. одличен е и трае долго. сега купувам од кристалниот камен што е спакуван како стик. не знам чие производство е, во розево пакување. го има и во ДМ мислам и пишува дека треба да трае една година
   
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.735
  Пол:
  Женски
  И јас може од пред 15 години користам за под пазуви кристален камен на фирмата RSI и сум задоволна многу, дезодорански и сл производи не употребувам поради алергија а со каменов малку под млака вода, се мачкам, и после се прскам со парфем не директбо под пазуви туку на мускулите му доаѓа и тоа е тоа.