Круг на знаење (Алфа)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Tanjus, 21 февруари 2013.

 1. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  [​IMG]


  На 4-ти февруари започна “КРУГ НА ЗНАЕЊЕ“ на МТВ 1. Квизот се емитува од понеделник до петок во 20:15. Водител на квизот е Дамјан Дренковски. Квизот е во реализација на ТОМАТО продукција.

  Навистина интересен квиз, јас го гледам секој ден има реприза во 13:30 и ноќеска после 1 часот. Го гледа ли некој друг? Што мислите за квизот?
   
 2. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Круг на знаење [МРТ1]

  Јас го гледам и стварно е супер.:)
   
 3. miss.pretty

  miss.pretty Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Круг на знаење [МРТ1]

  Дали некој знае колкави се наградите?
   
 4. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.566
  Допаѓања:
  684
  Пол:
  Женски
  Круг на знаење [МРТ1]

  Interesen mi e kvizov,denes go gledav za prv pat.Bi se prijavila,no imam loso iskustvo so eden kviz i se razocarav od mn.raboti.Se' e prevara,dobro isfilmuvano scenario,nagradite se hipoteticki...sepak gledam kvizovi radi zabava i popolnuvanje slobodno vreme,a da ucest.ne fala!
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.831
  Допаѓања:
  161.254
  Пол:
  Женски
  Круг на знаење [МРТ1]

  Ѕирнав малце денеска, интересен е :)
   
 6. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.843
  Допаѓања:
  26.191
  Пол:
  Женски
  Круг на знаење [МРТ1]

  Леееле, Благој легендо, руши руши! Никој ништо не му може на типчево, бравос бравос!! :x :clap: :clap: :clap: :clap: :inlove:
   
 7. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Круг на знаење [МРТ1]

  Хаха сите ги тепа со околу 60 - 10 :D
   
 8. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  Круг на знаење [МРТ1]

  чекај бе ЛЕЛА тек е почеток ке видиме понатака,финалето кога ке биде.
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.843
  Допаѓања:
  26.191
  Пол:
  Женски
  Круг на знаење [МРТ1]

  Леле, ко нешто којзнае што да реков... |( боже боже..

  П.С.
  [​IMG] - :lol:
   
  На Dala му/ѝ се допаѓа ова.
 10. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  По долго време повторно квиз на ТБ. ЈЕССС! Интересен е, само овој Дамјан не ми е некако водител за квиз, и водителот треба да има општи познавања од сите области, а он некои прашања одвај ги чита... Туку и мене ме интересира колкави се наградите???? Ама штом не кажуваат бројки туку викаат само "парична награда" - пак е некоја превара сигурно.
   
 11. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.088
  Интересна замисла и некои прашања си ги погодувам.Сепак мене повеќе ми се допаѓаше Тркало на среќата.
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.279
  Пол:
  Женски
  Интересен квиз. Секогаш го гледам.
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.616
  Допаѓања:
  52.121
  Пол:
  Женски
  Не е лош квизов, само некако водителов не го бива, се буни многу при читање. Изгубен е некако. Ама си го пратам редовно, ретко нешто вакво кај нас.
   
 14. paleska3

  paleska3 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2013
  Пораки:
  1.038
  Допаѓања:
  2.766
  и јас постојано го гледам,многи ми се свиѓа квизот само малку водителот не го бива.
   
 15. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Интересен е квизов, иако не е нешто посебно, сепак за поздрав е идејата како и реализацијата на вакво нешто кај нас. Редно беше, после сите турски и индиски срања, па дури и квизови за претходно споменатите, да видиме некој едукативен квиз.
  Како за почеток, пофалби за овој проект. :up:
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 16. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  6.397
  Пол:
  Женски
  Квизот не е лош воопшто, интересен е, добро па им текна да направат нешто едукативно. Само не ми е јасно кај го најдоа водителот не го бива, ама ич, под хитно да го менуваат инаку лајк за квизот :)
   
 17. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.864
  Допаѓања:
  19.895
  Пол:
  Женски
  Баш напротив јас мислам дека го бива и плус харизматичен е :)
  Квизот ми е супер, фамилијарно ние сакаме да се пријавиме :D
   
 18. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.397
  Леле лапсусот вчера со „профилот“ на папата на Твитер :lol:
  Абе, Дамјане, Дамјане ... сине Дамјане :rofl: :rofl:
  Да не пукне дечкото, ме изнасмеа
   
  На ana-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Интересен квиз, конечно нешто малку поинакво... хаха иначе вчера ништо не знаеа за Ресен..А со папата :D :D :D
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.798
  Допаѓања:
  76.564
  Пол:
  Женски
  А како одат пријавувањата?
  Не дека сакам да се пријавам - немам храброст :tmi: , ама онака ме интересира како се одвива таа процедура со пријавувањето.
  И јас спаѓам во таа група која органски не може да го свари водителот и мислам дека можеле да најдат некој друг, ама кога веќе го ставиле - тоа е. :D
  Не одрекувам дека квизот е мини-освежување после „големиот и захтевен“ обид на Вучич со „Среќните коцки“. :drunk:
  Имам неколку замерки, мислам дека треба да поработат малце на правилата околу зборовите во онаа игра каде е дадена првата буква и треба да го погодат зборот. Не асоцијациите, ами онаа другата, каде имаат неколку обиди за да погодат зборче. Понекогаш ставаат глаголи, придавки, именки и малку ми е нелогично, може на пример да потенцираат дека бараниот збор е именка, глагол итн.
   
  На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.