1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крстозбори

Дискусија во 'Слободно време' започната од Wild.Child, 9 јули 2010.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Дали решавате крстозбори во слободно време ? :) Јас лично да и ми претставуваат одлична занимација кога ми е здодевно :).
   
 2. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Порано решавав крстозбори и тоа мнооооогу, ептен бев заразена. Во состојба бев со часови да решавам, вклучувајќи и судоку. Во последниве неколку години воопшто не решавам,најверојатно се презаситив па сега и да видам во весник го прескокнувам.
   
 3. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  68
  Па да,решавам обично кога немам што да правам. А судоку ми е омилено и тоа решавам почесто,нели добро е да се тренира мозокот :rofl:
   
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Обожавам крстозбори, можам да кажам и дека пораснав со нив :) Забавно е, а плус си учиш нови термини и си ја развиваш логиката. Исто така ги сакам и Судоку и Интеграмите :)
   
  На Caitlin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Крстозбори решавам понекогаш, ама тоа Судоку го утепав од решавање...ептен се навлеков едно време на тоа :D
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ау тоа Судокуто. Со една другарка нашкола си носевме редовно по едно купче и кога ќе му ја седневме на часови... Некогаш дури земав и тие нејзините да ги препишам :D :D :D
  Сакам крстозбори. Ме одмараат.
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Решавам крстозбори ама многу ретко, и тоа затоа што секогаш заборавам да купам. Ми се има случено и да симнам од нет, да ги испечатам па после да ги решавам. Ама џабе, не е тој филингот :D
   
 8. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Крстозбори решавам од мала. Денес не толку често ама еднаш неделно си седнувам и со кафенце решавам некој од оние на големите на 2 страни. Подобра релаксација здравје. А највеќе ги сакам интеграмите, тие секогаш ми биле предизвик
   
 9. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Многу често решавам,кога има до мене весник морам да читнам хороскоп нешто да читнам колку да видам што се случувам и одма одам на крстозбор :)
   
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Решавам крстозбори доколку најдам некој нерешен од страна на мајка ми. :D
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  САкам и решавам крстозбори. додуша порано имав повеќе слободно време па почесто го правев тоа, ама и сега знам да си купам специјално од тие што се старите теа или било какви по неколку, и си ги решавам :D А судоку играм и на компјутер, ептене заразно :D
   
 12. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.726
  Сакам крстозбори .. некогаш и се натпреварувам со татко ми кој побрзо ќе реши :lol:
  Теа крстозбор нонстоп имаме дома и редовно си ја читам страната со вицови :lol:
  Ааа и судоку обожавам .. стварно е заразно тоа брее :^)
   
 13. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Да, сакам крстозбори. Порано стварно бев “заразена“ со решавање крстозбори и судоку.
   
 14. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  5.303
  кога имам слободно време да решавам и тоа многу. сакам со кафе и со часови можам да поминам на тараса и да ме снема. али штета во последно време и се помалку слободно време имам. така да кога имам весник дома тој само што е во весникот морам да го решам :rofl:
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.878
  Допаѓања:
  198.180
  Пол:
  Женски
  Порано многу повеќе ги решавав крстозборите, омилени ми беа италијанките. Сега сум навлечена на интеграми и судоку, едноставно обожавам да си го мачам мозочето со нив :lol: Само што сега не купувам специјално списанија со крстозбори, ако ми се најде весник при рака ќе го решам. А инаку, порано купував специјално за да ги решавам. Сега, немам толку време.
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Решавам, порано повеќе сега имам и други занимации.
  Инаку има и крстозбори по интернетов има и една страница за тоа има и судоку во вид на игри.
   
 17. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
 18. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Јас па не знам да го решавам тоа. :lol:
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Многу е добра страницава, ќе си се позанимавам сега :D
   
 20. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Кога ми е многу здодевно решавам крстозбори,порано купував весници само со крстозбори.Сега кога листам некој весник и кога ќе го прочитам ако има крстозбор може да го решам инаку не.