1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Критики и забелешки

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 14 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не ми пречи и не ме удира на расположение,ама ми се смачи да читам простотилаци од возрасни мажи.Можам и да не вратам и да игнорирам,но досадно ми е,а башка што и сами си го бараат.Претеруваме и ние со тоа што им враќаме на провикациите,но откако ние почнавме да провоцираме и зезаме се разжестија и веќе претераа.
    Немаше да биде тоа така,ако беа нормални мажи кои пишуваат убави постови и допринесуваат на форумот како Марли порано,капа му симнувам на дечкото,супер беше.Со самото тоа дека оптеретуваат со теми на тема секс (не,не е табу,но начинот на кој што пишуваат...) и при тоа зборуваат само за себе,не е нормално и во ред.А башка што (чекај да се изнасмеам :lol: ) почнаа и своевидни закани да летаат,со затнување на муцки,сила вамте-тамте...не знам што уште треба да направат за да ги банирате.
    Кога едноставно повеќе девојки пружаат отпор,кога се расипуваат теми,кога се водат глупи дискусии,а се знае изворот,јас мислам дека е крајно време за перманентен бан.Кога суперишка и еротик-бт би ги немало,нема ни да го има ова.Јас разбирам расправии околу теми кои не се на лична основа,па во ред сме на други теми,ама ова веќе ги надминува сите граници.
     
  2. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Значи навистина ме иритира што се отвараат нови теми без врска.Толку се несодржински и со никаков проблем.Ок разбирам за некои тоа е проблем но нека научат каде треба да пишуваат веќе еднаш.Се извинувам но морам да потенцирам:„Дали неговиот поглед е вистински....“!Дури станува патетично!Имаше еден предлог од анфејтфул мислам за да има канта и некои теми да се ставаат таму оние кои навистина се непотребни и кои ствраат хаос по форумов.Поздрав
     
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    мој предлог е кога некој ке отвори тема,прво да биде одобрена од модераторите,па тек потоа да се појави во активни теми и да се коментира
     
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се согласувам :!: вака ептен се прави голем нереде и се ствара нервози :!:
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ми се свиѓа идејата, за конечно новодојдените да научат, дека тука има ред и правила. Само ќе нема на што да се смееме, бидејќи така некогаш кога прочитам како некој се лупнал од земја :D
     
  6. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    И јас сум за ова. :clap:
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Убава е идејата погоре.
    И една критика за девојката која што ја отворила темата „Шампон против првут„-ако не си сериозна со прашањето(така јас заклучив бидејќи на првиот пост во кој ти посочија дека не мора цела тема за тоа, ти одговори -само за проба беше)
    тогаш дај админките нека ја заклучат или префрлат темата во соодветна друга. И онака има милион теми за коса, шампони и слично, а според твоите два поста на истата, никој и воопшто нема да се потруди да ти одговори.
    Опцијата Нова Тема функционира одлично, па ако сите пробуваме дали и како работи, кај ни е крајот. Полн форум со теми кои никој не ги чита. По стоти пат-читајте ги правилата и не правете неред на форумов!
     
  8. ana-ana

    ana-ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Sakam da znam kade e ljubovniot kalkulator ...onoj so procentite ....se ubiv barajki ama nikade go nema ...sakam da si proveram za noviot decko :(((((((( i da mi kazete ok od vcera prasuvam. Dali seuste postoi ili jas sum slepa :)))
    Ainace site temi se super i stranava e zakon
    pozdrav do cela ekipa sto raboti na nego
    backi :****
     
  9. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Дали постои начин да ги избришам своите мислења? Не ми се допаѓа тоа што секој може да види кои се моите мислења и во која категорија сум коментирала! Сепак сакам да знам како можам да ги избришам сопствените мислења
     
  10. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    мислењата може да се редактираат и да се избришат 60 мин после испраќањето. за повеќе обрати се кај админите, пиши им лп може да ти помогнат :$
     
  11. TheDreamer

    TheDreamer Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Istoto prasanje...se nadevam kje odgovori nekoj vo brzo vreme :D
    pozz
     
  12. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Дечки моја замерка е дека многу е мал максималниот број на смајлиња :lol: :lol:
    Кога пишувам поголем пост неможам да се искажам целосно без нив ...Па дали има шанси некако да се зголеми бројот?? :^) Фалаа :*
     
  14. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Мислам дека треба почесто да се бришат оф топици и да се опоменуваат или банираат членовите.
    Еве баш сега читам на темата аксиозност и има неколку членови,како Zumbul,PetraPanka....што спамираат и ја уништуваат темата.Има убави теми на форумот каде што можат мегусебно да си помогнат членовите со совети и да споделат искуства,а некои членови не ги почитуваат правилата на форумот и замараат по темите.Треба да се преземат мерки.
     
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Критикава се однесува на некои од новте членки: Читајте ги правилата прво, после пишувајте. И немојте да пишувате цели постови со текст во боја, бодат очи. Се пишува нешто со боја само ако сакаш да потенцираш нешто. :!:
     
  16. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    :@ АЛО!!!! Админки мои драги, тука сте?
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Бреее знаете дека сакаат добро да ги смислат одговорите, па сите да бидеме задоволни :)
    Трпение спасение :lol:
     
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Критика до админките малце почесто да го посетуваат форумот!Општа туча ќе настани уште малце...И преземете нешто на темата Скопје Vs. Провинција,многу навреди и закани се напишани...Поздрав ;)
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Потребни се и модератори на форумов... барем секогаш да има некој кој ќе ги санкционира оние кои не ги почитуваат правилата!
     
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    И јас се согласувам. Да биде модератор некој кој е долго на форумот и често го посетува. На пример штознам, Хипица :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.