1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Критики и забелешки

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 14 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Се согласувам. И се повеќе теми има со СОВЕТ! ИТНОООО!!! Ај совет! и сл. А за печатни грешки и латиница и да не правиме муабет.
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    За печатните грешки, како некако, се прават од брзање, се грешава, ама латиницата,е стварно очи ми истекоа од читање. И јас се придружувам кон оваа забелешка, и еве јас ги молам членовите на форумот да пишуваат кирилица, и за вас ќе биде полесно на другите постови кога читате, па олеснете и вие малку!
     
  3. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Се согласувам со ставот на Ариел дека има премногу теми што "урлаат" :o со милион извичници, од типот : МЕ ОСТАВИ ДЕЧКОТО ПОМАГАЈТЕ!!!!! и слично. Со ова не сакам да навредам некој, далеку од тоа, меѓутоа не е форумов плачалник или институција за лекување скршени срца. Ако веќе имате проблем за кој сакате да зборувате, треба да направите ТЕМА за тоа. Значи, и да ве оставил некој, смислете нешто, креирајте наслов , пример: Зошто мажите оставаат? и споменете го вашиот случај како таков, и слично.
    За латиницата нема ни да зборувам, зошто гледам и јас дека некако не се корегира таа навика кај форумџиките-иите, а сепак на македонски форум е навистина без врска да се пишува на латиница.
    Друга работа - кога гледате дека некои девојки реплицираат без апсолутно да има врска тоа со темата - бришете го мислењето ако е банално, зошто само ја натрупува темата. Остануваат голи муабети и потпрашања едни со други, без надоврзување, а тоа пречи во континуитетот на читањето. Барем мене ми пречи.
    Доколку ми текне уште нешто, ќе допишам 8)

    Сега за сега тоа имам да искритикувам. Останатото е во ред.
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Јас мислам дека редно време е да профрчи некој бан на неколку дена како за почеток,некоја опомена,жут картон да се подели за непримерно однесување... :D
    И почна нешто меѓу редови да зборуваат некои формџики,форумот вака,форумот онака,конспирации некои...па еве тука да ги замолам да се банираат сами како ние кои сме заинтересирани за филозофирање имаме доволно простор да се искажеме,не за друго да не го оптеретуваат серверот со површни добацувања...
    И ај кажете дека бунтот околу два-три реда не вроди со полод,некако се помалку муабетчики,а и тие што муабетат (плус,минус и еден голем минус) се лажат да пишат на некоја тема...Аааах бе... :D
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Лилит, сега морам да ти кажам нешто. Еве јас како една од форумџиките што муабетат на дотичната тема, и пред таа да биде поставена, и откако се постави, редовно пишувам и на другите теми.Значи воопшто не ми смета,ниту ги намали,ниту ги зголеми моите постови. Секогаш се што имам да кажам,советувам, прашам, го пишувам на одредената тема, а за да не е оф топик натамошното изјаснување, го пишувам на темата два-три реда муабет.А тоа за непримерно однесување, и јас би го подржала, не мора да појаснувам зошто. Сепак ова е форум за споделување на мислења и дружење, не е битно дали се филозофира, или се разговара нормално, тоа е до секоја од нас. Не сме сите исти!
    Ама ајде пак,форумџики, ве молам пишувајте кирилица, ве молам :!:
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Што викате да ставите одговорни модератори од формџиките кои сметате дека би можеле да допринесуваат многу во конкретниот подфорум?!
    Ова нема смисла...едни та исти девојки се размуабетуваат ама баш на секоја тема,се нема основен принцип и култура,бегаат од темата,си поставуваат лични прашања,го третираат форумот како чет сервис...а ако има модераторки од форумџиките ќе се подзачистува почесто и повеќе ги знаеме болните теми кои се на удар на вакви муабети.Или нека се бришат мислења кои се вон темата или нека се опоменуваат да го пренасочат муабетот преку лп или во два-три реда муабет...
    Мислам дека треба да го разгледате тоа прашање.Многу форуми функционираат на тој принцип и немаат проблеми со офтопик мислења...
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека треба да има повеќе смајлија т.е емоции, нешто слично како на скајп.
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    И мене ми дојде на ум админите да стават повеќе смајлиња - да си ги доловиме емоциите :)
    Лилит е сосема во право, без модератори форумот ќе премине во офф-топик, а јас лично ваков форум не сакам да пропаднит.
    Па разгледајте ги нашите забелешки ;)
     
  9. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    и јас сум за повеќе смајлиња...вака имам ограничени можности за фацијална експресија :lol: :lol: а многу сакам да си играм со тие фацички кои буквално го надополнуваат и му додаваат на значење на она што го пишувам...и страшно ми фали мечето од скајп, тоа за гушкање :( ...ај видете што можете околу ова....
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Више коа се фативте за смајлиња,ќе ве молам едно што мава бокс за мене,едно што е лудо заљубено,едно што се смешка саркастично,едно што изгледа малце шашаво...едно што се беси и пак ќе речам едно што мава бокс...
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^.... и едно бакнежи што праќа...
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    И јас сум за смајлиња да има повеќе... и Стварно добро би ни дошол чет. Па и преку лп може само двајца да се допишуваат. А на два три реда муабет се прави каша попара. И после идеме оф топик на другите теми :roll:
     
  13. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    И едно со огромни и раширени рачиња што гушка :mrgreen:
     
  14. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Ке може ли да се направе четот да биде достапен само за членовите на Фемина?
    Секако гостите неможат да пишуваат па зошто само да ни ги читаат муабетите:)
    Мислам дека повекето членови ке се согласат дека е подобро така,па ако е изводливо може да го сменете.
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Па едино да направат и кога ќе влезеш на четот да треба да се логираш.
    И има една тема антицелилитни креми и ми боде очи грешкава, па ако сакате да ја исправите :)
     
  16. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Јас се извинувам морав тука да пишам зошто не можам да ви пратамм порака, ми пишува бараните корисници не постојат пробував со неколку пораки на неколку корисници, па ако може да ми кажете што, како ? :D
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    И не ми ја разгледавте идејата?!
    Доброооо....
     
  18. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ајде пак, по стотти пат, ама сега не ги молам модераторите и администраторите, веќе и тие не се криви, средуваат ама никако да се досреди.
    Драги мои форумџики, и тие со стаж и тие што се нови зачленети :) , има милион теми низ форумов, според мене речиси сите актуелни, животни, битни и небитни, логични и нелогични прашања се разработени. А никако да се стави ред во отворањето на нови теми. Ве молам најпрво добро видете дали веќе има постоечка тема со проблемот кој ве засега, ако има поставете прашање тука, а не за секој од вас да се отвора нова тема која со две-три мислења ќе згасне.
    НЕ сум јас која овде треба да кажува, ама веќе почна да ме нервира тоа што секој ден, се зачленуваат и веднаш поставуваат тема, без претходно да пролистаат низ форумот.
    КАко и да е, можеби на некој ова мое молбено мислење ќе му звучи навредливо, ама морав да си кажам.
    Се извинувам и на админките, оти стварно си имаат работа :$ ;)
    И пак ќе речам, кој како сака нека сфати 8) читајте или пак прашајте!
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Мој предлог е да се блокираат регистрираните корисници кои се зачлениле на форумот само за да трескаат глупости, и да се шегуваат. Да се разгледа профилот на корисничката natasa69 т.е нејзините постови и доколку вие модератори, го делите мислењето со мене, истиот да биде избришан. :bow:
     
  20. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    Аааа има ли модератори во овој форум??? Извинете вака што прашувам но... Како би можел некој член да стане модератор? пошто гледам дека еден од модераторите нема оставено ниту едно мисленје?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.