1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кристијано Роналдо

Дискусија во 'Спорт' започната од Lady-Cha, 20 ноември 2011.

  1. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Па наградите се за полнење мрежи и квалитет на игра ....
     
    На Saisnalla, Fallin-ForHisSmile и creshicka им се допаѓа ова.
  2. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Јипи едно е да не сакаш некој фудбалер, ама глупо е да се правиме слепи и од инат да пишуваме дека не го бива, кога бројките и фактите зборуваат нешто друго.

    Ама ај ако ви е мило на душичката плукајте по Кики, а у меѓувреме он ќе си ги полни противничките мрежи ;)
     
  3. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Боа мојата поента беше дека се додека е Меси жив Роналдо ќе е второ место , вие сте тие што се правите на Тошо додека Меси зима златни топки , златни копачки , златни .....

    и статистиката е дека Меси за 25 години живот има повеќе голови постигнато од Роналдо за 27 год живот....

    Тоа ми беше мене постот ....
     
    На Marbella, anamariia.x3 и Smilly им се допаѓа ова.
  4. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Let's agree to disagree, подеднакво се добри ок? :bow:
     
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Од секогаш ми бил антипатичен и лигле, самобендисан, смрдле... доста му се епитети, но тоа што сакав да кажам е до каде оди неговата алчност, колку е само прозирен ќе видиме од тоа, дали наредната сезона ќе настапува како Роналдо Авеиро, демек во чест на неговиот татко кој "неодамна" (читај пред 7 години) починал од зависност од алкохол. Ако толку го почитувал ќе го сменел презимето непосредно по неговата смрт, ама ги потрошил парите на курви и алкохол па сега ослабнал финансиски и ајде нов дрес сега со ново презиме, нормално е ова, кога се знае дека има доста голем процент од продажбата на дресови. Му се уарни кога ја смени 9-ката со 7-ка па сега ај и презимето, за некоја година може и името да го смени, во Кики :rofl:

    Колку за споредба, погледнете го видеово на следниов линк
    http://www.insideworldsoccer.com/2011/0 ... abled.html
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски

    Повелеле, и зборување на сила не е добро.

    Приказната за Кристијано Роналдо


    "За целиот мој успех, треба да му се заблагодарам на мојот стар пријател, Алберт
    Фантрао. Ние игравме заедно за ист тим во натпреварувањето за фудбалери
    помлади од 18.години.
    "Кога менаџерот од Спортинг Лисабон дојде да не гледа ни рече:
    „Toj кој што ќе постигне повеќе голови, тој ќе добие шанса во академијата на Спортинг“.
    "На тој натпревар победивме со 3:0. Јас го постигнав првиот гол, Алберт го постигна
    вториот гол, еден прекрасен гол со глава. Но, третиот гол беше посебен. Алберт излезе
    еден на еден пред голманот, му направи дриблинг и се друго што требаше за да
    постигне гол, но тој топката ми ја додаде мене, така да јас го постигнав третиот гол.
    Така стигнав во Спортинг.
    "По завршувањето на натпреварот го прашав зошто го направи тоа, а тој ми одговори:
    „Затоа што си подобар од мене“.
    Многу новинари биле кај Алберт Фантрао за да го прашаат дали оваа приказна е
    вистинита, а тој им изјавил дека се е вистина. Исто така Фантрао изјавил дека по тој
    натпревар неговата фудбалска кариера е завршена и дека тој е невработен.
    Новинарите потоа повторно го запрашале:
    „Па како тогаш успеа да изградиш ваква голема куќа, како успеа да купиш кола, како
    успеа да ја издржуваш фаилијата, бидејќи не делуваш како сиромашен човек, туку
    напротив?“
    Алберт им одговорил:
    „Сето тоа Роналдо го плаќа“.

    п.с. Роналдо е меѓу првите 10 најдобро платени фудбалери во светот на фудбалот. А неговиот трансфер од 80 милиони фунти е најскапиот во историјата, кога дојде од Манчестер во Реал. Не му дошло нему до продавањето на дресовите. Она за промената на името поради татко му, прв пат слушам, и да сака и да не сака да си го смени негова работа, ако така се мери љубовта кон татко му не знам што да кажам... :x Како што нема ниеден моден или било каков бренд да го смени името НИКОГАШ, така нема ни тој бидејки кога ке се каже Роналдо, тоа ти е тукуречи бренд. :)
     
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    ^^ Заборавив да го наведам изворот

    Како тоа само тие работи ги заприметувате прво (болдираните)? :rofl:
    Ова му доаѓа нешто како она со мувата и капата.

    А примеров ви е не знам, неам зборови, колку е он дарежлив у пм
     
  8. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Јас и ти може колку сакаш овде да си цитираме извори и да се препукуваме, ај да не ги заборавиме фактите. Каков и да е, човекот го бива, ај цитирај ме сега, и кажи дека не е така да си ја треснам главата од ѕид. :headbang:
     
  9. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Да бе, навикнавме веќе на ваквите излитени приказни.
    Ако Роналдо сака да го промени презимето во чест на неговиот покоен татко, автоматски тоа е маркетиншки трик.
    Ама ако тоа го направи Меси, па тоа ќе биде прогласено за потег на годината, па 5 години после ќе се збори колку е он само скромен, ќе менува име по кое сите го знаат во некој си Авеиро. Па тоа е љубов и доказ дека парите и славата не го промениле Лео |(

    И мизерно е да се потенцира дека таткото на Роналдо починал од алкохол. А уште помизерно е да се пишуваат глупости дека и Роналдо бил алкохоличар, па пази богати, ама своите пари ги потрошил за алкохол и курви.

    За хуманоста на Роналдо можете да дознаете ако прогуглате малку ;) Ама очигледно поубаво ви е да верувате во она што сакате да верувате ;)
    Cristiano Ronaldo donated 30M Euros to Somalia - Pray for Somalia
    http://boramanews.com/index.php?option= ... &Itemid=54
    https://twitter.com/PrayForSomalia/stat ... 9196171264

    Cristiano Ronaldo meets children in hospital
    http://www.youtube.com/watch?v=r_sBELTPHTo
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Хмммм... некои луѓе едноставно при очи слепи се прават.

    http://www.youtube.com/watch?v=9jOmp81YQ7M

    Cristiano Ronaldo and his agent are paying for a 9-year-old’s cancer treatment
    http://lastangryfan.com/2012/06/cristia ... treatment/
    [​IMG]
     
    На tinna-biebs, BlackSwan5, creshicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Ахххх, вие само сакате да се карате бре луѓе, очи вадите за тој ебан Кики, па не оставате човек да си каже што мисли за него, за него е и темава а не за да вие ми докажувате на мене колку е "добар". Тоа си е ваше мислење и оставете и другите да се изјаснат за него без да им "докажувате" дека "грешат". Оладете и сакајте си го и понатаму, излишно е да коментирате после секој негативен пост за него.
    Ниту вие ќе го замразите ако јас пишувам негативно за него, ниту па јас ќе го засакам ако вие пишувате добри работи за него. Тоа си е прашање на вкус, или го сакаш или не го сакаш.
     
    На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Абе сеа и јас можам слики од Меси како посетува илјадници болни деца и како помогнал на бабичката да помине улица ....

    И Црешо , не не се подеднакво добри , не за џабе едниот е добива награди веќе 4 години по ред а другиот си седи со убавото сако и гелот у коса и набљудува како му ја зимат наградата :D
     
    На Marbella, Smilly и anamariia.x3 им се допаѓа ова.
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
  13. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    се согласувам со тебе...ахх Кице :$
    навивав за него и кога играше во Манчестер и сега кога игра во Реал...човекот е машина :inlove:
     
  14. Elina

    Elina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    63
    Thank you for the messages that you sent in the past days. I'm feeling better and hope to be back 100% asap :)
    [​IMG]
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sweet.me

    sweet.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Роналдо го засакав уште на почетокот кога играше за Јунајтед. Не дека ми беше омилен,но го сакав..Кога дојде во Реал уште повеќе го засакав. Можеби е себичен,арогантен,ама никогаш не би рогнал топка во публика како Меси на пример. И зошто геј ? Затоа што се грижи за изгледот,за облеката,дека има свој стил ? Не сфаќам .. Но колку и да зборуваме на оние кои не го сакаат,нема да го засакаат ..
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Aries9

    Aries9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    43
    Ако некој маж се грижи за себе и сака да изгледа добро,не би го нарекла педер.Можеби е самобендисан,но според мене има и зашто.Додека тој си го живее животот ние тука можеме да го фалиме и критикуваме до сабајле :) Додека беше во Манчестер,беше многу арогантен,себичен,итн.Кога дојде во Реал продолжи така но со тек на време беше се подобар и подобар,сега не е себичен,подава кога може и кога треба,асистира и плус постигнува голови.Секоја година дава се поише и поише голови,се наоѓа на врвот на својата кариера а верувам дека и може уште повеќе.Следејќи ги сите информации и такви ствари за Роналдо,видов дека "sвездите " кои имале можност да се дружат со него и да разговараат,го опишуваат како фина,добра личност која има многу големо срце и е многу хуман.Сигурно сте виделе дека нема тетоважи,зошто?-Бидејќи сака да дава крв.
     
  17. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Да не ве вреќам, мене ми е одвратен! Незна Ирина Шајк што гледа во него! :geek: Јас сум за Барса :rofl:
     
  18. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    На prettyliar, sweet.me и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  19. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
  20. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Каков е овој коментар жити се

    Ако више тролаш постирај како Меси зима наградата и доста е тоа .... да ти дојде утре Роналдо пред врата, куќата и фамилијата ќе си ја продадеш да му бидеш жена ....
     
    На Butterfly-Girl и Greg.House им се допаѓа ова.